Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Знайдений вбитим організатор розкрадання коштів Аграрного фонду

23 травня 2020 року в Києві, у офісі по вулиці Велика Васильківська, 4-а, знайдене тіло народного депутата України (фракція «Довіра») Валерія Давиденка з вогнепальним пораненням у голову. Пістолет, з якого застрелився або був вбитий народний обранець, лежав поруч.
Валерій Миколайович Давиденко – це дуже «непростий» народний депутат. Ще в 2007 році разом з Юрієм Колобовим і Борисом Приходьком він став власником невеликого «Терра Банку». За часи Януковича вся трійця отримала високі державні посади: Колобов став міністром фінансів, Приходько – заступником голови Національного банку України, а Давиденко – заступником Міністра аграрної політики та продовольства. На початку 2014 року Давиденко організував розкрадання коштів Аграрного фонду на суму 2 млрд. грн., виконавцями були Борис Приходько, Валерія Гонтарева та Олексій Філатов. Щоправда, за ґратами 31 липня 2014 року опинився один лише Приходько, а інші співучасники зробили блискучі державні кар’єри завдяки заступництву Петра Порошенка: Гонтарева очолила НБУ, Філатов став заступником глави Адміністрації Президента, а Давиденко – народним депутатом від «Блоку Петра Порошенка».
У грудні 2014 року Приходько вийшов з СІЗО під заставу й, урешті-решт, кримінальне провадження стосовно розкрадання 2 млрд. грн. Аграрного фонду попрямувало до суду. Але подільники – вже покійний Давиденко й досі живі Гонтарева та Філатов – залишились на волі попри те, що наприкінці березня 2019 року їм було повідомлено про підозру. Більш того, після перемоги Володимира Зеленського на президентських виборах Валерій Давиденко знову став народним депутатом (обраний по мажоритарному 208-му округу в Чернігівській області), народним депутатом по 210-му округу в Чернігівській був обраний обвинувачений Приходько, а Гонтарева та Філатов оголошені «жертвами політичних переслідувань».
Як виявилось, Давиденко з давніх часів є компаньйоном по аграрному бізнесу Андрія Богдана, колишнього керівника Офісу Президента Зеленського, і через це Руслан Рябошапка – домашня тваринка Богдана, призначена генеральним прокурором – у вересні 2019 року не тільки заблокував розгляд у Дарницькому районному суді Києва кримінального провадження щодо Приходька (Приходько одночасно з мандатом набув недоторканність і перестав з’являтись у суд, а Рябошапка відмовився вносити у Верховну Раду подання про надання згоди про його примусовий привід і притягнення до кримінальної відповідальності), але звільнив усіх прокурорів, які розслідували розкрадання коштів Аграрного фонду, а саму справу відправив «на поховання» лейтенанту Баканову.
Одначе тепер, коли Богдан і Рябошапка вже не мають можливості торпедувати розгляд справи по обвинуваченню Приходька, Давиденко опинився в дуже цікавій ситуації, оскільки Приходько погрожував, що на суді здасть його, Гонтареву та Філатова з потрухами. Більш того, напередодні загибелі Давиденка був звільнений з посади його останній захисник – перший заступник начальника ГУ СБУ по Києву та Київській області Олександр Білоус. І тепер виникає запитання, відповідь на яке мають дати криміналісти: Давиденко пішов з життя сам чи йому допомогли?

 • alt
 • alt


А сидів би Давиденко в тюрмі разом з Гонтаровою, Філатовим і Приходьком – був би зараз живий. Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2389126.html.
Tags: бойко, дебилы, подонки, порошенко, прдоны, рейдеры, україна
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 3 comments