Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Лєнінопедія

Алі Татар-заде
колись роль інтернету для просунутих совітських кадрів виконував ... лєнін. Ось як це працювало.
Припустимо, ви - раціоналізатор, придумали новий спосіб безболісного чавіння вишні, щоб кістки виймалися. а вишня ціла. Ну, вас пошлють - скажуть, що радянський хлоп прожує і з кістками, він же не буржуй.
А ви тоді - цитату з листа лєніна товарищкині Жанні Ля-Бурб: — «Дуже сподобались нам з Н.К. ваші пиріжки з вишнями, а особливо що вони без кісток. Вірю, що в світлім майбутньому всі французькі робочі їстимуть такі якісні пиріжки». І з цім - прямо в обком. Там всі всруться і поставлять вашу рацуху на найближчу п'ятирічку.
Для цього існували спеціальні збірки творів лєніна, при чому предметний вказівник - наприклад, слово "вишня, том 124, ст.15" - видавався тільки партработнікам.
Взагалі, такі знавці лєнінопедії були на вагу золота.
В той час як трудовий люд купував ленінський собрсоч для прикрашання бібліотеки або для розтопки дач, спеціальні люди вчили на пам'ять цю макулатуру, стаючи непереможними в будь-якій суперечці.
Їх ще звали "начьотчікі", це слово старовинне і раніше означало людину, яка знає наізусть талмуд або старовірську біблію.
Зараз же інтернет грає ту саму роль в баталіях, коли людині важливо не дізнатись, як воно було, а перемогти в довгій дискусії.
Недаремно легендарним кремлівським тролям постачають "важниє ссилкі" в довісок до кожної тези. Ну, і співвітчизники наші не кульгають - йдучи на політичну битву, запасаються згідно інструкції лінками, джифками, мотиваторами і відеороліками. Щоби потроху діставати їх з рукава, повільно і безжально нищучи опонента.
Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2395289.html.
Tags: история, левые, піар, рассея
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments