Moscovia delenda est (don_katalan) wrote,
Moscovia delenda est
don_katalan

Що стосується ДП Укрспирту

Igor Lutsenko
Одним із найбільших виробників антисептику зараз є державне підприємство «Укрспирт».
Що вони роблять зараз?

Написано на їх сайті, що у них 41 виробничий майданчик, з потужністю 30 млн декалітрів на рік, тобто виходить трохи більше, ніж 82 тисячі декалітрів на добу.

Читаю – зараз, у ці авральні дні, Укрспирт виробляє 26 тисяч декалітрів на добу, тобто працює на 31% від своєї заявленої потужності. Третина потужностей, негусто.

А спочатку дізнаємося, хто ж отримувач?

Рапортують що уклали за період з 23 по 26 березня 106 договорів з українськими юридичними особами та ФОПами про продаж спирту для заходів дезінфекції на підприємствах в умовах карантину.

Стоп-стоп. Які ФОПи? А лікарні, дома престарілих, дитбудинки? Чи не їм зараз потрібно поставляти у першу чергу антисептики?

20 березня замміністра Ляшко визнав дефіцит антисептиків у лікарнях, і сказав, що на ці потреби буде змінено рецептуру, щоб виробники могли використовувати етиловий спирт.

Отже, слід очкувати, що спирт піде виробникам антисептиків, а не ФОПам «для заходів дезінфекції на підприємствах в умовах карантину»? Я ж правильно мислю?

Що відбувається?

Але це ще не все.

Дивлюся коментарі начальства: «Підприємство продає спирт за звичайною, сталою ціною, яка була і місяць. Йдеться про 184 грн за літр», — підкреслив в.о. голови ДП «Укрспирт» Сергій Блескун.

Це, на хвилиночку, в ДЕСЯТЬ РАЗІВ більше за собівартість спирту, якщо виходити із попередніх заяв самого Блискуна. Це не його вина – просто наша влада у перший хвилі антиепідемічних заходів чомусь забула зняти або хоча б знизити акциз на спирт.

Хто не знає, акциз зазвичай встановлюється на високорентабельні та монопольні товари і в теорії вилучає частину надприбутків які отримуються від продажу подібної продукції.

Питання – яке зараз, к бісу, вилучення надприбутків? Зараз потрібні дешеві і доступні антисептики, а не дорогущий державний монопольний спирт як засіб для наповнення бюджету.

Як можна було про таке забути? Про відстрочку в поданні електронних декларацій вони не забули – це потужний захід у боротьбі з к-вірусом! А от про те, чим знезаражувати поверхні, які є одним із головних шляхів передачі вірусу – вони не згадали.

***

Що стосується ДП Укрспирту, то треба:
1. Звільнити його від акцизів та інших податків.
2. Продукцію в першу чергу спрямовувати виключно на потреби забезпечення стратегічних об’єктів на кшталт лікарень – буквально, щоб вони ним підлоги промивали щогодини у медзакладах, протирали салони «швидких» тощо.
3. Запровадити систему громадського контролю над обсягами виробленого спирту – дані лічильників продукції виводити в інтернет, аналогічно встановити і вивести в мережу сигнал з веб-камер, підписати меморандум з найбільш авторитетними ГО для регулярних інспекцій виробництва.

Нагадаю, собівартість українського спирту зараз 19 грн за літр, по суті, він має бути трохи дорожчий за мінералку.Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2324878.html.
Tags: дебилы, карантин, піар, україна
Subscribe

 • Diana Makarova · Я розкажу вам про урок.

  Урок, який дали дві маленьких дівчинки майже шістидесятирічній жінці, що годиться їм в бабусі. ... дівчатка ці прийшли до Ф.О.Н.Д.у разом з батьками.…

 • Вірте абсолютно, країні так потрібна наша віра

  Diana Makarova Ми і самі не віримо ще достеменно у наші перемоги, правда? Надто жорстоким був удар, надто малими ми самі собі здавались порівняно з…

 • Andrii Klymenko · Важливе уточнення!

  Вчора багато ЗМІ опублікували повідомлення на тему "Росія продовжує експортувати нафту в ЄС через порти попри санкції". Це неправда. Ніяких санкцій…

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 117
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment