Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Igor Lutsenko · Коротко по протестах від Ігар Тышкевіч

Ядро - міський середній клас і молодь, багато молоді. Небитого покоління. Яке впевнене, що якщо вийти і сказати «ні» - влада дасть назад.
У влади, точніше її представників, є що втрачати. Вони будуть чіплятися зубами.
Це база протистояння, що не створює передумов для швидких компромісів.
Людей досить багато. Не сотні тисяч як здається, але дуже, дуже багато. АЛЕ - і це ключове - вони не організовані. Протести не централізовані і не скоординовані.
При цьому ідея масових зборів біля виборчкомів спрацювала навіть без єдиного центру. АЛЕ крім протоколів, потрібна була швидкість аналіз і робота. Грубо кажучи - перші результати альтернативного підрахунку ДО результатів ЦВК. Цього не було.
Більш того, достроковим голосуванням, блокуванням інтернету, хакингом стартового сайту платформи "Голос" влада істотно обмежила можливості даної системи.
Тому вечірні протести - це просто протести небитого покоління - молоді і міського середнього класу. Хаотичні, без цілей, без координації, без загального планування.
Потенційні лідери - виборчі штаби передбачувано злилися. Я не тільки про Тіхановську і Колесникову, які реально злякалися наслідків, а й інших, які розмірковуючи про долю народу, не захотіли лізти в м'ясорубку і брати ситуацію під контроль.
Крім того, влада заздалегідь на добу закрила деяких представників старої опозиції, здатних вести протести. І, на жаль, не випустить до закінчення гарячої фази цієї хвилі протистояння (скільки там, наприклад, у Северінца "відкладеної адміністратівкі"?)
Чи будуть протести розширюватися і чи стануть вони вкрай небезпечними для Лукашенка? Це покаже сьогодні і завтра. Заводи Мінська і великих міст. Якщо вийдуть працівники цих підприємств, жителі спальних районів (не нових кварталів для покупця з грошима, а районів общаг і соціального житла) - буде зовсім інший баланс. Термін - дві доби. Або так, або ні.
Далі влада на початковому етапі (до трьох тижнів) буде тиснути силою. Посадками (адміністративна відповідальність) штрафами, розгонами. Лідерів будуть тягнути за кримінальними статтями. Не всіх. Деяких. Показово. Щоб іншим стало страшно.
При цьому сам протест довів, що протестні настрої є. Лукашенко (точніше система) дістала багатьох. Ресурс протесту - близько мільйона. Той же самий міський середній клас. З сім'ями це близько 1 мільйона. Багато. І ці люди поза системою комунікації влади і суспільства.
Залишати таку кількість людей "поза системою" неможливо - система ляже. Тиснути = стимулювати еміграцію = ляжуть плани розвитку економіки знань - система і держава ляжуть (вже через 3-4 роки).
Тому буде певна трансформація. Швидше за все, зі створенням "демократичного заповідника" новою конституцією. Чи не демократії, а саме заповідника. Наприклад, партії з великими можливостями "але без надмірностей", трохи свободи слова "але під контролем" і так далі.
Для такого формату потрібні будуть ті, хто каналізує протестні настрої - "нібито опозиційні партії нової формації". І тут, не здивуюся, якщо ми побачимо героїв наших днів, які успішно зливаються сьогодні.
Комунікатори з боку влади. І тут ми побачимо вчорашніх чиновників, які перед виборами 2020 і кризою раптом зібралися і пішли "в бізнес". Вони не взяли на себе токсичність сьогоднішнього дня. Вони будуть комунікувати.
Якось так.
А поки брутальний силовий етап. Погано і боляче. Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2509474.html.
Tags: анализ, беларусь, вибори, майдан, менты
Subscribe

promo don_katalan декабрь 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments