Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Чорт хоче ще більше

Медійна ініціатива за права людини
Заява щодо неприпустимості надання військовим поліцейських функцій
Ми, правозахисні та громадські організації, закликаємо парламент утриматись від надання військовослужбовцями Національної гвардії України поліцейських функцій та відхилити законопроект №3105 від від 21.02.2020.
Цим законопроектом серед іншого пропонується надати військовослужбовцям Національної гвардії України (далі – НГУ) право складати протоколи про адміністративні правопорушення, затримувати, доставляти та/або передавати органам правопорядку (які в законопроекті називаються правоохоронними) осіб, які вчинили або лише підозрюються у вчиненні адміністративного правопорушення, проводити особистий огляд і огляд речей громадян та здійснювати інші, не властиві для військових функції.
Законопроект впроваджує необгрунтовано широкий діапазон адміністративних правопорушень, за скоєння яких уповноважені особи НГУ мають право складати протоколи.
Окрім того, занепокоєння викликає надання права військовослужбовцям НГУ “застосовувати технічні прилади і технічні засоби, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, засоби фото- і кінозйомки, відеозапису, у порядку, визначеному нормативно-правовими актами Міністерства внутрішніх справ України”. Вказане створює потенційну можливість здійснення військовослужбовцями НГУ прихованого спостереження за особою, річчю або місцем, яке по-суті є видом негласних слідчих (розшукових) дій і має проводитись у порядку, передбаченому ст. 269 Кримінального процесуального кодексу України за рішенням суду та лише уповноваженими органами, до яких НГУ не відноситься.
Зазначені зміни до законодавства можуть призвести до зловживань владними повноваженнями з боку посадових осіб НГУ та надмірного обмеження прав і свобод людини і громадянина.
Це вже не перша спроба влади використовувати мілітаризований орган для виконання непритаманних йому поліцейських функцій. Крім того, що військовослужбовці не проходять спеціальну підготовку, не мають необхідних знань та навичок для здійснення поліцейської діяльності, в разі порушень прав людини з їх боку буде ускладнена процедура відновлення прав потерпілих та притягнення до відповідальності порушників.
Цей законопроект є особливо небезпечним в країні, яка є частково вільною та не має сталої демократії. Окрім того, з огляду на значну кількість поліцейських на душу населення, ми вважаємо неприпустимим надавати додаткові поліцейські функції військовослужбовцям.
Тому ми закликаємо депутатів Верховної Ради України не приймати законопроект №3105 від від 21.02.2020.
Асоціація УМДПЛ/Association UMDPL
Truth Hounds
ГО Народний Захист
Харьковский институт социальных исследований
Освітній дім прав людини в Чернігові / Human Rights House in Chernihiv
Черкаський правозахисний центр
Правозахисна Ініціатива
Центр Соціальних Ініціатив та Партнерства
Чугуївська правозахисна група
Харківський антикорупційний центр
Восток SOS
Правозахисний центр «Поступ» / HRC Postup
Школа Медіапатріотів/ School of Mediapatriots
Центр політико-правових реформ
ZMINA. Центр прав людини
ГО “Центр розвитку та демократії”
Медійна ініціатива за права людини
ГО "Українське Піратське Співтовариство"
ГО "Обʼєднання Толока"
Українська Гельсінська спілка з прав людини - УГСПЛ
Center for Civil Liberties / Центр Громадянських Свобод
StateWatch
Фонд "Відкритий Діалог" в Україні


Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2337469.html.
Tags: аваков, зеленский, менты, україна
Subscribe

promo don_katalan декабрь 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments