Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Це рішення команди Зеленського є політичним, і, з міжнародної перспективи, - вульгарним

Артур Харитонов
Багато моїх друзів сьогодні попросило прокоментувати впровадження безвізу для громадян КНР для відвідин України. Тому, думаю, варто написати окремий пост.
1. Це рішення команди Зеленського є політичним, і, з міжнародної перспективи, - вульгарним. Адже головні партнери (та патрони) України наразі обмежують свободу пересування для громадян КНР у зв’язку з початком нової Холодної війни (та глобальними міжнародно-правовими порушеннями з боку китайського комуністичного уряду: в Східному Туркестані, Тибеті, Гонконзі та проти суверенного Тайваню).
2. Головними лобістами цього рішення виступили Державне агентство розвитку туризму, а також, найбільш вірогідно, екс-чиновниця часів Януковича та нинішня віцепрем’єрка з питань вступу до ЄС та НАТО – Ольга В. Стефанішина, яка оксюмороном очолює й урядову комісію дружби з Комуністичною партією Китаю. Оскільки заява про впровадження безвізу з КНР з вуст Зеленського пролунала в день її призначення на посаду – не виключено, що пані Стефанішина з самого початку займала прокомуністичну позицію. Також не виключено, що до лобіювання рішення долучилося ОПЗЖ, дотична до КПК.
3. Рішення – дещо кволе. По-перше, безвіз тимчасовий – буде діяти лиш 6 місяців (з 1 серпня 2020 року до 31 січня 2021 року). По-друге, невідомо, що буде зі свободою пересування та неба (не секрет, що рейси на КНР – наразі транзитні). По-третє, це не виглядає як інструмент пожвавлення бізнесу у час пандемії: замість того, аби ризикувати українцями, впускаючи до нашої хати материкових китайців, краще б уряд подумав, а яка насправді ситуація з коронавірусом у КНР.
4. Найбільш реальна причина такого рішення – жест доброї волі від Зеленського та чіткий сигнал, що Україна буде чемною до комуністичного ката. Ті самі загравання Стефанішиної та Ткаченка з компартійцями минулого тижня, про що ми писали на Free Hong Kong Center, - доказ готовності до угод з КПК. Повторюся, на фоні Холодної війни.
5. Для Китаю стратегічне значення має не українська лохина або продовольчі товари, що цікавлять більшість звичайних українців. Китаю цікаве все, що стосується «національних скарбів»: «Мрія», заводи, інфраструктура, або – наша з вами свобода (впровадження китайських засобів слідування, інтернет від «Хуавей», тощо). Можна тільки думку гадати, чого будуть просити у Зеленського комуністи, і на що піде Зеленський, якщо (коли?) його міжнародна політика зайде у глухий кут.
6. Новий безвіз не має поширюватися на громадян Гонконгу, виходячи з логіки чинного законодавства. Адже угодою 2010 року Україна визнає паспорт постійного резидента САР Гонконг, який надає право на безвіз (взаємний, хто не знає) – на 14 діб. Цей безвіз є постійним (єдине хороше, що залишилося у спадок від Януковича). Є інші аспекти, але то про Гонконг і Україну, а не КНР і Україну.
7. Що робити, якщо Україна відкриває кордони для китайських туристів і починає сама зазивати пачки пролетарів та колхозників (бо ви ж не забувайте, що є різниця між компартійцями, які гуляють у елітних магазинах, і простою масою, до якої ми всі звикли, подорожуючи світом)? По-перше, не панікувати, і, по-друге, слідкувати за всіма засобами гігієни. Це не ксенофобія, ви знаєте, що для мене азійці – рідні люди. Просто ми взагалі не знаємо, який дійсний стан речей з коронавірусом у КНР, як той вірус, без міжнародного контролю, мутував, тощо. Не забувайте досвід Італії, яка до останнього тримала відкритими двері, не думаючи про ризики.
8. Що робити, якщо такий безвіз буде продовжено для КНР? Це буде поганий знак, особливо для України як потенційної держави-кандидатки до ЄС та НАТО. Однак, якщо це станеться, ми як громадянське суспільство можемо робити власний внесок до боротьби наших побратимів проти китайського ката, запускаючи різноманітні кампанії. Наприклад, приходе комуніст до київської кав’ярні, замовляє собі українських ласощів, і просить такий – «чек»; а офіціант разом з чеком принесе брошурку про те, що українці знають, що його співгромадяни роблять с бідними уйгурами, тибетцями, гонконгцями тощо.
9. Що робити, якщо Зеленський та ко. підуть далі, ніж безвіз, і дійсно почне підписувати угоди, небезпечні не менше, ніж угоди з Кремлем? Ну тут українці знають методики, апробовані у 90-му, 2004-му та 2013-2014 роках.
10. Я не знаю, скільки часу буде треба українцям, які все ще підписані на пабліки «китайское диво», аби зрозуміти, що картинка є картинка, і що Україна вже в глобальній геополітичній грі. Однак, чим швидше це станеться – тим краще. Доля нагородила нас можливістю народитися в найбільшій державі Європи, а дехто продовжує жити категоріями неіснуючої малоросії.
Україна – це про євроатлантичну сім’ю та союзників. Малоросія – про московсько-пекінське іго (десь таке було, правда?) та їхніх маріонеток.
Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2487733.html.
Tags: гонконг, европа, зеленский, карантин, китай, левые, медведчук, україна
Subscribe

promo don_katalan декабрь 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments