Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

ми будемо дякувати пандемії за те, що вона зупинила "другий етап реформи"

Serhiy Dibrov
Досить про коронавірус.
Прийшов час розмовляти про систему охорони здоров'я.
Був у поточній пандемії момент, коли хворих з Італії везли лікуватися в Німеччину. Це було дивно: захворюваність у цих країнах була схожою, проте італійські лікарні були переповнені, а німецькі працювали в штатному режимі і навіть були здатні допомогти сусідам. Загалом, як ми зараз знаємо, у пікові моменти німецькі лікарні та реанімації були завантажені на 40-50%.
Проте нічого дивного тут немає, якщо переглянути ось ці дані - про кількість ліжко-місць на тисячу населення в різних країнах:
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_hospital_beds#Numbers
Як бачите, в Німеччині є 8,0 ліжок на 1000, а в Італії - 3,18. Ці 8 ліжок Німеччині були завантаженні на 40-50%, тобто умовно потреба була 3,2-4,0 на тисячу. Тому в Німеччині завантаження лікарень було "вище звичайного", а в Італії - колапс.
І справа навіть не в тому, що комусь не вистачило ШВЛ. Відсутність ліжок унеможливлює навіть вчасну ізоляцію хворих з важкими формами. А це дуже важливо не лише для хворих і їх оточення, але й для всіх. Саме звідси - страшні історії про хворих літніх людей, яких повернули з лікарень до інтернатів помирати.
Я бачу кореляцію між кількістю ліжок і кількістю померлих. Навіть якщо не враховувати дані в РФ та Білорусі і аналізувати країни ЄС, можна побачити, що в Німеччині, Австрії, Угорщині, де є 7-8 ліжок на тисячу, смертність наразі менша за 100 на мільйон. А з іншого боку - Італія (3,18), Іспанія (2,97), Нідерланди (3,32), Велика Британія (2,54), Швеція (2,22) - там смертність на мільйон населення вища в рази. Дещо краща ситуація у Франції (5,98) та в Бельгії (5,76), але ж поріг перевантаження системи охорони здоров'я там все ж відчутно нижчий, ніж в сусідній Німеччині.
В США, до речі, цей показник 2,77. Тому не варто було дивуватися наметам замість лікарняних палат біля шпиталів - такі є американські реалії. До речі, пару місяців тому я нагадав перші кадри з фільму 70-х "Пригоди італійців в Росії" - там добре показані реалії італійської медицини, які з того часу якщо змінилися, то, схоже, не на краще.
А у нас? А у нас, судячи з таблиці, в 2017 році було 8,8 ліжок на 1000 населення. Радянська спадщина, так.
Зараз їх вже менше, тому що до 2017 року кошти для утримання кожного лікувального закладу виділялися відповідно до кількості ліжок, а не пацієнтів. Були нормативи, які встановлювали необхідку кількість ліжок, в тому числі для розрахунку фінансування.
У 2016 році громадянка США Уляна Супрун скасувала відповідний наказ.
https://life.pravda.com.ua/health/2016/09/6/217712/
А що замість того? Замість того з 1 квітня цього року мав початися другий етап реформи, і фінансування лікарень взагалі повинно було здійснюватися виключно "за кількістю пролікованих випадків". З усіма наслідками, які ми зараз можемо яскраво побачити в Італії або США.
Не пам'ятаю, хто саме з лікарів казав, що ми будемо дякувати пандемії за те, що вона зупинила "другий етап реформи".
Сподіваюся, буде кому і буде за що.
Tags: анализ, зеленский, карантин, медицина, подонки, порошенко, україна
Subscribe
promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment