Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Що таке фронт і як там справи, з цих сюжетів я так і не зрозуміла

Diana Makarova
Я раніше психувала, буйствувала, аж ногами тупотіла. Я сердилась на людей, які не знають фронту. І, не знаючи, постять усіляку фейкову заразу.
Я не розуміла - ну, як це? Сьомий рік йде війна, як можна не знати фронту? Я не розуміла, ну, як це? Вам же показують те все по телевізору. Ну, як воно можна, не орієнтуватись у фронтових подіях?
Забираю свої слова назад.
Забираю своє обурене тупотіння.
Бо на карантині мала трохи часу та натхнення, але не мала вже цілої картини фронту. Цілу картину фронту можна отримати, лише проїхавшись по ньому, голкою пройшовши по лінії, ниткою сшиваючи діри. А коли сидиш вдома, висилаєш підмогу поштою, інформацію ловиш по телефону - ти вже не знаєш фронту, як би мав знати, змирись.
То я і подивилась кілька сюжетів по телевізору.
Ну, що я вам скажу...
Наші хлопчики герої, всі як один. Дівчатка ще більше героїні. Це перша теза. Не обговорюється. Командири - просто соколи ясні.
Друга теза - ось тут окопи, ось ми тут бігаємо, ось тут даємо інтерв'ю в бліндажі. Картина фронту, чо. Вдалині лунають вибухи...
Сюжети, що я подивилась, як під копірку. Лише герої змінюються. Що таке фронт і як там справи, з цих сюжетів я так і не зрозуміла. Ну, герої бігають окопами, що неясно?
І тоді я нарешті зрозуміла, що незнання людьми фронту не завжди залежить від самих людей. А в більшості воно залежить від того, яким показують їм фронт.
Чесно скажу - показують ніяким.
Що б я хотіла, чого б чекала?
Я б хотіла дядю чи тьотю з указкою на фоні інтерактивної карти.
- Ось тут, на цій ділянці, накрили мінометами. - говорить дядя чи тьотя і послужлива карта придвигає площину карти, пішло відео власне тих країв. Нехай і піврічної давності. Без прив'язок до позицій.
- А ось тут наших хлопчиків поранено. Бо вони, ідіоти, підставились під ПТУР. Як попередники їх не попереджали. За життя хлопчиків йде боротьба у Мечникова. Але щиро вам скажемо, на цей раз хлопчики проскочили вдало, поранення легкі й середні. Двоє он взагалі відмовились їхати до шпиталю.
- А ось тут в нас загинув вчора солдат Імярек. Його життя забрала куля ворожого снайпера. Сім'я солдата, мама, діти та дружина, прийміть наші співчуття. Наші серця рвуться разом з вами. Схилимо голови, вшануємо пам'ять.
Ну, тобто - я б хотіла розуміння і співчуття.
Розуміння фронту і співчуття, виставленого на суспільство, співчуття, яке навчало б суспільство СПІВчувати.
Ну, і карта, карта. Інтерактивна карта. Карта, яка дає лінію. Раптово розквітає вибухами. Оживляється відео.
- А тепер сюжет з окопів.
А чом би й ні. По всьому можна і сюжет. Та хоч і під копірку.
Обличчя наших чоловіків та жінок, що стоять там, на фронті, показувати треба. Треба давати їм слово на камеру. Треба показувати їх побут. І треба, щоб телеглядач таки чув вибухи. Принаймні з телевізора. Не у кіно, а справжні.
Або навіть так:
- А тепер ми вам розкажемо, як звільнено було командира. Який, зараза така, бив морди своїм солдатам. І мав свій профіт на потоках контрабасу.
Ну, іншими словами, звичайно. Причесаними словами - але ж яка різниця, якими словами, коли таких сюжетів ми не побачимо, хоч як ти не чекай. Як можна ж показувати нашу армію з такої неприглядної сторони? Ви хіба не знаєте - всі, хто на фронті, по замовчуванню герої чи героїні.
Аякже. Ми-то знаємо. Реальну картину. А вона буває всякою, що на війні, що в мирі.
Чи знає те глядач ваших блакитних екранів?
Навряд...
Бо те, що я подивилась - ні, братця, ці сюжети нам розуміння фронту не дають. І, чесно - не уявляю, як люди, що мусять бачити фронт лише в таких сюжетах - як вони ще мають хоча б якесь уявлення про фронт?
А дехто таки має.
Не завдяки телевізору.
Всупереч йому.
Tags: ато, донбасс, луг%андония, піар, україна
Subscribe

 • Borys Babin · Рекурсія «апокаліпсису»

  Друга половина листопада стала насиченою різноманітними апокаліптичними прогнозами у вимірі ескалації російської агресії. Вони насамперед…

 • В общем, время давит, и заставляет имперцев нервничать

  Vladimir Dubrovskiy 11 год · Кажется, настало время напомнить то, о чем мне уже приходилось неоднократно писать: Ответ на самый главный на сегодня…

 • "позднее зажигание"

  Andrii Klymenko Для мене головна невирішена проблема в питаннях достовірності інформації про перекидання російських військ до кордонів України та до…

promo don_katalan декабрь 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment