Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

в лічені дні Кримнаш почав перетворюватися на рімейк Крим'області зразка 70-х

Алі Татар-заде
в лічені дні Кримнаш почав перетворюватися на рімейк Крим'області зразка 70-х. Я таку область ще не застав, але багато чув, як на границі (тоді з Херсоном і Краснодаром) первий секретар забороняв вивозити продукти зі свого обкому. Ну а про безжальну борьбу зі спекулянтами в епоху "розвитого соціалізму" не чув тільки лінивий.
© Іще ніколи такого не було, і от оп'ять. ©
Окупанти і колаборанти проводять летучки з партхозактивом і вимагають "ударіть по рукам" спекулянтів, пораженців, панікерів, а також покарати бізнес, який у ці важкі "хвилини" думає про "наживу".
Контракти на поставки в регіони РФ "скасовані", йдеться про харчову промисловість. Мовляв, нехай місцеві продають це місцевим по соціальним цінам.
Насправді все це нагадує українську історію про маски - спочатку все вивезли ударними темпами, а потім ввели строжайший запрєт.
За перших ознак короновірусу московити посилили вивіз харчів з півострова, і водночас значно зменшили завіз своїх.
Це гола економіка.
Кримські продукти, скажем чесно, не дуже якісні, навіть в маштабах хронічно поганої в цьому питанні Московії. Але деяка продукція "теж нічого". От на неї і позарились губернатори різних областей окупанта, а також господарчі суб'єкти.
Навзаєм, всі ці роки Кримнаш харчувався об'їдками, тобто залежалою продукцією зі всієї країни-окупанта. Расєюшка большая і залежалого товару в неї було багато.
З настанням "неоголошеного" карантину в Московії, паніка населення там негайно зняла питання про залежалі товари.
Зникли спочатку всі "немислімиє скидки" на цінниках, а потім і сам товар та його цінники.
Відповідно, якщо московити розібрали впрок всіляке харчове лайно, то для завозу в Кримнаш залишивсь вже зовсім непотріб.
І навіть в таких випадках кожен поважаючий себе московський купець, відправляючи фуру в Кримнаш, давав завдання, щоби назад з Криму вона також їхала повною - з кримським товаром, тобто.
Тепер і цей останій струмочок завдяки бурхливій діяльності колаборантів перекривається, ганяти фуру в один бік нікому не буде вигідно.
Трагікомічно виглядає боротьба зі спекулянтами.
Справді, ажіотажні продукти піднялися запредільно в ціні, наприклад легендарний імбір, який на ринку коштував 200 ру-бля (а я знав де взяти по 100), після серії шаманських роліків підскочив до 4.-5.тисяч.
Часник з тою ж ціною (200 на ринку, 100 з рук) перетнув 400-500.
Схожі процеси, хоч і не такі катастрофічні, відбуваються із цибулею, капустою, і так далі за поживним показником серед овочів.
Що роблять окупанти?
Правильно! ви здогадалися.
Вони роблять рейди по виявлєнію і покаранію спекулянтів.
Для патрулюючих це, звісно, користь - гадаю, вони просто вилучають "спекульований товар" і розсовують по своїх сім'ях, ну чим не вигіда в скрутний час.
В патрульні недаремно записалися оті всі фашистики, які зображали з себе "народ Крима" в 2014, тобто наближені до властей окупантів тітушки. (Їх, до слова, всього 500 на півостров, разом з нагородженими і заднім числом причетними).
На правительственом рівні виробників та продавців харчів стращають позбавленням права на торгівлю.
В результаті хто покмітливіше той вже заносить в уряд, щоби його "цінообразованіє" було визнане обгрунтованим (мовляв, доляр, нафта, бензін), і лезо гніву спрямовується на тих, кому занести не вистачає.
Тобто на дрібних виробників.
Достатньо сказати, що розігнали всіх бабушок з петрушкою (які до слова навіть не піднімали ціну)
Тепер, наприклад, я маючи ведро осінніх яблук хорошої якості, зідзвонююсь з колегою, яка раніше возила з сусіднього району молоко, і на повному серйозі обговорюю бартер (гроші не мають сенсу - в кожного нас обмінний товар десь на 1 доллар в базарний день)
Та ще й обставини обміну - де, на чий теріторії, щоби значить не порушувати карантин, якого до речі навіть не оголошено, "щоби не сіяти паніку", мабуть.
Спочатку відмінили пригородні маршрути, потім - міжгородні, і от нарешті скасовують автобуси на Кубань.
Добиратись реально на своїй машині, ну або на таксі; в межах населеного пункту реалістичніше пройтися пішки.
Не скажу, що фонове населення в захваті, я маю на увазі кримнашей та "нейтральних".
Але вони ремствують, що мало далі по рукам спекулянтам, куда смотрят власті, посадіть би всіх ціх торговців, які наживаються.
І власть такая - знаєте - "да, люди правду кажуть, мало ми стараємось", надо больше запрещать, надо сажать, тогда все наладиться.
Коротше, повертається Крим'область СССР.


Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2329011.html.
Tags: дебилы, история, коллективное х%№ло, крим, рассея
Subscribe

promo don_katalan декабрь 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments