Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Підтримуючи флешмоб "Жодного слова про коронавірус", поділюся думками стосовно кору

Serhiy Dibrov
Підтримуючи флешмоб "Жодного слова про коронавірус", поділюся думками стосовно кору.
Якщо відкрити звіт європейського епідеміологічного відомства ECDC, наприклад, за 2018 рік, можна побачити дані щодо кору в країнах ЄС: 12352 випадки, 37 померлих. Летальність (CFR) - 0.3%.
https://www.ecdc.europa.eu/sites/default/files/documents/measles-rubella-monthly-monitoring-report-february-2019.pdf
По державах найбільша кількість хворих була во Франції (2913 випадків, 3 смерті, CFR - 0.1%), Італії (2517 хворих, 7 смертей, CFR - 0.28%) та Греції (2293, 2 смерті, CFR - 0.09%)
Для порівняння, в України:
"Загалом у 2018 році на кір захворіли 54 481 людей (20 204 дорослих та 34 277 дітей). [...] Від ускладнень кору померло шістнадцять людей: дванадцять дітей і четверо дорослих".
https://moz.gov.ua/article/news/u-2018-roci-na-kir-zahvorili-ponad-54-tisjachi-ukrainciv--zupiniti-poshirennja-hvorobi-mozhe-lishe-vakcinacija
Виходить, що в Україні в 2018 році сумарний CFR для кору був 0.03% (0.035% у дітей та 0.02% у дорослих), тобто в рази нижчий, ніж в країнах ЄС.
Показниками захворюваності можна маніпулювати досить легко. Смертями - складніше. По-перше, їх відносно небагато (в 2018 року, під час найбільшого спалаху з десятками тисяч хворих, від кору вмирали навіть не в кожній області). По-друге, кожний летальний випадок, особливо у дітей - під величезною увагою і медиків, і правоохоронних органів, і журналістів. Приховати смерть дитини від кору - це майже неможливо.
Проте навіть в Україні показники смертності виглядають занадто високими. Відомо, що на початку 60-х, коли вакцин ще не було і на кір хворіли усі, летальність в розвинутих країнах була на рівні 0,01%.
Тут є дві версії, два пояснення, чому так відбувається.
Перша версія: неповна реєстрація випадків.
Це цілком може бути, особливо в країнах з нерозвинутою системою охорони здоров'я і ускладненим доступом до первинної ланки (сімейної медицини).
Голова організації "Батьки за вакцинацію" вважає, що показники захворюваності на кір в Україні не відповідають дійсності, тому що до лікарів звернулися, на його думку, лише 40% хворих.
Цілком можливо. В такому випадку справжня кількість хворих в Україні була приблизно 135000, а летальність - на рівні цілком схожих на правду 0.012%. Викривлення даних вийшло через недосконалу систему медичної допомоги в Україні.
Але, пробачте, що ж тоді коїться во Франції, Греції і особливо в Італії? А там, схоже, насправді все дуже погано. Якщо припустити, що летальність кору в Європі однакова, і в нас дійшли до лікарів лише 40% хворих, то в Греції та Франції це лише 12%, а в Італії - взагалі катастрофа - лише десь 4%!!! Тобто - лише 1 з 25 хворих потрапив до лікаря!
Перший цікавий висновок: з доступністю первинної ланки (сімейної медицини) в Україні все не так погано, як ми собі уявляємо.
Другий цікавий висновок: схоже, в 2018 році Італії біло більш ніж 60.000 хворих на кір, во Франції - десь 25.000, в Греції - десь 20.000.
Друга версія: українські інфекціоністи лікують хворих на кір набагато ефективніше, ніж їх європейські колеги.
Наразі я не можу тут щось стверджувати. Я геть не розуміюся в медицині та інфектології, не маю ані інформації, ані специфічних знань, щоб це перевірити.
Але цифри кажуть: медицина в Україні, принаймні первинна ланка, в 2018 році в Україні була або доступніша, або ефективніша. Або і те, і інше.
Більш ніж рік я кажу: "В медицині нам є що втрачати".
Мені ніхто не вірить.
Лише емігранти.
Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2364278.html.
Tags: dibrov_s.livejournal.com, анализ, европа, кака, медицина, україна
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Alexandr Kochetkov · АНТИМУШКЕТЕРСКИЙ ПРИНЦИП

  В Украине четко работает одно неписанное правило. Первым его продемонстрировал Леонид Кучма второго срока, затем на нем феерично погорел (запах гари…

 • Не стало Євгена Кириловича Марчука

  Vasyl Rasevych Не стало Євгена Кириловича Марчука. В пам'ять про нього хочу поділитися короткими спогадами. Напевно, мало хто з Вас знає, що в моїй…

 • Igor Baryshev · Немного о газе

  Газпром практически прекратил закачку газа в европейские хранилища. Цена на газ на спотовом рынке в Европе взлетела за облака. На рядовых европейских…

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments