Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

«Ми хочемо це забути»: китайські солдати розповіли про злочинні накази від компартійного керівництва


Артур Харитонов
«Ми хочемо це забути»: китайські солдати розповіли про катування уйгурів, сафарі на тибетських монахів, втручання у демократію Гонконгу та інші злочинні накази від компартійного керівництва (+18)
Видання Bitter Winter, відоме висвітленням порушень релігійних свобод у КНР та прав людини загалом, опублікувало ексклюзивне інтерв’ю з ветеранами китайської Народно-визвольної армії на умовах повної анонімності.
Деякі факти настільки шокуючі, що я маю попросити особливо чутливих людей перестати читати на цьому реченні.
Тепер – історії ветеранів армії КНР з різних провінцій.
1. Страта уйгурських мусульман
«Це було літо 2013 року, коли ми стратили в гірській місцевості понад 100 людей. Вони були схожі на уйгурів, серед них – маленькі діти. Розпорядження було віддано вищим керівництво: вони запевнили, що вбивство – заради стабільності. Безпілотник вказував нам, куди бігли уйгури. Вони були без зброї, а ми стріляли в них з кулеметів QBZ-95. Ці люди були приречені на смерть».
Ветеран не назвав точного місця, де стався злочин проти людяності, адже побоювався, що деталі розкриють його особистість. Однак додав, що місія була секретною. Уряд говорив, буде військове тренування, однак воно виявилося вбивчою операцією.
«Це той кошмар, який я хочу забути», - зізнається вбивця журналістам та згадує про те, як його капітана відправили на місію в уйгурське село:
«Капітан розповідав, що там протягом дня солдати у цивільному ходили від хати до хати ханьців (титульний етнос Китаю, який ми розуміємо як китайців), наказуючи накривати вінка газетами та зачиняти двері перед сном. Їм доручили не залишати хати вночі та не вмикати світо, незалежно від того, що вони чують надворі. Капітан пояснював: по ночах було багато стрілянини, і людям сказали, що уйгури просто пішли. Однак, вони всі були вбиті».
2. Призи за тіла буддистських монахів
Іншого ветерана відправили до Тибетського автономного округу для страти монахів у 2011 році:
«Керівництво казало, що тибетські монахи підняли бунт і ми маємо їх заспокоїти. Ми не були впевнені, що це правда, однак нам погрожували карою за відмову їхати. Вони казали: тибетці – релігійні люди, а в Китаї релігія заборонена. Коли ми їхали – світла у фурах не було, вони накривались повністю. На місці нам наказали оточити місцевість, де укривалися монахи, і не випускати нікого живим. Ми вбили всіх, хто намагався протестувати. Ми вбили багато людей. Ті, хто вбив найбільше, нагороджувалися цінними призами. Ті, хто вбивав менше – не цінними.
Інший ветеран розповідає історію з 2008 року – свого загиблого товариша:
«У 2008 році нас обох відправили на місію з придушення бунту у Лхасі», - розповідає злочинець, і додає, що їм дали чіткі вказівки вбити тибетців; за відмову – страта для самого військовика.
«Протестувальники кидали у військових коктейлі Молотова, багато отримало поранення. Мій товариш загиб під час цих подій. У деяких солдатів було спалено 90% поверхні тіла. Для догляду за ними потрібна була велика кількість грошей, тому уряд позбувся їх. Сімей сповістили вже з прахом після кремації. У лікарнях також не лікували належним чином. Я розмовляв зі своїм раненим товаришем, який лежав на сусідній койці і був у свідомості. Однак, коли лікар ввів щось у його вени, він став втрачати голос…»
3. «Не рятуйте дітей та літніх» - операція після землетрусу в Сичуані 2008 року
«Наш капітан зупинив мою спробу врятувати дівчинку років 5-6. Він сказав: ми не можемо рятувати неповнолітніх та старих, адже вони – тягар для уряду. Рятувати можна було лиш людей віком від 18 до 40 років. Тому ми навіть не перевіряли, чи живі малі та літні, чи ні – просто кидали їхні тіла у вантажівки. Ті, хто були живі, просто перестали дихати під вагою стількох тіл. По телевізору ж сказали, що всі були врятовані на носилках та доставлені для екстреного лікування. Це були брехливі звіти», - розповідає ветеран.
«Комуністична партія – велике брехло: вони завжди робить не те, про що каже», - продовжує солдат. – «Влада в нашій країні – не люди. Відмовитися їхати у такі місця – вас застрелять, і про це ніхто не дізнається. Вони скажуть вашій родині, що ви загинули у ДТП, і дадуть трохи грошей для втіхи – аби мовчали. Я завжди хотів стати солдатом і боротися за свою країну, однак зараз це мертва мрія. Після «рятувальної» операції у Сичуані я перестав дивитися новини. Це – пропаганда КПК. Це все – фігня».
4. Гонконг – тільки для перевірених ветеранів
«Під час розпалу продемократичних протестів у Гонконзі влітку 2019 року, уряд відправив лиш перевірених ветеранів, які служили у Сіньцзяні, Тибеті, Шаньдуні та Гуанчжоу для таємних навчань. Потім – у Гонконг», - розповідає один з солдатів.
Він пояснив, що зазвичай на базі на кордоні з Гонконгом знаходяться здебільшого молоді солдати, однак у липні та серпні 2019 року до бази були відправлені досвідчені ветерани, яких зареєстрували як призовників. Кожному було наказано підписати угоду про конфіденційність, щоб запобігти витіку інформації про прикриття.
«Уряд хотів, аби там були перевірені ветерани. Для придушення протестів».
***
Наразі ми не можемо дізнатися більше про ці історії. Однак, кожного разу, коли ви будете ставити під сумнів подібні інтерв’ю, згадайте, скільки української крові було пролито крові таким самим комуністичним режимом, і яка була плата за приховання правди. Для всіх нас.
https://bitterwinter.org/horrific-reality-of-serving-in-peoples-liberation-army/


Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2335370.html.
Tags: гонконг, китай, левые, подонки
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo don_katalan dezember 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment