Відносно того, ХТО САМЕ хрестився в Києві 1032 роки тому, і чому росіянці до тієї події не причетні жодним боком.
Про те, що за часи Русі (не Київської, а просто Русі - Київську набагато пізніше вигадали московитські історики, щоб приплести до неї ніколи, насправді, не існувавшу в природі "Московську Русь - спадкоємицю Київської", і таким чином "перетягнути" на неї нашу українську історію) новгородці ніколи не називали і не вважали себе "руссю", визнавали ще визначні російські історики в XIX столітті.
Зокрема, Дмитро Іловайський (1832-1920), в своєму дослідженні "Разыскания о начале Руси: вместо введения в русскую историю" (1876 рік):
"Мы указали на то, что Русью называли себя обитатели Приднепровья, а Новгородцы Русью себя не называли...
новгородцы назвали себя не Русью, а славянами...
Притом уже было приведено столько фактов, указывающих на принадлежность имени Руси преимущественно днепровским славянам"...
Але й Москва, що дуже цікаво, на дату свого заснування (1147 рік) Руссю не була!
Літопис свідчить:
"В то же лѣт̑о приде митрополитъ изъ Црѧграда Костѧнтинъ . и приятъ ѥго кнѧзь с честью и людьє вси. На ту же зиму иде єпс̑пъ Нестеръ в РУСЬ и лишиша и єпс̑пьи".
В цьому уривку йдеться про Нестора, єпископа ростовського з того ж 1147 року (який збіг!) до 1157 року. За тих часів до його єпархії входили міста Владимир, Суздаль та Москва, яка тоді була ще невеличким селищем.
Літописець пише, що Нестор взимку (скоріш за все, 1156-1157) поїхав з Ростова в РУСЬ (тобто, Ростовське князівство Руссю не було). З інших джерел відомо, що той єпископ поїхав тоді до Києва, бо був відсторонений князем Володимирським і Ростовським Андрієм Боголюбським від управління Ростовською єпархією.
Так що Москва Руссю не була навіть майже через 200 років після Хрещення Русі. Я вже не кажу про те, що на рік Хрещення, 988, її ще взагалі не існувало в природі.
Руда пані
28 липня 2019
Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2487986.html.
Journal information