Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Не для того вони йшли у ті крісла. "Крим? Який Крим?"

Borys Babin
Сьогодні, в Міжнародний день корінних народів світу, хотілося б чути про належний захист їх прав.
Зокрема й права, гарантованого статтею 36 Декларації прав корінних народів ООН.
За яким розділені межами корінні народи, мають право підтримувати та розвивати контакти, відносини та співпрацю, включаючи діяльність з духовною, культурною, політичною, економічною та соціальною метою, з тими, хто входить до їхнього складу, а також з іншими народами через такі межі. Не лише міждержавні.
За яким держави, консультуючись та співпрацюючи з корінними народами, повинні вжити ефективних заходів щодо полегшення використання цього права та забезпечення його здійснення.
А не закривати людей у гетто у кращих традиціях наці.
Я не знаю, чи свідомо уряд Шмигаля запровадив обмеження прав кримських татар відвідувати материкову Україну та своїх співвітчізників, що виїхали з 2014 року з Криму, саме з дня корінних народів.
Хтось каже, що ці вимушені термінові заборони мають відвернути жахливу трагедію. Можливо.
Знаючи політику окупантів - не здивований.
Але за будь-яких обставин, обмеження громадянам України відвідувати Україну, заборона кримським татарам й іншим бути на Батьківщині, було очевидно запроваджене у неправовий, неконституційний спосіб.
А нинішні спроби судорожно публікувати у соцмережах власні думки про "результати обговорень" й про фантазійні механізми перетину адмінмежі, про надання спеціального дозволу, які не передбачені жодним (!!!) документом узагалі - свідчать про нездолану прірву, яка відділяє таких посадовців від правової держави.
Може хтось з тих юристів з багаторічним стажем "забув" про статтю 3 та статтю 19 Конституції? Навряд чи.
Може хтось з тих колишніх правозахисників забув про те, що обмеження прав та свобод має здійснюватися за чітко визначеною у нормативних актах й завчасно оприлюдненою процедурою? Не повірю.
А потім усі ці органи, що публікують "роз'яснення" та пропонують звертатися бо "готові посприяти", ...будуть розповідати в суді за позовом конкретного кримчанина "а ми тут ни при чому" "ми не мали ніяких повноважень", "наші рішення не впливають на права кримчан".
Або, як про це вже безуспішно казали у Нюрнберзі, Гаазі чи Аруші, "я просто виконував вказівки свого куратора"
Втім насправді вони вже таке у судах розповідають. Може й почитаємо підбірку цікавих розповідей на тему "Крим? Який Крим?", на бланках та з підписами. Бо накопилося.
Але я наразі про інше.
Якщо хтось з чиновників вчиняє явно неправомірні, неконституційні дії - то інші посадові особи, що мають у цій сфері компетенцію, повинні, зобов'язані на це реагувати у встановлений спосіб.
А якщо вжиті заходи не можуть змінити ситуацію - то далі є вибір.
Або продовжуєш стояти поруч із порушниками та стаєш співучасником. Пишеш "роз'яснення".
Або не продовжуєш.
Втім ставлю ящик трофейної "масандри" проти маленької сокарівської шаверми, що через нові неконституційні обмеження прав кримчан жодний чиновник не постраждає та з посади не піде.
Не для того вони йшли у ті крісла.
"Крим? Який Крим?"


- Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2508573.html.
Tags: беспредел, зеленский, карантин, крим, подонки, прдоны
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments