Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

ПРО ЖИРАФІВ (звернення до посадовців)

Мізки без МОЗу
Український think-tank “Мізки без МОЗу” (тобто, ми) 11 березня 2020 року оприлюднив рекомендації стосовно протиепідемічних заходів.
https://www.facebook.com/moz.gov.ua.net/posts/139180510964816
Ми пропонували “максимально обмежити безпосередні контакти між людьми, які є потенційними носіями і потенційно уразливими до коронавірусу, і зробити це в такий спосіб, щоб завдати якомога меншого негативного впливу на економіку та життя суспільства”
Для цього ми прjаналізували ситуацію і запропонували такий план дій:
1. Розпустити дитячі колективи - оголосити “карантини” в школах і садках по всій країні.
2. Переглянути і “розтягнути” графік роботи підприємств та установ, передбачити роботу в дві зміни та гнучкий графік вихідних, щоб зменшити навантаження на транспорт.
3. Продовжити опалювальний сезон, щоб надати людям можливість провітрювати домівки.
4. Продовжити контроль на кордоні, посилити бюрократичний тиск на тих, хто прямує до країни, підготуватися до перекриття кордонів за потреби.
Також ми пропонували від імені держави рекомендувати:
1. Релігійним громадам - мінімізувати скупчення людей під час богослужінь.
2. Літнім людям - обмежити до мінімуму контакти, тобто влаштувати самоїзоляцію.
3. Людям з симптомами хвороби та членам їх сімей - негайно ізолюватися.
4. Перевізникам - збільшити інтенсивність руху транспорту для зменшення навантаження.
Всім громадянам ми радили мінімізувати контакти, дотримуватися гігієни, не відвідувати масових заходів, зменшити користування громадським транспортом, переходити на дистанційну роботу, відкласти звернення до лікарів у випадках, якщо це можливо.
Тобто - ми пропонували варіант “м’якого” карантину: трошки більш суворого, ніж у Швеції, але набагато м'якший, ніж в Ізраїлі або Італії. Ми досі впевнені, що такий варіант на той час був найбільш доречним. Він є цілком законним і актуальним для України досі.
Але уряд вирішив інакше.
Постанова КМУ від 1й березня шокувала наших епідеміологів. Вже наступного дня ми зауважили, що рішення про влаштування карантину є незаконним та необґрунтованим.
https://www.facebook.com/moz.gov.ua.net/posts/139693787580155
Чергове безглузде “посилення карантину”, яке відбулося 16 березня, ми одразу назвали сумнівним в частині його обгрунтованості, доцільності та неефективності. Ми прогнозували транспортний колапс, зокрема у великих містах, зупинку підприємств, загрозу для роботи медичних закладів.
https://www.facebook.com/moz.gov.ua.net/posts/142022070680660
Наступними днями ми разом з вами спостерігали це на власні очі. Тоді ж, 17 березня, ми повторили свої поради щодо зменшення потреби пересування, зокрема у години пік: на доданок до припинення занять у навчальних закладах переводити підприємства на багатозмінний гнучкий графік та максимальне збільшення кількості рухомого складу. Одночасно ми рекомендували санітарну обробку транспорту та максимальне збільшення вентиляції в містах скупчення людей (метро, станційні споруди, рухомий склад).
“Усунення “годин пік” адміністративними заходами, зазначеними вище, може звести пов'язані ризики до мінімуму, без завдання неприпустимої шкоди економіці та суспільному життю”, - писали ми.
З того часу пройшло три тижні. Весь цей час Кабмін йшов своїм шляхом в нікуди, руйнуючи економіку, збільшуючи напругу в суспільстві, створюючи все нові складнощі людям, проте - не вирішуючи тих завдань, заради якого всі ці заходи були влаштовані.
Проте несподівано для себе в тексті скандальної (і ще більш незаконної) Постанови КМУ від 02.04.2020 № 255 ми знайшли дуже цікавий пункт:
“Рекомендувати ...:
позмінну роботу працівників та/або за можливості віддалену роботу в режимі реального часу через Інтернет;
...
цілодобовий та/або подовжений режим (графік) роботи юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців”...
ШАНОВНІ ПОСАДОВЦІ !
Судячи з того, що ми бачимо, ви нарешті прочитали наші поради. Ми вітаємо це. Проте схоже, що ви не до кінця їх зрозуміли. Тому ми хочемо звернути вашу увагу на дуже, дуже важливі обставини.
Мета наших пропозицій щодо транспорту і організації роботи - знизити пікові навантаження.
Все, що ми пропонували (багатозмінна робота, продовжений графік) - все це працює лише у разі НАЯВНОСТІ доступного громадського транспорту.
Наши пропозиції не доповнюють ту дурість, що ви вже накоїли, коли зупиняли приміське та міжміське сполучення, закривали метро і міський транспорт. Наши поради з ними несумісні.
Наши пропозиції - то була альтернатива вашим геніальним ідеям..
В місті де взагалі немає доступного громадського транспорту, де трамваї “по картках”, - жодного, повторюємо, жодного сенсу в цілодобовому або подовженому графіку роботи вже немає. Тим більше немає сенсу в ситуації, коли ви влаштовуєте дурні обмеження “по трьох не збиратися” та “в парки не ходити”.
Більш того, такі рекомендації є небезпечними і містять пряму загрозу для людей. Подумайте самі: яким чином люди будуть добиратися на роботу і додому в нічні зміни, якщо громадський транспорт геть не працює? Так, вони будуть добиратися пішки, в холодну пору доби. А з урахуванням криміногенної ситуації, яка завдяки вашим старанням за ці три тижні істотно погіршилася, це буде ще й фізично небезпечно і для працівників, і для відвідувачів.
Тому, будь ласка - не робіть дурниць. Якщо вам потрібна порада, звертайтеся, ми допоможемо.
І пам’ятайте, що вибіркове виконання наших порад може дати каріть зворотній ефект. Вони працюють лише в комплексі.

Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2333147.html.
Tags: аваков, дебилы, зеленский, карантин, україна
Subscribe

 • Borys Babin · Час відміряти

  Майже всі правники, що хоч трохи знаються на юридичній демонології, знають про терези як знаряддя засліпленої, але озброєної Феміди. Але небагато з…

 • Тільки Ківу нехай кудись закриють

  Diana Makarova Мене страшенно люблять божевільні. Вони ідуть на мене як зомбі, і руки тягнуть, щоб доторкнутись. І починають говорити. І це капець, і…

 • Перший стиль - це камуфляж-военторг

  Алі Татар-заде колонізатори носили від Індостану до Папуа особливі колонізаторські костюми, в яких вдома виглядали б дивно; дивно, якщо подумати,…

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments