Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Екоцид та порушення у сфері природокористування в Криму

Borys Babin
Екоцид та порушення у сфері природокористування в Криму обговорили з авторитетними газузевіками на ХІV сесії Кримського дискусійного клубу, що проводиться Кримськотатарским ресурсним центром за підтримки Фонду Фридриха Науманна за свободу.
Серед іншого фахівці окреслили реальні економічні та екологічні проблеми водокористування в Криму, які призводять до хижацького розграбування окупантами недоторканих водних запасів півострову та відповідно до знищення унікальних екосистем
До речі ці проблеми ніякого відношення до дніпровської, канальної води не мають.
Прикладом, як вже казалося раніше, жахливий стан систем водорозподілу призводить до втрати від 50 до 80 % води у комунальному господарстві.
Також неувага окупантів до каналізаційних систем призвела до масової фільтрації фекальних вод у водоносні шари, що найбільш характерно для Керчі, де наразі усі місцеві доволі потужні запаси води вже назавжди отруєні й для питних й навіть технічних потреб непридатні.
Також окупанти не вміють дбати за процесами наповнення гірських водосховищ, та постійно організовують штучні випади опадів на басейнами їх водозбору черед розпилювання аерозолів. Але таке гвалтування природних процесів, ці непідконтрольні та нетипові за сезоном масові штучні дощі, утворюють сільові потоки, призводять до масового забиття водосховищ мулом.
Адже насправжді водосховища гір Криму мають не дощове, а підземне наповнення. Через річки, які питаються з карсту, а не з поверхні. Але такої води окупантам, через вищевказані фактори криворукого водокористування, замало.

На сьогодні, прикладом, через наслідки дощового, а не джерельного заповнення та відповідного замулення вже втрачене більш ніж 50 % (!!!) корисного обсягу Сімферопольського водосховища. Воно меліє не стільки згори, скільки "з дна"
Тому до речі усі цифри пропаганди окупантів "води залишилося на двісті днів" є брехнею, адже виходять з реперних відміток поверхні, ув`язаних із обсягами сховищ, які вже не існують, й росіяне про це добре знають.
Наразі зусилля агресора зконцентровані на пошуку додаткової води для Сімферополя. Анонсований водогін з Білогорського району поки "прославився" лише масовими проривами труб.
Також сімферопольцям наразі запропоноване цікавий "коктейль" води Віленського та Іванівського водозаборів. Бо вілнеська вода добра, але з неї також п'ють Бахчисарай й Севастополь. Іванівська вода технічна, мінералізована, для питних потреб з давніх часів заборонена. Але її наразі змішують з віленською на Межгірському гідроузлі та подають до Сімферополя.
Крім того варварське викачування вод у Просторненському, Нежинському, Новогригорьевскому водозаборах та її перекидання з Джанкою до Керчі руслом каналу з масовими втратами призводить до засолювання грунтів водами Сивашу, до зникнення інших водних лінз, які підпиралися цим підземним прісним озером.
Також викочування вод глибинних пластів в Криму призвело до того, що води поверхневих пластів або зникають або накопичують у собі мінералізацію та багаторічні запаси ще радянських пестицидів з полів. Але з поверхневих пластів п`є багато сіл Криму.
Отже основою водною проблемою Криму є недбайливе ставлення окупантів для природокористування. Така халатність призводить до скаженого пошуку та безконтрольного використання агресором нових та нових джерел води, що знищує унікальні системи, які формувлаися в Криму сторіччями. Без всяких каналів.


- Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2493367.html.
Tags: дебилы, коллективное х%№ло, крим, подонки, рассея, х%№ло
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment