Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Igor Lutsenko · Ностальгічне

От начитався ваших срачів про Цушка і вдарився я в спогади, в свої спогади про Василя Петровича. «Коли були ми молодими». Дивує, як противники і прихильники влади ні чорта не пам’ятають про ті часи. Хоча, як дивує? Не дивує, це такий риторичний зворот у мене.
Був такий недовгий, але яскравий період в біографії, коли я рахувався радником міністра економіки на громадських. Хороші були часи.
2010 рік. Коли Василя Цушка призначили міністром економіки, він одним з перших кроків зібрав міських божевільних Києва, тобто громадськість. Я тоді вже був визнаний усіма, заслужений міський божевільний, на той час отримував травми на забудовах, мав численні виграні бої за будівництва і т.п., отже, потрапив у пул.
Цушко сказав – я от став міністром, давайте співпрацювати, готовий бути інструментом у ваших руках. Зустріч, як зараз пам’ятаю, була десь на Петрівці, на ній був присутній Андрій Козлов ще.
Мінекономіки мене зацікавило з двох підстав. По-перше, це було перше місце моєї фул-тайм роботи після отримання диплому (звісно, до того я працював бозна де, навчаючись у Могилянці, але все ж).
По-друге і головне – тоді між міністерствами був розподіл по регіонах. За кожним міністерством було закріплено певні області, за мінекономіки це були якісь області і – Київ. Оскільки я на той час уже четвертий рік займався Києвом, то ви розумієте мій інтерес.
А, ну і на 2010 рік я вже пішов з великої журналістики, мав за плечима успішний медіа-проект, у грошах великої потреби не була, оскільки мав солідні депозити й відсотки з них, а оскільки нерухомість, якою я займався, не потребувала багато часу, то його тратив на активізм. Звісно, ніхто цього не пам’ятає, але Пейзажна алея, сквер на Прорізній, Жовтнева лікарня і багато чого іншого – існують у нинішній формі в тому числі завдяки моїм зусиллям.
Отож, ми встановили ділові стосунки з Цушком, згодом я увійшов до кола його радників на громадських засадах. Займався усім і не пожалкував – якраз поставив собі завдання ознайомитися, як працює класична виконавча влада, дослідити весь цей морок і жах.
Найпростіше, за що я взявся – якось налагодити роботу прес-служби, але для цього довелося поспілкуватися з широким спектром посадовців, включаючи ІТшників, всюди, звісно, були роздуті штати, купа нероб на державній зарплаті, всього там у Мінекономіки працювало 1200 чоловік. Точніше, рахувалось, бо працювало 10% у кращому разі.
Коли заходив на цю посаду Абромавічус, у 2014 році, я, будучи вже нардепом, йому тоді сказав – можеш сміливо ліквідовувати це міністерство, воно де-факто не потрібне. Згодом він це заявив у ЗМІ, майже слово в слово, за що його тоді клювали, але це ж правда – яку, на жаль, усі не розуміють.
Ті дні були комічними – приміром, вдень я бігав по сталінській будівлі Кабміну на Грушевського, в обід в машині переодягався і йшов на акцію під цією ж будівлею, одягнувши маску, щоб ніхто не пізнав. На акцію, котру сам же й організовував. Потім назад одягав піджак і намагався вплинути на чинуш так, щоб вони максимально на цю акцію відреагували.
Одного разу мне покликав у свій кабінет Цушко і сказав, що в нього проблеми. Антон Яценко домовився з комуністами Симоненка й ті, будучи членами на той час провладної коаліції, лобіювали схему з тендерами. Звісно, цю історію Цушко на себе брати не хотів.
(ліричний відступ – якісь лєві люди дуже швидко дізналися мій телефон і дзвонили мені з проханнями посприяти щодо тендерів, натякаючи на винагороду, я офігівав з такого нахабства і слав їх подалі)
Я сказав Цушку, щоб тягнув час, а сам подумував, як це краще й кому було б злити в ЗМІ, щоб ніхто на Цушка не подумав. Але поки я та колеги аналізували суть того, що хотів реалізувати Яценко та як це краще застопорити через розголос, події почали розвиватися більш бурхливо. Цушко побив Яценка.
Я не був свідком, але говорив з учасниками. Ті розповіли, що прийшов Яценко, обурений, що міністр його не слухає або слухає надто повільно. Будучи наркоманом, тоді, судячи з усього, був під дозою й швидко перейшов від словесних атак до фізичних дій (це за версією Цушка). Але не врахував багаторічний досвід занять Цушка греко-римською боротьбою й швидко опинився на підлозі. Це, мої любі читачі, був один із небагатьох моментів у історії України справжньої, а не удаваної боротьби з корупцією.
Але, на жаль, корупція вижила, бо на передсмертний писк Яценка забіг в кабінет помічник Цушка та припинив цей нерівний бій представників чиновництва й депутатського корпусу. Після того обидва учасники антикорупційних змагань заперечували їх факт, хоча факт просочився у пресу через анонімні телеграм-канали (жартую, тоді їх ще не було, але факт свою дорогу знайшов).
А потім була докладна, з фактами публікація відомої журналістки Тетяни Чорновол в Українській правді про те, як Симоненко і Яценко лобіюють свої тендерні схеми. Невдовзі після публікації в кабінет мене позвав Цушко і сказав, що йому комуняки викатили пред’яву, що це я злив інфу Чорновол, я сказав – добре, звільняйте мене з тріском, готовий взяти всю відповідальність на себе, щоби відвести підозру від міністра.
З тих пір я вже не з’являвся у Мінекономіки. За всі наступні роки спілкувалися з Цушком може пару раз телефоном, і от зараз історія робить такі кульбіти.
Ех, хороші були часи, без серйозної, на все життя, крові, багато хто з друзів був живий і прекрасний.
PS Чи «крастиме» Цушко на митниці чи ні, я прогнозувати не буду. Тим більше, що нафіг вам моя думка, ви ж усі самі краще знаєте все наперед і назад. Ми усі це дуже швидко самі побачимо по динаміці надходжень від митниці, чи буде вона більше, чи буде вона менше за попередників. Це такий показник, котрим зманіпулювати дуже важко.
Tags: история, піар
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment