Moscovia delenda est (don_katalan) wrote,
Moscovia delenda est
don_katalan

Diana Makarova · ДРАКОНІВСЬКЕ ПЕРЕМИР'Я

Упс, нежданчик.
Хатхі оголосив велике перемир'я.
Ой, як несподівано. Ой, ми ж навіть не чекали.
̶К̶а̶ж̶д̶ы̶й̶ ̶г̶о̶д̶ ̶т̶р̶и̶д̶ц̶а̶т̶ь̶ ̶п̶е̶р̶в̶о̶г̶о̶ ̶д̶е̶к̶а̶б̶р̶я̶ ̶м̶ы̶ ̶с̶ ̶д̶р̶у̶з̶ь̶я̶м̶и̶ ̶и̶д̶е̶м̶ ̶в̶ ̶б̶а̶н̶ю̶ Кожного року, десь посередині липня чи у кінці його ж, залежно від визрівання пшениці (рідше) та ріпака (найчастіше) в нас оголошується так зване Хлібне перемир'я.
І кожного року це нежданчик.
І кожного року ми обурюємось.
Загалом у нас три великих перемир'я - Хлібне (липень-серпень), Шкільне (вересень), Новорічне (дати зрозумілі)
Ці три перемир'я Хатхі трубним гласом свого хобота проголошує вже п'ять років. Влада змінюється - Хатхі і перемир'я незмінні.
П'ять - бо перший рік війни, понятно, перемир'я хоч і були, але так вони не називались і не залежали ні від комбайнів на полях, ані від дітей, що йдуть в школи, ані від необхідності всім чотирьом сторонам війни зустріти Новий рік. А залежали вони лише від перемовин Кучми та Медведчука. Отак, да - життя наших захисників залежали від Кучми та Медведчука. Від щирих патріотів, а що поробиш.
Стоп-стоп, які комбайни? На полях війни? Ти що, здуріла?
Так кожного року запитують у мене люди, які і досі вважають наш фронт випаленою Градами смугою землі, де строчить кулеметник за синій плахетник, а комбат, вихопивши пістолета, стрибає на бруствер окопа і піднімає батальйон у бій, і десь повзе санітарка, витягуючи на собі пораненого. Санітарка обов'язкова.
Без цієї санітарки такі люди фронт і взагалі не уявляють. Деякі санітарки на цьому уявленні примудрились "витягти" з поля боя до п'ятисот поранених.
За один раз.
І все на собі, і все повзком, бідосі.
Насправді все не зовсім так. Насправді на цій чималій смузі землі живуть люди, ці ж люди їздять на роботу - іноді навіть на окуповану сторону, а іноді і з окупованої сторони на нашу. Там ходять до школи діти, іноді ці діти ходять через фронтову ленту, знову ж, на сторону окупованої території. І там, звичайно, ходять у полях комбайни. Посівну та жнива ніхто не відміняв. Більше комбайнів ходить на півдні фронтової ленти, менше у центрі, луганщина ж, якщо не рахувати Попаснянські краї, Золоті, а також Новотошківку і завжди шумовите Кримське - тобто, якщо прокласти лінію десь від Трьохізбенки до Станиці, включаючи Щастя - лишається стабільно у вічному перемир'ї. Там вже давно забули, коли йшли серйозні бої. Але й комбайни там не дуже ходять. Лінія по річці. Далі ліси.
Тобто - в основному південь, але Хлібне перемир'я про всяк випадок оглошують по всьому фронту
Уявити цю картину людям з санітаркою за пазухою складно, треба просто повірити. А уявити звичайну для фронта картину - ось вулиця містечка, ось на цій вулиці йде бій, а поруч, метрів за сто - звичайне життя, сидять бабусі на осонні, діти мчать на велосипедах, мами гуляють з дітьми в колясках. Метрів за сто, я вам точно кажу.
Не уявляється, так? Мені теж було складно це все вкладати в голову, коли ми мчали повз тих дітей, бабусь і велосипедиків - і за хвилину вривались здуру в бій.
Ну, і для того щоб не дай боже не зачепити якогось комбайна чи тих же дітей, і оголошуються перемир'я - Хлібне та Шкільне.
Звичайно, незрозуміло, чому Шкільне перемир'я проголошується лише на вересень, неначе діти перестають у жовтні ходити до шкіл взагалі - але логіку того, що відбувається на нашій дивній війні збагнути неможливо, це треба просто бачити. Бачити бажають не всі. Їм з санітаркою за пазухою якось звичніше.
Проголошене учора перемир'я насторожує і дивує. Чим воно так відрізняється від звичайного Хлібного? В чому його небезпека?
1. Драконівськими пунктами. Забороною на роботу розвідки, снайперських і (!) контрснайперських груп. Також стає сумно від заборони роботи безпілотників, тобто, контролю і самоконтролю того, що відбувається.
2. Страшенно насторожує заборона займатись будівельними роботами на позиціях. Тобто, укріпляти позиції ніхто не має права?
3. Хлібні перемир'я минулих років містили заборону на бойові дії, але про заборону на польоти БПЛА та котрснайпінг наче ніхто не згадає.
4. Хлібні перемир'я минулих років дозволяли вогонь у відповідь. Зараз вогонь у відповідь лише за узгодженням сторін (чо?) і чи не дозвіл ОБСЄ навіть (чо-чо???)
3. Останнє, що СИЛЬНО насторожує - що це перемир'я не названо Хлібним. І не вказано строки його чи строки відтермінування бойових дій. Тобто, між рядків читай - так тепер буде завжди, а люди читають саме так, будьмо певними. Фронт-то розуміє, що слово "завжди" не приміниме до фронту. Але.
4. По фронту тут же забігали політруки з ГШ, з усіма командирами проводять роботу, доводять до відома і все таке.
Фронт в офігенії. А це вже не хухри-мухри, це вже серйозно.
Це небезпеки даного оголошення Хатхі.
Щоб осягнути рівень цих небезпек, категорично потрібно прочитати накази по Хлібних перемир'ях минулих років і порівняти. Тому я маю перше питання - чи в когось є формулювання Хлібного перемир'я минулих років? За всі п'ять років. Якщо є, поділіться. Дякую.
Що хорошого у проголошеному нашим Хатхі перемир'ї?
Тут лише один пункт, він вагомий.
1. Оголосити перемир'я доручили Серьожі Сивохо.
Сивохо - загальновідомий хлопчик для биття, валіть на нього, йому все одно, а ми поспостерігаємо за реакцією.
Тобто, тепер усе залежить від нас.
Якщо ми піднімемо хвилю обурення щодо оцього перемир'я - можливо, його буде переглянуто. Це вам не Порошенко, який тупо гнув свою лінію, впираючись носорогом в стіну народного обурення, аж доки пропоров цю стіну, але цього досі не помітив і досі біжить.
О, ні. Ці, нинішні, довели свою боязку обережність. Вони ще думають про рейтинги, вони ще прислухаються з острахом - а що ж скаже народ? А чи народ нас не знесе? Бо Аваков-то гарантує, як раптом що - але Аваков Аваковим, а сам не плошай. Давайте ж викинемо з лавки запасних на поле гри Сивохо, а самі трепетно поспостерігаємо.
Як піднімати хвилю обурення?
Охохо... Тут знову, вибачайте - але хвилю обурення здіймати треба було раніше. Коли все лише починалось.
От запитайте, чи обурює мене чергове перемир'я? О, так, обурює. Мене всі перемир'я обурюють, крім тих, що оголошуються для вивезення з поля бою поранених.
Але у першу чергу мене обурює, що на лінії фронту працюють комбайни - бо як же ми образимо фермерів, бо що ж нам скажуть фермери, та і монополісти, хай їм грець. Тому поля, які повинні були б стати заміноваю загородою для майбутнього наступу - он гляньте, як хвилюються прекрасним ріпаком, рідше пшеницями.
Мене обурює це все так само, як і знаменита ферма на Світлодарці, яка мусить працювати і крапка, і нє могі по ній стрельнути, заборона з обох сторін. І м'ясо, знову ж, з вдячністю йде на обидві сторони від ленти фронта.
Мене обурюють також знамениті вітряки півдня, які стоять рівно на ленті з боку ворога, але в які не дай боже влучити, догана прирівнюється до рострілу на обох сторонах ленти фронту.
Тому мене обурює питання - ЧОМУ ОДРАЗУ МИ НЕ ПРИПИНИЛИ БУДЬ-ЯКУ ГОСПОДАРСЬКУ ДІЯЛЬНІСТЬ НА ЛЕНТІ ФРОНТА?
Чиї це ферми і поля, чиї вітряки?
От ви питання задаєте. Ви ще спитайте, чиї шахти, по яких теж не дай боже влучити.
Маркіза Карабаса, звичайно. Та його кота.
А хто в нас кіт?
Ну, тут по-різному. Десь Ахметов, десь він уступив частку деяким владним представникам олігархату, а от кому належить ферма, самі скажіть.
А вітряки, а вітряки?
А вітряки, за чутками, належать сім'ї однієї Народної героїні. Навіть не знаю, чи вірити цим чуткам, але точно знаю, що колись ця Народна героїня не втрималась і висралась у відкритому інтернеті страшенним гоном на українську армію. Мовляв, вся українська армія - мародери і насильники. Там довгий і докладний був висер, він був достоїн пера сценариста Скабеєвої, наша армія там паплюжилась знатно.
Що питаєте? Чи забрали в неї орден Народного героя після цього паплюження української армії?
Ой, люди, та про що ви. Наша нагородна рада Народного героя на такі дрібниці уваги не звертає. Ця Наргероїня і досі прикрашає своїм обличчям білборди місії Народного героя. Як і санітарка, що "витягла на собі 500 поранених"
Але я висер пам'ятаю, тому чутки про те, що вітряки належать її сім'ї, і тому по них стріляти не могі, обережно слухаю. Все думаю, як би забути ці чутки - бо повірити в них тяжко.
Так же тяжко, як і в те, що Народна героїня, волонтерка, яка одного разу спаплюжила всю українську армію та український фронт - досі носиить на цицьках орден Народного героя.
- Тут маю друге питання.
Допоможіть згадати, кому належать ферми і вітряки.
- Третє питання.
Допоможіть також встановити - хто з читачів пам'ятає, як звати Народну героїню з її висером щодо української армії.
- Четверте питання.
З яким з українським чиновників від влади поділився акціями Ахметов?
Коротше, ви зрозуміли тезу - наша війна, вона лише для нас з вами війна. А для когось це бізнес, і такий собі напрочуд серйозний бізнес.
А діти ж як, а діти? Як вони ходять до шкіл, прямо по війні?
Так, прямо по війні.
Так, на ленті фронта й досі живе така величезна кількість цивільних людей, що росіянам та сепарам дуже зручно воювати, ховаючись за їх спини, вони до цього звичні - а нам не дуже зручно, ми людей мусимо берегти.
Тому мене обурює ще й наступне - ЧОМУ ОДРАЗУ НЕ БУЛО ЗРОБЛЕНО ВІДСЕЛЕННЯ ЦИВІЛЬНИХ З ЗОНИ БОЙОВИХ ДІЙ, ЩО БЕЗУМОВНО, РОЗВ'ЯЗАЛО Б НАМ РУКИ У ВЕДЕННІ БОЙОВИХ ДІЙ?
ну, не смійтесь. Я і сама сміюсь над цими запитаннями, чи ж я дурна, не розумію?
А тепер ті незначні сили, що дочитали це простирадло до кінця, скажіть - от як приходиться воювати в таких умовах?
А воювати сьомий рік?
А тепер додамо ще драконівські пункти, які озвучив Сивохо і, ледь пом'якшено обтікаючими фразами, Офіс президента. Це що в нас буде за війна? Вона у нас і без цього вихолощена і виморочна, а з цими пунктами взагалі якась война і мір виходить. Чи то війна чи то мир, не зрозуміло.
Це як довго вона в нас така буде, война-і-мір?
Відповідь:
До першої атаки.
Розширимо.
До першої атаки по всьому фронту.
Дамо ще більше розширення.
До першої атаки по всіх фронтах, озирнемось-но на Чонгар та Азовське узбережжя.
Тому не просто так на наше поле гри вкинули хлопчика для биття Серьожу Сивохо. Тому зараз спостерігають, як люди відреагують. Тому зараз і риють інтернети спеціально обученні люди в пошуках праведного народного гніву.
А що наш праведний народний гнів?
А наш праведний народний гнів постить обпісяного Сивоху. Десь в основному на такому рівні і лине наш народний прведний гнів.
Ну, друзі, так ми слона не продамо. Особливо коли цей слон - Хатхі, що оголосив чергове перемир'я.
Давайте ж почнемо обурюватись правильно, га? З чітким аналізом ситуації, з неминучістю того глухого кута, в який нас всіх загнали ще у 2014-му році, і досі продовжують заганяти. І ми йдемо, йдемо в цей глухий кут, продовжуючи гигикати над Серьожою Сивохо.
Та він для цього й дадений вам, щоб ви відволікались на його обпісяні штани!
... ну, і останні три питання.
1. Найпершим органом, який мусить обуритись з приводу оцього Драконівського перемир'я - є армія. Чи обуриться вона?
Голосно - ні. Пошепки - так. А толку від тих армійських шепотків?
Це вже доведено. На жаль, наша армія схаває все, що накажуть високі командири. І потім поляже вона, під час великої атаки, яка неминуча. І розуміє армія, що поляже вона - але голосно обуритись не може, бо догани.
То що - догани дорожчі, ніж життя?
Виходить, так.
2. Хто дочитав це простирадло до кінця?
Хто знає все про перемир'я минулих років, тому беззаперечно може порівняти небезпеку цього Драконовського перемир'я?
3. На який місяць чекаємо велику атаку? А по всіх фронтах? А якщо обуримось і знесемо це перемир'я?
прим
фото взято з інтернета. Якщо вірити автору feldherrnhalle - це російська зброя, ракурс зі сторони Новоазовська. Тож вдало ховається за знаменитими вітряками.
Як і за спинами цивільних.
Як і за корпусами фермерських комбайнів.
Як і за шахтами та фермами олігархату.


. Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2479625.html.
Tags: луг%андония, медведчук, порошенко, прдоны, піар, рассея, україна, х%№ло
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 117
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments