Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Serhiy Dibrov · Підсумки дня. Важливо

Кількість наукових досліджень, новин, документів, що стосуються коронавірусу, постійно росте.

Важливе наразі питання - вивчення каналів передачі вірусу і ступеню їх важливості в епідемічному процесі. Від цього суттєво залежить тактика запобіжних заходів і рекомендації по їх дотриманню.

ВООЗ в своему документі від 17 березня, в якому порівнює віруси грипу та коронавірусу, вказав таку відмінність:

"Ключевым элементом в распространении гриппа является передача инфекции в течение первых 3–5 дней болезни и, возможно, до дебюта симптомов, то есть до появления симптомов заболевания.
С другой стороны, хотя поступают сведения, что у некоторых больных COVID‑19 вирусовыделение может возникать за 24–48 часов до возникновения симптомов, в настоящее время, как представляется, оно не играет столь важной роли в распространении инфекции".
https://www.who.int/ru/news-room/q-a-detail/q-a-similarities-and-differences-covid-19-and-influenza

Ще раз: на думку ВООЗ, на відміну від грипу, виділення вірусу у безсимптомних носіїв не є важливим чинником розповсюдження коронавірусної інфекції.
Це підтверджується результатами дослідження, які я нещодавно наводив.

Щодо шляхів і каналів - раджу прочитати огляд наукових публікацій, якій я зробив сьогодні. Сингапурські епідеміологічні розслідування можна читати як детективні оповідання, бажано в оригіналі. Посилання там є.
https://www.facebook.com/serhiy.dibrov/posts/10220106877434778

Головний висновок на сьогодні: вчені мають спільну думку, що для передачі коронавірусу потрібен фізичний контакт з хворим, або з речами, до яких торкався хворий. більнішть людей захворіли від родичів. Крапельний шлях є небезпечним для тих, хто доглядає за захворілою людиною.

І ще одна несподівана новина.

Раніше міністерство охорони здоров'я Британії повідомило, що ті, кому щеплення проти грипу показані з медичних міркувань, знаходяться у групі ризику з коронавірусу:
https://www.gov.uk/government/publications/covid-19-guidance-on-social-distancing-and-for-vulnerable-people/guidance-on-social-distancing-for-everyone-in-the-uk-and-protecting-older-people-and-vulnerable-adults

17 березня онлайн-видання The Mirror з посиланням на заступника головного радника з питань охорони здоров'я Англії, професора Нотінгемського університету Джонатана Нгуен-Ван-Тама повідомило, що начебто ті, хто отримав безкоштовне щеплення проти грипу через медичні показання, повинні самоізолюватися на 12 (на хвилиночку!) тижнів.
http://archive.vn/6kKm1

Професор Ван-Там - відомий фахівець з респіраторних захворювань, урядовий спікер з наукових питань щодо коронавірусу. Така його заява стала несподіваною навіть для мене.
https://en.wikipedia.org/wiki/Jonathan_Van-Tam

Проте ті, хто встиг вакцинуватися проти грипу в цьому сезоні, можуть видохнути з полегшенням. Насправді професор Ван-Там казав так:
"I don't want to go into enormous detail into every single risk group but we are saying it is the people who are offered flu vaccines, other than children, who fit into that risk category, people for whom the advice is very strong about social distancing"

Тобто, професор фактично продублював офіційне попередження міністерства. Мова не йде про шкідливу дію вакцини. Це лише простий індикатор: якщо вам щеплення проти грипу надають безкоштовно, це означає, що ви в групі ризику.

Британські журналісти перебрехали британського вченого. :)

Взагалі, інформації дуже багато. Приємно було побачити, наприклад, рекомендації Європейського бюро ВООЗ щодо профілактики COVID-19 в пенітенциарних установах. Як я бачу, наукове суспільство і світові фахівці з Public Health потрошки освоюються в новому світі.


Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2320344.html.
Tags: dibrov_s.livejournal.com, анализ, дебилы, карантин, україна
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment