Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Volodymyr Boiko. Ось що я писав про тов. Кондратюка

Колишній начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Валерій Кондратюк призначений керівником апарату Державної фіскальної служби. Ось що я писав про тов. Кондратюка (на той час – заступника глави Адміністрації Президента Порошенка) у листопаді 2017 року:
***
Затримання вже другого співробітника Головного управління розвідки Міністерства оборони України, який працював за кордоном під прикриттям журналіста, а також провал агентури ГУР МО в Криму – це яскраве свідчення того, що буде, якщо на чолі спецслужби поставити бізнесменів, які ніколи не мали відношення до оперативної роботи.
Між іншим, заступник глави Адміністрації Президента Валерій Кондратюк, який до 15 жовтня 2016 року обіймав посаду начальника ГУР МО України – це один з двох колишніх співробітників СБУ, які вважались встановленими агентами іноземної спецслужби. Щоправда, якщо Кондратюка контррозвідка вважала людиною, завербованою в 90-х роках минулого століття американцями (хоча особисто я думаю, що співпрацювати зі спецслужбами США Кондратюк почав пізніше, коли з 2001 по 2003 рік разом з майбутнім головою СБУ Валентином Наливайченком працював у Генеральному консульстві України в Сполучених Штатах), то його попередник на посаді заступника глави Адміністрації Президента Андрій Таранов був свого часу звільнений з СБУ через неформальні відносини з ізраїльською розвідкою. Якщо я не помиляюсь, мова йшла про 17 тис. доларів, отриманих аташе України з питань оборони Тарановим від МОССАД.
Втім, призначення Кондратюка на посаду начальника ГУР МО України стала шоком для воєнних розвідників не через його репутацію агента іноземної спецслужби, а тому, що Кондратюк уяви не має про оперативну роботу й до березня 2014 року працював по лінії міжнародних зв’язків СБУ, влаштовував прийоми іноземних делегацій та писав від імені керівництва СБУ вітальні телеграми керівникам розвідок дружніх країн.
Нинішній начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Василь Бурба, який прийшов у ГУР разом з Кондратюком і попервах був його заступником, також до оперативної роботи мав дуже опосередковане відношення – до потрапляння у воєнну розвідку він очолював друге управління в Головному управлінні по боротьбі з організованою злочинністю СБУ й, як стверджують злі язики, весь свій службовий час приділяв лише обслуговуванню бізнес-інтересів тодішнього начальника Главку «К» Балахонова. Втім, я думаю, що це не так і робочими питанням Бурба також цікавився – наприклад, до сфери його службових інтересів належало підтримання контактів з агентурою СБУ серед активістів «Автомайдану» та загадкове спалення автомобілів учасників акцій протесту.
Результат діяльності таких «фахівців» як Кондратюк і Бурба цілком закономірний: регулярні провали агентури, затримання нелегалів, арешти офіцерів ГУР МО, які працюють за кордоном під журналістським прикриттям. Тому треба лише дивуватись чемності керівництва Білорусі, яке не роздмухує галас навколо затримання українського «журналіста» Шаройка – на відміну від Москви, де торік з великим задоволенням затримали співробітника ГУР МО України «журналіста» Сущенка через бездарні витівки його начальства.
Тим не менш, ані провал Сущенка, ані провал Шаройка, ані сумна доля українських «ГУРівців», затриманих у Криму, ані перманентні чутки про участь воєнних розвідників у торгових операціях з окупованими територіями досі так і не стали підставою для обговорення (хоча б на закритому засіданні профільного Комітету Верховної Ради України) компетентності начальника ГУР МО. Бо українським політикам куди спокійніше звинувачувати в «провокаціях» контррозвідку Білорусі, яка сумлінно виконує свою роботу, аніж наводити порядок у воєнній розвідці власної держави.
Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2368976.html.
Tags: бойко, зеленский, порошенко, рассея, сбу, сша, україна
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments