Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Трохи особистих нотаток на полях прес-конференції Жванії, якщо не заперечуєте

Вячеслав Ільченко
Трохи особистих нотаток на полях прес-конференції Жванії, якщо не заперечуєте.
Знаєте, я ними абсолютно не здивований.
Ну ми ж і так знали, що в 2014 р. за результатами "віденської змови" та підтримки певних західних політичних кіл в Україні було реалізовано так званий "бірманський мир" - змішаний уряд із представників минулої тиранії та демократичної опозиції.
Можливо, хтось забув, але відповідно домовленостям від 21 лютого 2014 р. між опозиційною трійкою та Віктором Януковичем одним із кандидатів на пост "перехідного премʼєр-міністра" в цій схемі був якраз Петро Порошенко.
Після втечі Януковича план трохи підкоригували - Порошенко став президентом, але схема зберігалась - очільником країни став один із урядовців минулого тирана, а урядувати стали представники "реєстрового Майдану".
Це було зроблено задля досягнення суспільної злагоди, так сказать, бо тоді панівною була точка зору про те, що Янукович був представником частини країни і не можна цілком відсторонювати "донецьких". Тільки після того, як на Донбасі зненацька зʼявився Гіркін, який потім відкрито зізнався, що саме він запустив маховик війни, стало ясно - що "окремішність", як і квазінаціональне чванство Сходу були частиною програми анексії українських територій.
А на той час "бірманський мир" був цілком собі рішенням з точки зору західних еліт... якби не два важливих "але".
Наскільки я розумію, на відміну від бірманського варіанту, у нас було збережено два ключових елементи минулої тиранії:
- визискувальний та екстрактивний характер економіки, де країна розцінюється як золота копальня, а народ - як ресурс, який треба випрацювати "в ноль";
- масштабна програма перетворення інформаційного простору на медіафренічний хаос та масштабна же програма шельмування політично увʼязненої Тимошенко - з метою недопущення її до влади ні в якій формі.
Так от мене більше цікавлять не хабарі пана Порошенка - і так ясно, що бірманський мир із подібним "додатковим соусом" було укладено не просто так.
Мене цікавлять деталі отих двох компонентів - хто був бенефіціаром, хто виконавцем, і вся внутрішня кухня - бо саме вона зрештою призвела до приходу до влади Володимира Зеленського і перетворення політики на фарс, де ніколи не знаєш, де правда, а де зрежисована постановка.
Але щось мені підказує, що на цю тему брифінгів ми не побачимо. А то ж можна випадково спалити зовсім уже незручні факти і домовленості.
Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2479000.html.
Tags: европа, история, майдан, подонки, порошенко, тимошенко, янукович
Subscribe

 • "Вєсті.UA" за 26 лютого - бімба!

  У випуску програми "Вєсті.UA" за 26 лютого – колишній генеральний прокурор Юрій Луценко стане ведучим ток-шоу на каналі свого кума Порошенка.…

 • «План Б»?

  (хз... з ФБ) Президент Зеленський готує заміну Єрмаку на посаді керівника ОП - ним стане Валерій Кондратюк (генерал-лейтенант, Голова Служби…

 • Хоч це і правда, але дуже слушно не забувати і другий бік справи...

  Borys Babin Поки цивілізований світ стежить за пригодами марсоходу "Perseverance", із значною зацікавленістю відстежую нову космічну епопею…

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments