Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Раніше ці люди, що не могли чути, читали по губах. А де ж зараз ці губи? Під масочками

Diana Makarova
зустріла в інтернеті пост - там просто, не скаржачись, а констатуючи, розповідалось, як раптом змовк світ для людей з вадами слуху.
Раніше ці люди, що не могли чути, читали по губах. А де ж зараз ці губи? Під масочками.
Раніше йшов до магазину й купував. А зараз треба дзвонити й замовляти. Ну, і як говорити телефоном людині, що не чує (погано чує)?
Ми зараз можемо відкрити вебінари, записатись на онлайн-курси, вивчати мову, вивчати - та що завгодно, хоч практики аюр-веди, а хоч мову племені тумбо-юмбо.
А вони - ні. Бо там немає зазвичай сурдоперекладу.
І ця людина, що з вадами слуху, не жаліється, ні. Просто вона розказує, як замовк раптом і без того погано чутний світ.
- Цей світ нетолерантний. - кажу я їй.
Цей світ нетолерантний. Колись я написала про це.
Коли моя донька бачить поліцейську машину з включеними "люстрами" (проблискові маячки) - вона може впасти до глибокого епілептичного припадку.
Коли вона побачить рекламу, що мигає вогнями в певному ритмі - те ж саме.
Моя дитина бувала у Європі. У толерантній Європі також не захистишся від нетолерантного світу. Там ще сильніше миготить реклама.
Ще я писала про мою хорошу приятельку. Вона не Рокфелерша, звичайно, але їздити громадським транспортом вона не може. Бо коли вдихне одну-дві молекули чийогось парфума, та навіть якогось сильно пахучого шампуню - все. Анафілактичний шок.
Ви пробували вижити у переповненій маршрутці чи у вагоні метро, отримавши анафілактичний шок? Отож-бо. А вона пробувала. Більше не хоче.
Я давно знаю, що цей світ нетолерантний. Я й сама іноді буваю жертвою нетолерантного цього світу. Це страшенно смішно, але я можу збрикнути з копит, відчувши певну музику - певні гармоніки, певну тональність, виконані певними музичними інструментами. Та й взагалі залежу від якихось простих, елементарних речей.
І от же. Заючи про все це, пам'ятаючи добре про нетолерантність цього світу - я навіть не подумала про людей жестової мови. Людей порухів губ. Про тих, для кого світ, і так неголосний, раптово зовсім онімів.
А скільки ж ми ще пропустили такого?
Людей, залежних від чогось так, як всі ми залежимо від ковтка повітря, і втративших це зараз.
Пропустили не тому що відкинули їх, нехай виживають як самі знають - а просто тому що це нам навіть до думки не прийшло.


Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2333614.html.
Tags: карантин, піар, україна
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments