Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

під рубрикою "Бог не фраєр"

Igor Lutsenko
Ще одна історія про взаємостосунки лаврського «монастиря» РПЦ та інфекційних хвороб, під рубрикою "Бог не фраєр".
З 19 століття на території Лаври було споруджено лікарню для прочан. Розташовувалася вона ліворуч від Західних воріт Лаври. Спеціалізація її тоді була універсальна.
Радянська влада, звісно, конфіскувала все майно церкви, лікарню теж. Потім лікарні надали спеціалізацію з інфекцій. У Лаврі монастир не функціонував.
У 1941 році Гітлер відновив там монастир і православ’я (цікаво, чого вони бігають з портретом Сталіна, а Гітлера забули?). Потім радянська влада-2, котра повернулася, все лишила, тільки церкву поставила собі в штат КДБ.
Лікарня продовжувала бути інфекційною і керувалася окремо державою через МОЗ. Під час правління Януковича братія вирішила віджати собі цю будівлю, і було прийняте рішення про виселення лікарні разом з хворими. Хворі протестували, громадські організації піднімали ґвалт про нелюдське поводження, але братія разом з чиновниками сунула, як тевтонська свиня на ворога.
Уже при Порошенку процес завершили, хворих кудись перевели, а будівлю лікарні передали у лаврський заповідник, структуру Мінкульту – ну, фактично під Павла, бо Павло, не зважаючи на революції та війни, контролював і контролює керівництво заповідника, за що у Мінкульті завжди отримували хорошу мзду.
Будівлю почали перебудовувати (до речі, незаконно, я про це скаржився неодноразово), але наша доблесна поліція в упор ніколи не бачила злочинів РПЦ, ну ви вже в курсі. Мінкульт теж був сліпий та глухий – може, пам’ятаєте, що скандал зі зникненням мощей та інших цінностей з Лаври так нічим і не закінчився.
У січні минулого року лікарня загорілася, найімовірніше, через грубі порушення при будівельних роботах, але знову нікого не покарали.
Ну а в 2020 році на Лавру прийшла інфекція, померло вже декілька монахів, ви про це вже теж чули.Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2343553.html.
Tags: бесовщина, история, київ, коллективное х%№ло, порошенко, прдоны, янукович
Subscribe

promo don_katalan декабрь 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment