Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Кейс О. Сенцова

Петро Олещук
З інтересом читаю останнім часом дискурс, який розгорнувся довкола О. Сенцова.
Як на мене, більшість учасників упускають один важливий момент. Більшість українців мають дуже слабке уявлення, який же Сенцов режисер і що він взагалі у своєму житті зняв. Вони його фільмів не бачили. Але вони знають його як принципову людину, готову відстоювати переконання ціною свободи, і їм цього цілком достатньо. У період втрати моральних орієнтирів суспільство конче потребує «моральних авторитетів». І чимала кількість українців знайшла такий авторитет в постаті Сенцова.
Важливо додати, що сам Сенцов після звільнення не поспішав «витратити» свій авторитет та викинути його у прірву як це зробила та ж Н. Савченко. Він не поспішає з заявами, а коли їх виголошує, то робить це вивірено.
Все це робить його в очах чинних українських політиків та їхніх технологів носієм цінного «політичного капіталу». І тут немає нічого особистого. Звична ситуація перманентної політичної боротьби. Той, хто залучить Сенцова у його нинішньому статусі на свій бік, включить у список, приведе під партійні знамена – той одержить чимало «балів» у плюс. Опоненти – не меншу кількість балів «у мінус», бо їм одразу доведеться вигадувати власні контр-технології. Тому «битва за Сенцова» розпочалася мабуть з перших днів його звільнення, і не можна казати, що хтось у ній переміг.
Які у нас вибори наближчі? Місцеві, які, звісно, ще не оголошені формально, однак підготовка до яких ведеться дуже і дуже активно. Зрозуміло, що найбільш серйозна боротьба буде вестися за Київ. Тут і «куш» серйозний, і можливості, які дає перемога, теж дуже солідні. Тим більше, що намагатися щось здобути у Харкові – справа геть марна. Те ж саме стосується більшості інших великих міст.
Зрозуміло, що на місцевому рівні працює дещо інша логіка, аніж на загальнонаціональному. Тут і «команди» дещо інші, і загалом – ситуація заплутана. Поки що немає офіційного кандидата від правлячої партії. Та й сам перелік учасників – незрозумілий. Ясно, що для будь-якої команди, як вже зазначалося вище, Сенцов – це вагомий «бонус». Приміром, ходили чутки про те, що його хотіли залучити в «УДАРІ» як обличчя із перспективою не лише локальної, але й загальнонаціональної кампанії. Однак, схоже, з цього нічого не вийшло.
Тепер давайте зануримося у цю логіку. В її рамках будь-які дії значимих осіб так або інакше пов’язані з виборами. Одержав Сенцов кошти на фільм? Що це? Ясно, що це – «перехід у команду» міністра культури Ткаченка, який, як відомо, ще нещодавно висловлював власні амбіції по виборах київського міського голови. Відповідно, повертаємося до викладеної на початку логіки. Перехід значимої фігури у стан конкурентів – це не лише твоя втрата балів, це ще і додання балів комусь, що взагалі неприпустимо. Тож різні публікації щодо Сенцова будуть ще наростати, бо він, можливо сам того не бажаючи, перетворюється на додаткову «змінну» майбутніх виборів, яка залишається невизначеною у рівняннях основних гравців. В принципі, саме для команди Кличка ця змінна може виглядати найбільш неприємно, бо поки що все виглядало якось більш-менш прогнозовано, однак поступово стає зрозуміло, що жодної прогнозованості тут немає і бути не може.
Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2466480.html.
Tags: анализ, вибори, зеленский, кличко, удар, україна
Subscribe

promo don_katalan декабрь 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment