Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Я ніколи не вірила в те, що вбивство Шеремета було політичним

Лідія Гайдар
Вперше про Шеремета я дізналася в 2000 році, після дуже мутної історії зі зникненням його оператора, Дмитра Завадського (Шеремет і Завадський з 1997 року працювали в корпункті кремлівського телеканала ОРТ в Білорусі).
Завадського було викрадено і, імовірно, вбито 7-го липня 2000 року, коли той відправився в аеропорт Мінськ-2 на службовому автомобілі зустрічати свого колегу Павла Шеремета. Його машина була пізніше виявлена в аеропорту, але Завадський знайдений не був.
Оскільки тоді в Білорусі противники режиму Лукашенка зникали ледь не кожного тижня, одразу було зрозуміло, чиїх рук ця справа. Але ще тоді у мене виникло питання - чому вбили Завадського, який в професійному тандемі з Шереметом був завжди на "других ролях", на відміну від Павла, який вже на той час мав репутацію одного з відоміших противників режима Лукашенка.
Арешт Шеремета в липні того ж року та суд над ним з вироком "два роки умовно" на тлі явного вбивства Завадського виглядав (для мене) дуже непереконливо. Подальший кар'єрний ріст Павла вже в Москві, на телеканалі ОРТ, лише посилив мою недовіру до нього.
Вдруге про Шеремета я прочитала, здається, в "Комсомольській правді". Це був дуже цікавий допис, здається, американської кореспондентки, яка була постійним спецкором в Москві кілька років, а зараз назавжди поверталася додому. З маленьким сином від Павла Шеремета. Його імені пані не називала, але написано все було ну дуже прозоро та зрозуміло, про кого йшлося. Шеремет закрутив з нею роман тоді, коли опинився в Москві без дружини та дітей (у нього син та дочка) - його сім'я десь приблизно рік влаштовувала справи з переїздом після депотрації Шеремета до Росії.
Що мене тоді "зачепило" в дописі тієї кореспондентки - вона ніколи не розраховувала на постійні стосунки з Павлом, знала, що розлучатися зі своєю дружиною він не збирається, і спільного майбутнього у них немає. Її образило ставлення Шеремета до їх сина - він повністю розірвав з нею всі відносини після його народження, нічого не пояснюючи. І підтримувати зв'язок з дитиною (це єдине, чого хотіла від Павла та пані - матеріальних претензій до нього вона не мала, бо була забезпечена краще за нього) не збирався.
Що не кажіть, а це також яскраво характеризує людину, і не найкращим чином.
За подальшими тілорухами Шеремета я ще до 2010 року облишила слідкувати - мені все було зрозуміло з його "опозиційністю" (до речі, переважно Лукашенку).
Я ніколи не вірила в те, що вбивство Шеремета було політичним. Кому і навіщо він був потрібний? Скоріш за все, його куратори використали його смерть саме для того, що відбувається зараз в Україні з її приводу - для звинувачень на адресу Києва, неспроможного розслідувати це вбивство, для підвищення градусу напруги в України, та для зухвалої демонстрації всім росіянським "ренегатам" - у Кремля довгі руки, він дотягнеться до кожного "зрадника".
Останнє, що хочу за цією, насправді, вже дуже обридлою темою, зауважити - на якій підставі Олена Притула називає себе у зв'язку з Шереметом його "громадянською дружиною"?
Адже зі своєю законною білоруською жінкою Павло ніколи не розлучався, хоча і залишив її з дітьми у Москві. Так що статус пані Притули по відношенню до Шеремета - "коханка" або "співмешканка", не більше.


ще Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2474347.html.
Tags: беларусь, история, коллективное х%№ло, піар, рассея, х%№ло
Subscribe

 • на рівні дна

  Артур Харитонов Доки громадянське суспільство допомагало СБУ виконувати свої функції щодо Басти, у окупованій Ялті китайські співаки та інші…

 • Стає зрозумілим механізм ціноутворення в Нафтогазі

  Alexey Kucherenko Це фрагмент з інтерв’ю пана Коболєва. Стає зрозумілим механізм ціноутворення в Нафтогазі. Якщо слідувати такій логіці - «для…

 • Дискурс сформовано, і він розвивається

  Петро Олещук На тлі усіх надзвичайно важливих та актуальних проблем, які за звичкою "мережева комуналка", звісно, не могло не загубитися щось не таке…

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments