Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

А ми сьогодні знову продовжуємо розмовляти про перехідні процеси в державах

Вячеслав Ільченко
А ми сьогодні знову продовжуємо розмовляти про перехідні процеси в державах. Ми знову будемо говорити тільки і виключно про Україну, причому про речі, які навіть нашими активними громадянами не осмислюються і навіть не аналізуються. І в тому числі, чому не осмислюються. Хоча на перший погляд пост - про Білорусь.
Знову ж таки, питання питань - навіщо і для кого я пишу? Теорія перехідних процесів мені особисто, в цілому, зрозуміла і ясна. Я знаю, чому Майдан в 2014 році не досяг своїх цілей. Я знаю, чому в Україні будь-які демократичні лідери після вступу на посаду зненацька починають будувати із себе Єдиного Громадянина. Я знаю, що є джерелом субʼєктності, і чому в Україні народ - судячи з усього - добровільно від неї відмовився. Про це я писав, страшно сказати, ще вісім років тому. Навіть якщо десь у мене немає струнких і точних формулювань, щоб сходу в підручник, але загальна механіка мені зрозуміла.
А спонукає мене писати, либонь, моя стрічка. Там повно патетичних закликів "не втручатись у внутрішню справу білорусів", "білоруси, апомнітєсь, нє будьтє інструмєнтом в руках закуліси", "Лукашенко боронить країну від путінців та соросят" - і навіть "вспомнітє о Каддафі!". А сьогодні вранці прочитав "сочну аналітику", що незалежність Білорусі врятувала якась "оккультно-політична західна група" (ну зрозуміло, Іллюмінати) та Китай - а білорусам треба тепер тільки перестати протестувати і очікувати результату домовленостей.
В будь-якому випадку білорусам рекомендують (рекомендують, Карл!) припинити протести і очікувати результатів домовленостей. У іншому випадку їм погрожують АдЪом та Україною. Серйозно, я прочитав багато постів на тему "в Білорусі заводи і фабрики, а в Україні землю продали - і все це тому, що ми протестували і майданили". Я навіть помітив серед українців типово російські (донедавна) маркерчики - розповіді про "дерьмократію" і про те, що "революції треба вчасно дати в морду". Аж духом Глебушки Павловського засмерділо, який бігав коридорами Верховної Ради в 2004 році і вимагав, щоб всі перестали бути ссикунами і дали Майдану в морду.
Ви правда вважаєте, що все це не є втручанням у внутрішні білоруські справи? Один із моїх попередніх постів, наприклад, прямим текстом назвали "експортом революції", а як назвати оте, що я вище перелічив? "Експортом диктатури"? "Експортом несубʼєктності"?
Неважко помітити, що всі ці люди по факту відмовляють білорусам в праві на відновлення субʼєктності - і наполегливо рекомендують їм чекати, чи станеться Кінець Світу, а чи Прийде Спаситель. Самим же білорусам відмовляється в праві вибирати. Їм "зверхньо" (з позиції досвіду, само собою) залишається тільки один "правильний вибір" - Олександр Ригоравич, який тільки один і є гарантом незалежності, а без нього країну продадуть, розкрадуть і владу захоплять соросята.
Скажіть, а чим це відрізняється від того, як мислять себе північні корейці - як придаток до Єдиного Громадянина? Тільки то самі уже північні корейці так себе мислять, а тут таке мислення пропонується і пропагується "вільними" українцями. Більше того, постулюється, що долю Білорусі уже навіть не Лукашенко вирішує - а Китай та "оккультно-фінансова група". Тобто, за логікою вітчизняних новоявлених лукашистів навіть Лукашенко уже не є гарантом суверенітета, а його гарантують якісь складні домовленості у верхах. А варто їм домовитись трохи інакше - і все, наступить Кінець Світу, АдЪ та Україна. Тому треба сидіти тихо і молитись Ктулху і Котху, Йогу-Сотхотху, щоб Прийшов Спаситель.
І ось тут неочікувано виявляється, що говорячи про Білорусь - ми просто таким чином говоримо про Україну, але уникаючи травматичного для нас осмислення подій як 2004-2005 років, так і подій 2013-2014 років. Туди ми зазирати панічно боїмося, бо тоді випливе кілька цікавих речей, які можуть свідчити про те, що в 2005 та в 2014 роках українці - проявивши буквально чудо субʼєктності - зненацька злякались цієї субʼєктності, і покірно стали інструментом в приході до влади спочатку Порошенка (як результата розпису влади у Відні), а потім і Зеленського (як складної схеми медіафренії).
Про це свідчить цікава підробиця. Адже якщо ми зараз "рекомендуємо" білорусам не протестувати і "припинити майданити на печеньки Сороса", то робимо це на підставі досвіду, правильно? А який-такий у нас досвід? Правильно, Майдан. Після якого обовʼязково прийде Порошенко, а за ним Зеленський і наступить розруха. Іншого перехідного періода ми не розглядаємо і навіть не хочемо (ні, все-таки мабуть не сміємо) теоретизувати про якісь інші варіанти.
Слідуючи далі травматичному досвіду, ми підсвідомо хочемо переграти події хоча б 2013 року, використовуючи білорусів як свій "аватар". Щоб вони не "майданили", а сумлінно очікували, коли Янукович цивілізовано піде. Він же обіцяв вільні вибори 2012 року, та й взагалі, при Януковичі не так погано жилося. А що Юля в тюрмі - так то така її доля була, і взагалі - треба було не програвати "тупому гопнику" (про те, що Янукович украв перемогу, ми навіть думку від себе женемо - а то доведеться самим собі відповідати на питання, чому іще в 2010 році дозволили себе використати як інструмент узурпації влади).
Після чого слід допустити, що Лукашенко - це Янукович, а Тіхановська - це Турчинов (Порошенко, або Яценюк). І тут виявляється, що Лукашенка із Януковичем порівнювати не можна, Бацька - це штучний товар, таких більше не роблять, він навіть Путіна перегравав... в общем, він Єдиний Громадянин Білорусі, гарант незалежності, джерело субʼєктності і так далі.
Звідси і думка, яку я уже прочитав у багатьох аналітиків - що в Україні прихильників Лукашенка більше, ніж в самій Білорусі, і тут можна уже навіть підкріплення для ОМОНа набирати - судячи по яростності коментів, тут знайшлося багато бажаючих гамселити "соросятсько-дерьмократичних агентів, які не працюють, а майданять", чи принаймні вести "просвітницьку роботу" - на тему заводів, доріг, зрадницький Захід, піченьки Сороса та здобутки Каддафі.
Після чого виникає закономірне запитання - а чому тут "соросятсько-дерьмократичних агентів" не місять? Ах, бо це означає майданити, тільки з іншого боку - а ми "люди рабочіє"? А може, штука попроще - українці себе уже потрошку мислять придатком до Єдиного Громадянина, проти якого протестувати не можна. Бо народ нічого не вирішує, і нам треба мовчати, чекати рішення Субʼєктів і молитись, щоб не наступив Кінець Світу? А щоб від себе ці проклятущі запитання відігнати, ми пильно вглядаємось в Білорусь і про себе молимось - ну хоч би білоруси не виявились субʼєктними, хоч би підтвердились наші глибоко травматичні думки - або щоб за протестами знайшлись "вуха" Сороса чи Путіна, або щоб Лукашенко переміг і білоруси мудро вибрали терпіння, або щоб після падіння Лукашенка (а то і таке може статися) нічого не змінилось і Прийшов Спаситель, обовʼязково із диктаторськими повноваженнями.
Тоді ми із полегшенням видихнемо і заспокоїмось. Ми не епічні тормоза, субʼєктність не віддавали в обмін то на "зупинку війни, проголосувавши за Порошенка", то в обмін на "жижиталізацію та зробити всіх разом". Ми - норм-м-мальниє! Сидимо в казані, терпимо, а хто спробує вискочити, того хвать - і назад, сиди, не рипайся. А то буде гірше, нас покарають і відберуть те, що іще лишилось.
А тим, хто все-таки хоче розібратись в перехідних процесах, які відбуваються в різних державних устроях, я хотів би задати одне простеньке питання. Відповідь на нього значно складніше, ніж ви думаєте. Готові?
- Чому втік Янукович? Адже уже була досягнута домовленість Субʼєктів і навіть завірена іноземними послами та "оккультно-фінансовими групами", за якою Янукович "цивілізовано уходив" через рік.
Свою відповідь я дам потім і навіть не буду давати натяків. Взагалі-то, я уже все написав, просто треба скласти кілька елементів докупи.

=========Юрий Бутусов
17 год ·
Что спасло Революцию Достоинства от уничтожения? На фото - оружие Майдана (так говорят). Когда 18-20 февраля милиция в Киеве пыталась разогнать протестующих обстреливая их из гладкоствольных ружей усиленными патронами, которые наносили тяжелые травмы, некоторые наши граждане начали (по слухам) применять в ответ вот такого рода изделия. Это обрез обычного охотничьего ружья 12 калибра. Также как и ружья милиции, выстрелы из такого гладкоствольного оружия не идентифицируются. В ходе штурма Майдана 18-го февраля примерно в 22.30-23.00, благодаря массированному применению свето-шумовых гранат и обстрелу из ружей, спецназ милиции, внутренние войска и спецназ СБУ прорвали последнюю баррикада у Дома профсоюзов, и штурмовавшие силовики были в ста метрах от сцены. Но выстрелы на поражение из темноты, которые маскировались применением различной пиротехники, нанесли огнестрельные ранения целой группе атакующих, и в панике спецназ и внутренние войска были вынуждены отступить. В плен был захвачен командир роты "Беркута", которого, перепугавшись, бросили подчиненные - такие самоуверенные перед штурмом (майдановцы благородно сохранили всем пленным "беркутам" жизни и здоровье). Да, были очень важны все мы, кто стоял в толпе, кто помогал, кто действовал. Но только применение огнестрельного оружия позволило защитникам Майдана 18-20-го февраля отразить милицейский террор. 18-го февраля в ходе штурма баррикад у Дома профсоюзов было убито огнестрелом и гранатами 14 майдановцев, ответным огнем убито 9 милиционеров и солдат внутренних войск.
Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2517237.html.
Tags: анализ, беларусь, история, майдан, менты, україна, янукович
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments