Moscovia delenda est (don_katalan) wrote,
Moscovia delenda est
don_katalan

Росія є васалом КНР, і сьогодні ця теза набуває нового сенсу

Артур Харитонов
Цю статтю не опублікують на своїх сторінках українські дипломати, адже пройшли часи, коли вони були готові боронити українські цінності свободи.
Однак, це те, що є поза ілюзією нашої «бульбашки», - тобто дійсність.
Видання Foreign Affairs виклало статтю «Is Taiwan the Next Hong Kong?», яка абсолютно тотожна тим тезам, які я намагаюся донести як українським, так і світовим політкам.
Якщо коротко, у ній автори толерантно озвучують правду про те, як світова дипломатія вдає сліпого, ховаючи власну неспроможність нокаутувати прожерливого китайського комуніста за коронавірусною кризою.
У статті проводяться паралелі між російським вторгненням до Грузії у 2008 році, за яку Росія заплатила аж нічого, та гібридною анексією Гонконгу у 2020-му, яка ризикує повторити долю кейсу Абхазії та Осетії.
При цьому, окупація та анексія українських територій, зокрема Криму, на думку авторів, є прецедентом для подальшої окупації та анексії Тайваню комуністичною диктаторою Китаю.
Я давно писав, що Росія є васалом КНР, і сьогодні ця теза набуває нового сенсу.
Комуністична диктатура апробувала власні збочення через Путіна: спочатку Китай проспонсував російську агресію проти України і подивився, що за це було (спойлер: нічого суттєвого); взявши за основу відсутність «побочки» на своєму піддослідному щуреві (читай, - Путіні), КПК вдалася до повторення українського сценарію – спочатку в Гонконзі, у перспективі – на Тайвані.
При цьому, всі злочинні дії творяться у передвиборчий час у США. І це вже важко не помітити. 2008, 2016, 2020.
Повертаючись до статті, скажу, що вона досить велика та професійна. Саме такими категоріями мав би оперувати міністр закордонних справ, а не допускати помилок першокурсника, ставлячи в один рядок імператора Нарухіто та пекінського комуніста (так, це я вдруге про Кулебу та його позорисько у The Diplomat).
Автори висловлюють стурбованість тим, що регіон Тихого океану, з питань безпеки якого утворилося домінативне становище США, більше не знаходиться під контролем демократичного альянсу.
І, дійсно, сьогодні надзвичайно важливо, аби наступний президент США, неважливо – Байден чи Трамп, – поставив першочерговою задачею очолення антикитайської (яка апріорі є антиросійською) коаліції. Адже затягнення цього процесу лиш створює вакуум невизначеності для тих держав, які вже вступили в останній бій з комунізмом.
Щодо України, то я можу резюмувати: для світової арени ми повернулися у найгірші часи режиму Януковича. Не люди, а ті, хто, очоливши напрями, стали нелюдами та малоросами. Є винятки, але їх недостатньо.
І ми, і світ, має повернути часи, коли позиції були чіткими та прямолінійними. Хитрощі – це прикриття для грошових потоків, які йдуть точно не у кишені простих громадян. Ми живимо у часи, коли є чітко визначені білі та чорні кольори, і спроба зводити все до тотального сірого цього не змінить. Можна лиш вийти з сірої зони. І для України - це єдиний шанс врятувати себе.
Читати статтю англійською можна тут: https://fam.ag/3eixl3b

Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2459148.html.
Tags: гонконг, грузія, зеленский, китай, левые, осетия, прдоны, рассея, сша, україна
Subscribe

promo don_katalan декабрь 29, 2014 14:39 117
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments