Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Нарешті глави дипломатичних відомств країн ЄС обговорять становище у Блорусі

Rostyslav Demchuk з Alexandr Reva
Нарешті глави дипломатичних відомств країн ЄС обговорять становище у Блорусі і вирішать що робити з Лукашенком
Міністри закордонних справ країн Євросоюзу в п'ятницю обговорять, як реагувати на підсумки президентських виборів і подальше жорстке придушення протестів у Білорусі. ЄС може знову ввести недавно скасовані санкції проти Лукашенка і його чиновників, але в той же час побоюється штовхнути Білорусь в обійми Россї.
Екстрена відеонарада міністрів закордонних справ на тему Білорусі скликано з ініціативи Польщі, яку підтримали країни Балтії і Фінляндія.
"Ми повинні спонукати Лукашенко йти шляхом миру, розвивати відносини з Заходом і Європейським союзом. Звичайно, якщо ситуація погіршиться, уникнути санкцій буде дуже складно", - сказав на початку тижня міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутовіч.
У той же день про можливе повернення санкцій заявив і глава зовнішньополітичного відомства Євросоюзу Жозеп Боррель.
"Ми стежимо за діями білоруської влади в нинішній ситуації і проводимо глибоку переоцінку відносин ЄС з Білоруссю. Ця переоцінка може включати в тому числі заходи проти відповідальних за насильство, безпідставні арешти і фальсифікацію результатів виборів", - оголосив Боррель.
Про те, що Євросоюз повинен переглянути рішення чотирирічної давності про скасування санкцій проти білоруського керівництва, на цьому тижні сказав і міністр закордонних справ Німеччини Хайко Маас.
Центральні органи ЄС і деякі інші країни Cоюзу ще на початку тижня пропонували обговорити Білорусь на черговій зустрічі міністрів в кінці серпня, але потім погодилися на позачергову нараду, включивши, правда, в його повістку не тільки Білорусь, а й положення в Лівані і відносини з Туреччиною.
Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2517389.html.
Tags: беларусь, вибори, европа, менты
Subscribe

 • Спесь ещё никого до добра не доводила... или персидская игра "в крысу"...

  Костянтин Машовець Иранские аятоллы могут доиграться до того, что... Турция и Азербайджан... при поддержке "мирового сообщества" и Израиля таки…

 • Serhiy Dibrov · О ЗАПРЕЩЕНКЕ

  необходимое пояснение Сегодня я столкнулся с ситуацией, когда ФБ не позволило мне оставить комментарии в аккаунте руководителя департамента…

 • Різне з фб 2021.10.17

  Станислав Асеев Стислі, але новини щодо "Ізоляції" (інформація десь двомісячної давнини): нікого з колишньої адміністрації воєнних злочинців там не…

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments