Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Хотілось би запитати у порохоботів - а що тут "антиколомойського"?

Ярослав Вішталюк
"Шалений зелений принтер" Верховної ради три дні тому подав і успішно та дуже прискореного сьогодні прийняв в цілому законопроект №3320 про "протидію коронавірусу", яким вирішив надати державній владі право на роботу з персональними даними фізичних осіб - тобто збирання, обробку, зберігання і обмін між відомствами - без дозволу, власне, цих самих фізичних осіб. Норма рішучо антиконституційна, порушує як українське, так і міжнародне законодавство, в тому числі в частині прав людини, тож можна очікувати, що з кишені платників податків піде не одна сотня тисяч гривень на компенсації за цей маразм, виграні як в наших судах, так і в ЄСПЛ.
Фракція рішучих патріотів-реформаторів з ПЄС проголосувала за цей антизаконний маразм практично повністю, в тому числі особисто натиснув кнопку "за" найвидатніший гетьман всіх часів. Крики порохоботів про порушення конституції в цьому випадку, вочевидь, не очікується - хоча верещали про обмеження свободи пересування вони дай боже, при тому, що це якраз було конституційно і законно.
Ну і щоб двічі не вставати - вочевидь голоси під так званий "антиколомойський" закон точно вже знаходяться, тим паче рішучі реформатори з усіх сил за нього пропагують, в тому числі мітингами своїх орків з "ДємСокіри" Нойнєца-Швєца. Чому пропагують - зрозуміло, під час правління кращих в світі фінансисток Гонтарєвої-Яресько під орудою кращого в світі гетьмана було знищено вісімдесят банківських установ в повній згоді з усім правлінням Порошенка - тобто не озираючись на закони і здоровий глузд, просто "брали" всіх, хто не поділився. Якась частина банків з того числа може й була сумнівними - але навіть сумнівні контори мають право на чесний і законний порядок дій з ними, звісно якщо ми говоримо про свободу, демократію і рівність всіх перед законом. Але ми про це тільки говоримо, тому банки знищувались так грубо, що деякі виграли суди прямо у нас, а питання деяких досі розглядається в європейських судах.
Нагадаю, що ̶і̶д̶і̶о̶т̶и̶ рішучі реформатори так підійшли до цього питання, що коли почали отримувати судові рішення про незаконність їхніх дій (вочевидь, вони навіть не думали, що таке можливо), вони вирішили питати у суду, що їм тепер робити зі знищеними банками, знищення яких було визнано незаконним, оскільки в законодавстві не передбачено моменту, що державний регулятор може незаконно на свій власний розсуд знищувати банки. Десь з десяток банків відтоді висить в статусі "зомбі" - знищені, але не до кінця.
Тож запропонований законопроект №2571-д пропонує:
- вивести НБУ з-під норм адміністративного права і покласти обов'язок доводити незаконність його дій на позивача (ака "зробити лоха винним")
- заборонити суду зупиняти дії будь-яких осіб, що займаються продажем майна знищеного банку ("ручні" структури типу "АРМА" вище якогось там суду)
- терміни позовної заяви щодо незаконності дій кабміну, НБУ, мінфіну, ФГВФО, НКЦПФР щодо знищення банку удвічі менші за оскарження інших актів і не підлягають подовженню (не вклався в три місяці - проблеми твої)
- заборонити залучати до оскарження будь-які оцінки, окрім оцінок самого НБУ, кабміну, Мінфіну etc (міжнародні аудитори - йдіть погуляти)
- на час розгляду заборонити суду зупиняти процес знищення банку, продажу його майна чи роботу тимчасової адміністрації
- в разі якщо постраждалий від рук НБУ виграє справу має задовольнитися виключно компенсацією, визначеною самим НБУ, відновлювати його права забороняється.
- майно банку, який знищується, переходить у власність визначеного Нацбанком нового господаря негайно і назавжди, без нотаріального засвідчення
- закон про банківську діяльність в своїй сфері має бути вищим за будь-які інші закони, в тому числі кодекси
- дати можливість НБУ визнавати банк проблемним з першого ж дня і удвічі зменшити терміни для банку на виправлення недоліків.
В своєму коментарі один з юристів нагадує, як проводилось це "визнання" банків неплатоспроможними:
"У певний період з метою запобігти непродуктивному відтоку валюти (так писав Нацбанк) НБУ перебрав на себе право вирішувати долю заявок клієнтів на її купівлю. Згодом, приходячи на перевірку в комерційний банк, чиновники НБУ бачили порушення в покупках, на які самі раніше дали дозвіл. Але замість щиросердного визнання своєї помилки співробітники НБУ примудрялися описати в акті провину банку і ліквідувати банк у зв’язку з порушеннями у сфері фінансового моніторингу."
©https://bankruptcy-ua.com/articles/13953
Тобто якщо перевести це в площину прикладу, доступного кожному громадянину, законопроектом пропонується в разі, якщо якийсь прокурор переписав на себе вашу квартиру, бо вирішив, що ви її купили незаконно - заборонити суду зупиняти її перепланування і продаж, а якщо ви виграєте суд - заборонити повертати вам квартиру, а лише компенсувати її вартість. Цікава законність, чи не так?
Хотілось би запитати у порохоботів - а що тут "антиколомойського"? Якщо Беня виграє суд по "Привату" - навіть за цим законом він отримає компенсацію, тут йому перешкод нема. Зате цей законопроект робить НБУ вищим за всіх в країні і дозволяє йому накласти лапу на будь-який банк, який йому сподобається. Який цікавий "антиколомойський механізм" - чисто як "антивірусний" з персональними даними. Лишається тільки сподіватись, що першою його жертвою стане банк самого кращого гетьмана, який так лобіює нині цей законопроект очікуючи, що його ставленик буде на чолі НБУ ще довгі роки. Тоді ми і побачимо нові мітинги "ДємСокіри" з криками про "проізвол проклятих зєбілов".


Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2342177.html.
Tags: беспредел, зеленский, подонки, порошенко, україна
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment