Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Serhiy Dibrov · ПЕРУАНСЬКА НАРОДНА ТА УРЯДОВА КАЗКА

Добрий вечір вам, малята, любі хлопчики й дівчата.
Сьогодні я розповім вам казочку — про перуанців і мудру сову. Казочку про те, як жорсткі заходи з ізоляції допомагають проти коронавірусу.
Сідайте зручніше, беріть олівці та калькулятори, слухайте.
Далеко-далеко, на самому краю-краєчку землі є така держава Перу. Держава не велика і не маленька — така собі, нормальна.
Завелася в тій країні пошесть коронавірусна. Привіз її 6 березня до країни хлопчисько, заразив семеро інших, потім ще привезли — і пішло-поїхало. 15 березня було вже 71 захворілий.
І тоді найрозумніша сова країни казала: “Перуанці, у нас тут нова хвороба з’явилася. Давайте всі посидимо вдома 15 днів. Закриємо усі кордони, не будемо ходити вулицями, їздити машинами, плавати човнами. Просто посидимо всі поодинці, натягнемо маски, поспіваємо пісень, подумаємо за життя, і все пройде само. А щоб не було сумно, я дам грошей”.
І дала сова людям грошей. Посиділи всі вдома — і перуанці, і туристи. А щоб краще сиділося, оголосили комендантську годину. Хто вдома не сидів, хто в шафі або в домовині не сховався, тих саджали.
Посиділи вони так 15 днів, і хворих стало 1065.
“Погано сиділи”, - казала тоді мудра сова, і продовжила карантин то 12 квітня. А щоб не сумували, комендантську годину тепер розпочинали ще раніше, з четвертої години вечора.
“Ну що, як тепер сидітися?” - питала мудра сова перуанців.
“Хорошо сідім, але якось сумуємо!” - відповідали сові перуанці. І тоді вирішили так: можна ходити до магазинів, аптек та банків. Але по понеділках, середах та п’ятницях це можуть робити лише чоловіки, а по вівторках, середах та суботах — лише жінки. А хто не буде сидіти в не свій день, того посадимо. Або змінимо стать.
А неділя буде вихідним. І четвер, п’ятниця та субота перед Паскою — теж вихідні.
Сидіти перуанцям стало веселіше — всім, ну, може, крім транссексуалів.
12 квітня хворих було вже 7519.
“Я все зрозумла! - казала тоді мудра сова. - Ми, мудрі перуанські сови-жінки, ходимо по магазинах, а чоловіки не ходять! Раніше ми ходили за покупками будь-коли в будь-який день тижня, а зараз — лише три дні на тиждень і лише до четвертої вечора. Тому — натовпи в магазинах. Ось в чому справа!”
І вирішила сова: не варто, щоб з дому виходили жінки та чоловіки. Навіщо? Однієї людини від родини цілком достатньо. Нехай, так би мовити, щастить. І продовжили карантин ще на два тижні.
26 квітня в Перу було вже 27517 хворих.
“Що ж вам вдома не сидиться?!” - запитала тоді перуанців мудра сова і продовжив карантин до 10 травня. Звісно, маски, дистанціювання, все таке -все залишається.
10 травня було 67307 хворих.
Тоді вирішила мудра сова, що насиділися вже перуанці вдома. Вирішила вона, що пора дозволити людям виходити з домівок. Першим дозволили вийти військовим — 150 тисяч перуанських козаків вийшли на вулиці, щоб допомогти людям не порушувати правила. А хто порушував і вдома не сидів, тих саджали.
Проте, щоб люди не сумували, дозволили виходити ще дітям — один раз на день, на півгодини і не далі ніж 500 метрів від дому, щоб не заблукали з незвички. А так — карантин з надзвичайним станом продовжили ще на два тижні.
24 травня було 119959 хворих.
Тоді продовжили карантин не на два тижні, як раніше, а одразу на місяц. Ну, щоб двічи не вставати. А 4 червня, коли було 183198 хворих, карантин з надзвичайним станом продовжили аж до вересня.
Зараз, станом на 24 червня, в країні 264689 випадків. 8586 перуанців померли.
За показником кількості захворілих хворих на мільйон мешканців Перу випереджає Білорусь, Швецію, Італію, Росію, Іспанію. І сидить в карантині далі — наразі його продовжили аж до вересня. І грошей більше нікому не дають і не обіцяють.
А мораль цій казочці така... А нема її, лише хвігня.
Ось така хвігня, малята.
Tags: dibrov_s.livejournal.com, карантин, мировое правительство
Subscribe

 • Andrii Klymenko · Чітко працюють...

  У зв’язку із геополітичною напругою, пов’язаною з масштабним нарощуванням збройних сил Російської Федераціі вздовж кордонів України та в тимчасово…

 • Алі Татар-заде · про інформаційні війська раши

  Новини, які показуватимуть в п'ятницю, суботу і неділю, а також значну частку понеділка, затверджуються ще в четвер, макс. п'ятницю вранці, і далі…

 • олигархами в Украине можно считать...

  Владимир Фесенко Поскольку Президент Зеленский заявил, что надо разобраться с тем, кто и почему у нас имеет статус «олигарха», и даже будет готовить…

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment