Moscovia delenda est (don_katalan) wrote,
Moscovia delenda est
don_katalan

Як фальсифікували «справу діамантових прокурорів»

Naspravdi.Today
Ключем для розуміння новітньої історії України та українсько-американських відносин є так звана «справа діамантових прокурорів», яку в 2015 році сфальсифікував на замовлення народного депутата Вячеслава Константіновського (відомий у кримінальних колах як «брат Карамазов») тодішній перший заступник Головного управління «К» СБУ Віктор Трепак. Константіновський займався незаконним видобутком піску, через це посварився з заступником прокурора Київської області Олександром Корнійцем, генпрокурор Віктор Шокін дав вказівку першому заступникові начальника Головного слідчого управління Генпрокуратури Володимиру Шапакіну розпочати розслідування та підготувати подання у Верховну Раду про надання згоди на притягнення Константіновського до кримінальної відповідальності. І тоді Трепак, щоби врятувати Константіновського від тюрми, спробував вчинити відносно Корнійця провокацію та підсунути йому через агента СБУ хабар.
Але Корнієць гроші не взяв. Натомість у слідчому ізоляторі ледь не опинився сам Трепак та його добровільні помічники, які також надавали послуги Константіновському – тодішні заступники генпрокурора Давид Сакварелідзе й Віталій Касько. Оскільки всі троє пов’язані з американськими спецслужбами, рятував агентуру особисто віце-президент США Джо Байден, який домігся закриття кримінальної справи щодо Трепака, Сакварелідзе та Каська й наказав Порошенку сфальсифікувати справу проти Корнійця та Шапакіна.
Цю історію, а також «найбільший хабар в історії України», який, начебто, якийсь Віталик у спортивних штанях пропонував батоні Сакварелідзе, в Кабаре «У тітоньки Феміди» обговорювали колишній виконувач обов’язків генерального прокурора України Юрій Севрук, відомий адвокат Ростислав Кравець і адміністратор Кабаре Володимир Бойко.

Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2397463.html.
Tags: бойко, история, майдан, менты, піар, сша, україна
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 117
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment