Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Україна - це ми всі, а значить, ми існуємо не тільки у межах державних кордонів

Артур Харитонов
Знаєте у чому проблема української політики, - окрім того всього, про що ми добре знаємо?
Вона відірвана від світу, ізольована, квола. Наші представники не вміють та не хочуть боротися за цінності (за маленьким відсотком тих, хто дійсно бореться, і таких людей треба цінувати).
Ми не створюємо альянсів та міжнародних коаліцій, у нашому парламенті нема слухань, пов’язаних глобальною аджендою, ба більше - з конкретними кроками для євроінтеграції. Ми сидимо тихо, боячись сказати щось зайве, як радянська дитина у радянській сім’ї. Наш максимум - провести зустріч з якимось черговим диктатором і тихенько продати умовну «Мотор Січ».
Ми думаємо про те, як «не нашкодити», забуваючи про те, як допомогти та стати кращими та більш справжніми.
Моя стрічка сповнена глобальної політики, де кожного дня німці об’єднуються з американцями, литовці з британцями, японці з австралійцями, угорці з поляками, тощо, - для захисту цінностей. Іноземні прапори стають символами свободи. А український прапор, який і є самою свободою, ховається у страху несвідомими політиками.
У нас йде війна і нам важко. У нас багато внутрішніх проблем. Але це означає не «стулити пельку», а вміти говорити гучніше за інших та реагувати швидше за швидких. Країна, що веде оборонну війну, - це країна, що, окрім іншого, захищає цінності.
Україна - найбільша держава Європи, що має чи не найбільший демократичний потенціал у західному світі. Наша боротьба за цінності змогла надихнути багатий Гонконг та Венесуалу, що почала втрачати надію.
Як так сталося, що словосполучення «Ukrainian people» означає силу волі до свободи, а «Ukrainian government» - корупцію та відсутність політичної потенції? Відповіді очевидні, але від цього не легшає.
В ході адвокації листа за Гонконг я зв’язувався з депутатами по всьому світу, і отримував відповіді швидкі та сповнені сильної позиції. Багато з цих людей вставали на захист України у 2014.
Коли я пишу українським депутатам, я отримую мовчання. Тишу. Наче Україна - це Атлантида в якомусь таємному океані, де нема нічого, окрім нашої темної буденності.
Від цього робиться сумно. Бо Україна - це сильне слово, а українці - сильний народ, який завжди був частиною світової історії, наш лиш змусили про це забути.
Все зміниться.
Ми всі переможемо.
Але для цього треба дуже важко працювати та знаходити сили тоді, коли їх знайти дуже важко.
Для політика всі проблеми важливі. Від корупції, децентралізації, соціальних виплат та прав людини до викликів у інших куточках континенту та світу. Політик завжди має говорити двома мовами, і друга - це не російська.
Україна - це ми всі, а значить, ми існуємо не тільки у межах державних кордонів, а й поза ними.
Це ранкова рефлексія, знову вибачаюся за неї.
Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2398153.html.
Tags: европа, зеленский, піар, рассея, сша, україна
Subscribe

promo don_katalan декабрь 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments