Moscovia delenda est (don_katalan) wrote,
Moscovia delenda est
don_katalan

Китайська Аддис-Абеба: як очильник ВООЗ став маріонеткою Китаю та чому його ненавидять у Тайвані та

Гонконзі
===
Артур Харитонов
Ще у січні мої сторінки у соціальних мережах були сповненими кантономовним хейтом у бік шефа Всесвітньої організації охорони здоров’я – Тедроса Аданома Гебреісуса. До початку пандемії мало хто взагалі знав, як взагалі виглядає ця людина, та, відверто кажучи, яке значення ВООЗ для окремого життя середньостатистичного українця.

Однак, часи змінилися, - настала біологічна криза. І, на жаль, ВООЗ не виявилася надорганізацією з «Інферно», де спецагенти рятують світ у катакомбах Стамбула, а її очильник не став супергероем. Навпаки – коронавірус показав нам, чому він – антигерой.

Давайте розбиратися по-порядку.

▪️ Хто такий Тедрос Аданом?

Тедрос Аданом є в першу чергу хитрим і досить зухвалим ефіопським політиком. Це важливо пам’ятати протягом всього часу читання цієї публікації, так само, як і те, що серед дипломатів Ефіопія давно називається «маленький Китай» (як і регіон в цілому).

Свою політичну кар’єру Тедрос почав у ультралівій партії «Народний фронт звільнення Тиграй» (прим.: Триграй –регіон на півночі Ефіопії, який до 1991 року боровся за незалежність), офіційною ідеологію якої майже 30 років був марксизм-ленінізм. Партія брала активну участь у Ефіопській революції та громадянській війні, і знаходилась на стороні «демократичного блоку» (дуже умовно). Зараз партія офіційно стала менш радикально-лівою, однак погляди генерального директора ВООЗ мають бути зрозумілі. Як і минуле, у якому він, за інформацією африканських медіа, причетний до масових порушень прав людини.

Тедрос двічі обіймав міністерське крісло.

Перший раз – як міністр охорони здоров’я (2005-2012), другий раз – як міністр закордонних справ (2012-2016).

Всесвітню славу йому принесли великі грошові ініціативи щодо боротьби з малярією, еболою, туберкульозом. За його правління ситуація з важкими захворюваннями у Ефіопії, дійсно, значно покращилася, хоч ми і розуміємо, що це, в першу чергу, здобуток глобальних організацій, сотень тисяч іноземних лікарів та величезних донатів, а не одного ефіопського чиновника.

Однак, найбільш цікаве починається з початком його дипломатичної кар’єри.

▪️ Міністерство зв’язків з Китаєм

Що означає 2012 рік в історії китайського світу? Правильно, це початок правління диктатора Сі – першої людини в Китаї, яка отримала більше влади, ніж Мао. Того ж року розпочинається великий проект «Один пояс, один шлях», де КНР визначає свої головні плацдарми. У Африці таким стає Ефіопія.

Деталі – в окремих англомовних посиланнях, однак вони і не треба, аби зрозуміти, чим займається Тедрос у ці роки. З одного боку – Захід, а з іншого – ще більше від Китаю.

Тердос настільки добре проявляє себе у взаєминах з Китаєм, що його починають лобіювати для нової посади – глобальної, вигідної та досить впливової.

▪️ Медичний трон

Китай утримував головний медичний трон з 2007 по 2017 роки, після «lucky strike» від гонконгженки Маргарет Чен. Якщо коротко: контроверсійна особа, яка працювала в уряді Гонконгу у постбританські часи. За її правління світ пережив епідемію старого коронавірусу (SARS 2003), свинячого грипу (H1N1 2009) та еболу (2014). Також саме вона лобіювала активне влиття китайських грошей у Африку, також вже за часів Сі.

Проте, каденція Чен закінчувалася і Китаю треба був новий кандидат, вже – не з Азії (до Чен був кореєць). І таким кандидатом ставав китайський функціонер з Ефіопії, який за роки медичних перемовин «з’їв собаку» на глобальній політиці.

Після оголошення номінації Тедроса від Ефіопії на виборах до ВООЗ, Китай став головним лобістом його кандидатури, застосовуючи всі можливі та неможливі методи для того, аби саме він переміг у перегонах.

Як ви зрозуміли, Тедрос перемагає своїх конкурентів з величезним відривом та стає власником світового медичного трону. І це все, враховуючи, що Тедрос ніколи не працював ані у лікарнях, ані з глобальним медичним менеджментом.

▪️ Ворог свободи

Ще у 2016 році, наприкінці каденції Чен, на Тайвані перемагає ліберальна Демократична прогресивна партія на чолі з Цай Івень, яка є особистим ворогом китайського диктатора Сі. Оскільки попередня прокитайська правляча партія Гоміньдан повністю втратила легітимність на острові, КНР наказує ВООЗ негайно позбутися Тайваню та не допустити посилення впливу уряду Цай у ВООЗ.

Контроверсійне рішення буле прийняте – за нього світ заплатить лиш у нинішньому 2020 році.

Як тільки Чен зміняється Тедросом, однією з його перших гучних заяв стає «повна підтримка політики одного Китаю» (прим.: за якою Тайвань – це частина КНР), і саме Пекін завжди буде вирішувати долю участі Тайваню у будь-яких світових, у тому числі - глобальних медичних, процесах.

Яскравим зразком функціонерства Тедроса є й те, що у 2017 році він надав статус посла доброї волі ВООЗ кривавому диктатору Зімбабве – Роберту Мугабе (світ змусив Тедроса відмовитися від бридкого рішення вже на наступний день).

▪️ Уханський синдром

Кульмінація контроверсії Тедроса збігається з загадковим початком китайського коронавірусу в Ухані. Тоді, коли весь демократичний світ не чекав початку вбивчої пандемії, саме ця людина взяла на себе сміливість грати у небезпечні комуністичні ігри.

28 січня (минув місяць з початку епідемії) 2020 року Тедрос зустрічається з диктатором Сі у Пекіні. Відразу після цього він виступає з гучними заявами про майже перемогу Китаю над вірусом, висловлюючи «високу оцінку за нові стандарти контролю за спалахом вірусу» та урочисто хвалить Сі та Компартію Китаю за «відкритий обмін інформацією».

У той самий час в Ухані відбуваються арешти лікарів, які намагалися розповісти світу страшну правду про коронавірус, а китайські спецслужби розпочинають зачистку соціальних мереж «від брехливих чуток».

Ситуація починає йти на години для світу. Проте що робить Тедрос?

20 лютого 2020 року, під час Мюнхенської безпекової конференції Тедрос виступає зі словами повної підтримки дій Китаю і говорить, що «Китай зберіг час для світу».

Паралельно з цим, очильник ВООЗ вдається до жорсткої критики держав, що обмежують авіасполучення з КНР та говорить, що ситуація під контролем. Він критикує США та Європу за «навмисну політизацію ситуації з коронавірусом». Ба більше – він відверто призиває світ не слідувати ідеям США та дотримуватися слів ВООЗ – тобто його та Сі.

ВООЗ затягує оголошення пандемії через тиск Китаю, адже «китайська пандемія» є надневигідною для Компартії.

Контроверсія виникає й з рекомендаціями ВООЗ щодо засобів боротьби з вірусом. Коли ВООЗ публікує список неефективних засобів (куріння, маски, антибіотики та «магічні» трави) у англомовній версії, у Китаї виступає Сі, який говорить, що КНР буде поєднувати китайську фітотерапію та медикаменти для боротьби з вірусом: тоді в англійській версії рекомендацій ці трави були як неефективні, а в китайській – згадки про них не було. Тепер англійську версію також «підлатали» під китайську.

▪️ Кінця ще нема

Що відбулося далі – ви знаєте. Проте, які наслідки китайсько-ефіопські ігрища матимуть для світу – невідомо.

Відомо лиш те, що з 2014 року розмір внесків КНР у ВООЗ збільшився на 52%, тобто до 86 мільйонів доларів. Звісно, це не можливо порівнювати з майже мільярдом від США, але у Пекіні думають, що вони тримають ВООЗ у своїх китайських рукавицях.

Все більше людей в світі висловлюють критику ВООЗ як інструкції, а Тедроса називають «некомпетентним» та «корумпованим». І, враховуючи його бекграунд, так і є.Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2321516.html.
Tags: гонконг, китай, левые, медицина, мировое правительство, подонки
Subscribe

promo don_katalan Грудень 29, 2014 14:39 117
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments