Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Тайвань це незалежна держава, у якій ніколи не було комуністичної окупації

Артур Харитонов
Новий день – новий ексцес. Те, що мої погляди значно різняться з Європейська правда, я знаю давно. Однак, є моменти, які не можна допускати: це вводити українців в оману.
Так, зараз буде черговий пост про статус Тайваню, у якому, щоправда, не можуть до кінця розібратися самі тайванці, вже не кажучи про українських журналістів, які намагають міряти питання суверенітету Тайваню завідомо неправильними лекалами.
Тому давайте знову конкретно і людською мовою.
1. Тайвань – це Республіка Китай, заснована у 1911 році. Після Другої світової війни, за підтримки Сталіна, комуністи окупували її материкову частину, а легітимний республіканський уряд, за підтримки демократичного світу, зміг вберегти лиш останній форпост – острів Тайвань.
2. Тайвань був офіційним Китаєм до 1970х років, - до радянсько-ніксонівських маніпуляцій з невизнаною КНР в ООН. Тобто КНР вважалася окупаційною. Однак, схеми провели, і Тайвань (Республіку Китай) кікнули з міжнародних організацій, і посадили замість демократа - комуніста. Тобто на один постсталінський голос більше у ООН.
3. Тайвань був у розпачі: як тепер жити? Бо ми ж – справжній Китай, ми – повалили імперію, ми воювали з японцями, доки комуністи стріляли нам у спину. А Ніксон і совок – бац – і кинули нас. Правильно: відтепер – тільки прогрес.
4. Тайванці влаштовують власну революцію, прощаються з ультраправими замашками режиму Чан Кайши, і оголошують курс на повну демократизацію та економічне зростання. За лічені роки, з серйозною підтримкою демократичного світу, Тайвань стає азійським тигром і живе значно краще за материк.
5. Тим часом, КНР біситься, бо Тайвань – не її. І ніколи (!) не був. Не існує провінції Тайвань, про яку говорить Пекін – просто, запам’ятайте, не існує: ні в минулому, ні в теперішньому, ні в майбутньому. Це конструкт рівня путінської «Юго-Восток Украины». Що воно, в біса, таке?
6. Що робить Китай? Починає пропонувати тайванцям юань. Тим часом, партія Чана Кайши – «Гоміньдан» - сильно страждає від демократичних змін, бо втрачає владу – і теж біситься. В той час взагалі всі нормальні люди бісяться, бо в Японії луснув фінансовий пузир, а от у КНР все більш-менш ок, бо вони тільки-но зайшли на світовий ринок, ще й відкусили собі Гонконг та Макао.
«Гоміньдан» чухає лисину і думає: може взяти юань від комуніста, і запропонувати його виборцям? Ну що, що люті вороги, зате демократи програють. Таким чином, старі республіканці стають новими пропекінськими.
7. КНР активно заливає гроші через нових друзів у Тайвань, і під шумок, говорить: а давайте ухвалимо «Консенсус 1992»? Буде круто, нарешті все порішаємо. «Гоміньдан» такий: ок. Але дещо пішло не так: вони погодилися, що є «Один Китай»: КНР сказала, що то КНР, а «Гоміньдан» сказала, що то Тайвань.
8. Але на арені з’являється третя сила. Крута, сучасна, ліберальна – Демократична прогресивна партія (ну та, яка зараз має одні перемоги та рятує світ від корони). Коротко – ДПП. Так от, ДПП така бере і говорить: камон, народ, якось «Консенсус 1992» зовсім не працює. А нічо, що взагалі-то, ще до втечі Республіки Китай на Тайвань – на Тайвані якось жили люди, були свої народи, мови, культура? Короче, ми не визнаємо цей «Консенсус» і говоримо, що є Китай, і є Тайвань. І Тайвань має право на самовизначення під своїм іменем.
Паралельно ДПП робить багато крутих речей, виявляє пропекінських запроданців і у 2014 році бере участь у Революції соняшників, - відразу після нашого Майдану, та беручи з нього натхнення відповідно. І у 2016 гонить у шию "Гоміньдан", який тепер має маркер "пропекінський".
9. Світові дипломати напружилися. Взагалі-то ДПП має рацію, бо КНР там ніколи не було історично, і якось дивно, що Пекін хоче відкусити де-факто повністю незалежну країну. Зробимо так: якщо Тайвань вирішить, що він – то тільки Республіка Тайвань, а не Республіка Китай, то визнаємо незалежність.
10. У самому тайванському суспільстві є дискусія: з одного боку – вони точно тайванці, з іншого боку – у них є право на весь материк, який, якщо по-чесному, донині окупований комуністами. Тому питання донині не вирішено: ДПП планує найближчим часом провести референдум.
11. Але світові не легше: з одного боку всі – за Тайвань; з іншого – юань. Що робити? Правильно, чітко не говорити свою позицію, сказати, що «Консенсус 1992» працює, але не сказати, з якого боку. Офіційно будемо мати дипвідносини і юані з КНР, а менш офіційно – те саме з Тайванем, тільки назвемо все інакше. Бо в 70х наголосували – і юань, юань головне.
12. Паралельно США приймає протягом останніх десятирічь безліч законів у підтримку Тайваню, залучає НАТО до співпраці, і з останнього – ставить на розгляд Конгресу (ну це вже 2020 рік) проєкт про намір використати ядерну зброю за нападу комуністів на Тайвань.
13. Що робить демократичний світ? Відкриває представництва (де-факто посольства) Тайваню у своїх столицях, а також відправляє дипмісії до Тайбею. Їх, правда, задовбує китайський комуніст, але це вже злить демократичний світ. І він починає прибирати позначки «культурне, економічне представництво у Тайвані» та тупо писати «Офіс Нідерландів у Тайбеї», «Офіс Британії у Тайвані» і т.д. Бо комуніст занадто нахабний, а Тайвань взагалі-то рідний, демократичний.
14. Думаєте, там жалюгідна купка країн відкриває такі представництва?
Це 65 країн світу: більшість держав-учасниць ЄС, Сполучене Королівство, США, Канада, Японія, Австралія, Нова Зеландія, Корея, Бразилія, Аргентина, Чілі, ПАР, Саудівська Аравія, Індія, Сінгапур... і РФія.
Нє, ну це ж ніщо, звісно, бо є ж Білорусь, яка каже – є тільки один Тайвань – провінційний.
15. А що там Україна? Та нічого. Кравчук підписав документ, не розуміючи його змісту, і ми типу також, як Білорусь.

Резюмую: статус Тайваню є невизначеним, але де-факто – це незалежна держава, у якій ніколи не було комуністичної окупації. В статистиках демократичних держав Тайвань часто вказується як держава з приміткою «де-факто». От і все. Скільки б не істерик не було з боку КНР, нічого не змінилося, окрім як почалася Холодна війна з КНР.
Вибачаюся за народну мову, але пишу це вже вкотре, і хочу доступно пояснити.
Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2488912.html.
Tags: гонконг, история, китай, левые
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment