Moscovia delenda est (don_katalan) wrote,
Moscovia delenda est
don_katalan

...у порядку безкоштовної консультації

Volodymyr Boiko поширив спогад.
Фейсбук нагадує, як у грудні 2014 року агент ФСБ з оперативним псевдонімом «Вася-їбанько» призначив Віктора Медведчука спеціальним представником СБУ на переговорах у Мінську.
=======
Volodymyr Boiko
24 липня 2018 р. ·
Як розповіла «Українській правді» колишня прес-секретарка президента Ющенка, а нині – аж цілий перший віце-спікер Верховної Ради та «представник України в гуманітарній підгрупі щодо врегулювання ситуації на Донбасі» Ірина Геращенко, «Віктор Медведчук у Тристоронній робочій групі у Мінську, ймовірно, з'явився з подачі його кума, президента Росії Володимира Путіна».
Якщо чиновник такого рівня оперує категоріями ймовірності, то, у порядку безкоштовної консультації, підказую пані Ірині, що Віктор Медведчук не є й ніколи не був членом Тристоронньої робочої групи, а відтак Путін не має жодного відношення до його поїздок у Мінськ. Медведчук є представником Служби безпеки України й з’явився на переговорах у Мінську з подачі нинішнього голови СБУ Василя Грицака, який на той час керував АТО на Сході України в ранзі першого заступника голови СБУ та очолював оперативний штаб Антитерористичної операції.
Зроблено це було Грицаком відповідно до статті 16 Закону України «Про боротьбу з тероризмом», згідно з якою «У ході проведення антитерористичної операції з метою збереження життя та здоров'я людей, матеріальних цінностей, схилення терористів до відмови від протиправних дій, справляння на них стримувального впливу, з'ясування можливості припинення терористичного акту допускається ведення переговорів з терористами. Ведення переговорів доручається особам, спеціально уповноваженим на те керівником оперативного штабу».
Повідомлення про те, що Грицак 23 грудня 2014 року прийняв рішення наділити Віктора Медведчука та скандально відомого Юрія Тандіта (у наступному Василь Сергійович призначив Тандіта своїм радником і доручив вести пропаганду в Україні на користь Російської православної церкви) повноваженнями спеціальних представників СБУ, розміщено на сайті цієї організації. Окрім того, «Українська правда» в січні 2015 року зверталась стосовно ролі Медведчука з інформаційним запитом до Адміністрації Президента України. У відповіді, що надійшла, сказано (https://www.pravda.com.ua/news/2015/01/31/7056990/):
«Віктор Медведчук не є членом Тристоронньої контактної групи з урегулювання кризи на Донбасі… Щодо залучення Медведчука до переговорів із звільнення полонених були надані відповідні роз’яснення у повідомленні прес-центру Служби безпеки України від 23 грудня 2014 року. Медведчук призначений СБУ спецпредставником з питань гуманітарного характеру з мирного врегулювання ситуації в Донецькій і Луганській областях».


. Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2480755.html.
Tags: бойко, история, медведчук, порошенко, сбу, х%№ло
Subscribe

promo don_katalan декабрь 29, 2014 14:39 117
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments