Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Що саме не так з обміном полоненими, дисидентами і злочинцями між нами та окупантом

Алі Татар-заде
мені знадобилося 7 років війни та окупації, щоби чітко сформулювати, - не інтуїтивно, а предметно - ͟щ͟о͟ ͟с͟а͟м͟е͟ ͟н͟е͟ ͟т͟а͟к͟ з обміном полоненими, дисидентами і злочинцями між нами та окупантом.
Я пішов від зворотнього. Ми самі маємо формувати списки, кого готові віддати. Ми мусимо закладати повістку, а отже і ініціативу.
А не реагувати на пропозицію нашого "головного постачальника" полонених та заручників - Московії.
Подібно давньому князю Святославу, та кожному середньовічному королю ("з відкритим забралом"), ми маємо відкривати списки нашого "фонду обміну", а не приховувати від "громадськості" та "голосливих дилетантів".
Як тільки Раша арештовує - ще тільки починає переслідування когось в Криму, Донбасі чи у себе в федерації, МИ маємо заявити, - кожного разу, - щоби негайно припинили, ІНАКШЕ ми виключаємо такого-то імярека з нашого фонду обміну. "Ми знаємо, що ця людина для вас важлива, і ми НЕ розглядатимо варіантів її обміну, поки ви не відступите до лінії статус-кво на вчора", тобто поки РФ не припинить практики "набору" нових заручників для обміну.
Якщо РФ послухає, то ми НЕ віддаємо ту людину їм, а ЛИШЕ повертаємо її в обмінний список.
Таким чином, одного злочинця можна продати двічі і навіть тричі - кілька раз виртуально, і тільки 1 раз фізично.
У всьому іншому - щодо критичного огляду "списку обміну" зі сторони противника - я можу критикувати і досі тільки інтуїтивно,
тобто я "знаю, що не так", але поки не готовий пояснити, як треба. Як прийде в голову - поділюся й цім.
Як взірець фахового обміну я можу назвати епізод з поверненням кримчан Ахтема Чийгоза та Ільмі Умєрова в правове поле України.
Я не тримав свічку поруч з Порошенком та Ердоганом, але співставивши синхронні факти та припустивши їхню "паралельність", кажу що це був дипломатичний шедевр, відомий в світовій практиці як "потрійний обмін".
Туреччина відпускає рос.терористів додому, Росія відпускає кримських заручників ... а Україна? а Україна мала у себе під арештом турецьких бізнесменів, одного з яких вимагала видати собі Німеччина, а іншого - навпаки, вимагала видати собі Туреччина, попри його німецький паспорт. У критичний момент до перемовин підключили Ангелу Меркель, і оскільки сліди обох бізнесменів після цього губляться, я припускаю що це був або потрійний обмін з тиском Німеччини на Росію і Туреччину, або навіть четверний обмін з участю Німеччини.
Втім, я визнаю що такі операції дуже нечасті, і кожна з них вважається в дипломатичній практиці великим успіхом.
Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2367951.html.
Tags: крим, піар, рассея, х%№ло
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments