Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Україна зробила шлях до спадщини Хозарського каганату

Алі Татар-заде
між іншим, - тут буде і вжарт і невжарт - Україна зробила шлях до спадщини Хозарського каганату, коли вийшла на вшанування свят усіх однобожних традицій. З куцих джерел, які скоріше збіднені та спотворені ніж збагачені кабінетними теоріями, випливає що в Хозарії чи то поперемінно, чи радше одночасно керували і задавали тон мусульмани, юдеї та (можливо) християни, при чому у різномаїтті тодішніх толків - шиїти, суніти та хариджити, караїми та рабинисти, можливо - монофіліти й монофізити, іконоборці та ікономольці. Не виключено, що також мітраїсти, маздаїсти, маніхеї. Безумовно, також тенгріянці. Якщо там були черкаські і слов'янські васали - то і їхні язичництва також.
Оскільки "переможеному - горе" (як казали галли в Римі), прийнято вважати що це підточило сили Хозарії та призвело до її розпаду. Однак це всього лиш ще одна кабінетна теорія. Можливо, це якраз підсилювало хозар і їхню державу. (так, це теж лиш кабінетне міркування - моє).
Сучасники плутано, збивчиво і дещо ошелешено описували Хозарію, її державний устрій та релігію.
Можливо, тому що їм бракувало слів чи понять, що вони там зустріли.
Якщо там були республіканські інститути, переплетені з монархічними й аристократичними. До того ж одні з них були одноосібні, інші - колективні, одні пожиттєві - інші каденційні, одні виборні - інші спадкові, одні духовні - інші військові - треті цівільні етс.
У схожу ситуацію потрапив якийсь китайський історик, що побував на подступах до Європи і спробував доброчесно скомпілювати соль і суть свідчень про Рим.
"Там є сім морів, а посередині восьме. У кожному по сім островів, а посередині восьмий. На кожному острові по сім міст, а посередині восьме. У кожному місті сім пагорбів, а посередині восьмий. На кожному пагорбі сім палаців, а посередині восьмий. У кожному палаці возсідає сім іператорів, а посередині - восьмий".
А спробуйте описати сучасний устрій України, наприклад, у розрізі антикорупційної поліції, антикорупційної палати, антикорупційного суду і антикорупційної прокуратури - причому засобами і мисленням, доступним для скажімо асировавилонського писця. Вийде щось схоже. Та що там, мені й самому бракує слів щоби це викласти, приміром, на простому уроці "Права і суспільнознавства".


- Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2496381.html.
Tags: израиль.україна, ислам, история
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments