Moscovia delenda est (don_katalan) wrote,
Moscovia delenda est
don_katalan

Логіка цієї реформи у тому, щоб розвести функції органів влади та місцевого самоврядування

Петро Олещук
Вчора Верховна Рада ухвалила постанову щодо зміни кількості районів України. Звісно, щодо цього точилися серйозні баталії. Хоча питання це суто технічне. Але за однієї умови - зміна районного поділу має супроводжуватися завершенням реформи місцевого самоврядування.
Ні для кого не є секретом, що адміністративно-територіальний поділ України, успадкований нами від УРСР, був побудований згідно до лоігки адміністративно-командної вертикалі та логіки зрощування партійної "вертикалі" та органів державної влади. Він не відповідав ні історичному поділу України, ні навіть демографічним реаліям, бо це зріз ситуації, що існувала багато десятиліть тому. Тому розмови про його заміну велися усі роки незалежності. Хоча далі розмов справа не йшла.
Хоча проблема навіть не у радянському поділі, а у радянській "вертикалі", яку повинна усунута розпочата вже досить давно реформа місцевого самоврядування.
І логіка цієї реформи навіть не у тому, щоб створити ОТГ та передати їм повноваження та фінанси, а у тому, щоб розвести функції органів влади та місцевого самоврядування.
Якщо це впроваджується, то змінюється сам підхід до територіального поділу держави.
Нові райони за таких умов – це так званий субрегіональний рівень адміністративно-територіального устрою, який є в країнах Європи. Але якого ніколи не було в Радянському Союзі і в пострадянській Україні.
Райони повинні бути оптимальними за своїми параметрами для того, щоб організувати на їх територіях ефективну роботу регіональних представництв органів державної влади (не плутати з органами місцевого самоврядування!).
Зрозуміло, що такі райони можуть бути більшими. Але це в принципі нічого не означатиме для людей, які будуть одержувати адміністративні послуги в громадах.
Для того, щоб вклеїти фото в паспорт, чи отримати довідку не потрібно буде їздити в районний центр.
А райони залишаються виключно для спрощення координації роботи місцевих представництв центральних органів виконавчої влади. Тобто, тих організацій, які втілюють державні програми, а не надають послуги населенню.
Тобто, за такого підходу громадянина взагалі не повинно цікавити, в якому районі він живе, бо цей поділ на райони не повинен ніяк позначатися на його повсякденному житті та впливати на нього.
Звісно, це ставить питання про те, що новий поділ на райони мав бути останнім етапом усіх змін. Включно зі змінами до Конституції. Водночас, зрозуміло, що вибори - скоро, і немає смислу проводити вибори, змінювати конституцію, і знову проводити вибори. Логічніше провести їх на основі нового територіального поділу.
Ну і питання про області, закріплені в Конституції, теж лишається, бо "області УРСР" теж слабко відображають реалії нової України. Але дивитися на всі ці питання треба в комплексі.
Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2471149.html.
Tags: анализ, зеленский, левые, піар
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments