Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

На 102 році життя помер Борис Євгенович Патон - людина легенда української науки

Olexander Mykhelson ·
Тим часом, виявляється, помер Борис Патон.
Я не можу про нього судити ні як науковець, ні як адміністративний працівник, бо, на жаль, не належу до перших - і, на щастя, не належу до других 🙂 Думки відповідних спільнот мені відомі, вони відомі всім: загалом кажучи, сидіти до 101 року на чолі Академії наук - це звучить трохи смішно. Але.
Але я мав приємність інтерв'ювати Борис Євгеновича до його дев'яносто якоїсь річниці, вже не пригадую точно. Незадовго до того він ще стегенну кістку зламав десь на лижах. На лижах, да? Дідуган під сто, буквально, літ.
Інтерв'ю було чималим, але моє враження від масштабу особистості - багато більшим.
Легка згода на розмову ("ось у середу засідання Президії, от і приходьте, і взагалі, може, вам цікаво буде і на засіданні" - ну як можна було не оцінити цей милий стьоб людини, яка все на світі знає про фізику зварювання, з людини, яка, теоретично, про фізику мала б не знати ніц?).
Простенький костюмчик, "колорит совьєтік", сказав би я, якби я знав французьку.
Прекрасна, правильна, поважна українська мова.
Невимовна іронія в погляді після мого запитання, чому, коли прем'єром був Янукович, він, Патон, на виборах був довіреною особою Януковича, а коли стала Тимошенко - то й він став за Тимошенко. Ні, я не такий тупий, щоб питати "чому": і так ясно. Я спитав щось типу "як ви це поясните". І я, їй-богу, не чекав, що він просто і доступно скаже: вченим вічно не виділяють достатньо бабла, тому хто влада - під тими й ходимо...
Ви скажете, що так нізя. А я скажу, що треба було бачити цей іронічний погляд. А головне, неймовірно живий. Розуміючи, що він (погляд) застав іще справжнього Сталіна. Тому цілком заслужено відверто глузував що з ЮВТ, що з ВФЯ. Я це в ту мить дуже чітко відчув.
Словом, це була людина-епоха. І я навіть більше скажу: була це людина, яка пережила свою епоху - а все-таки лишилася епохою.
=====


Борис Евгеньевич Патон — дважды Герой Социалистического Труда, первый Герой Украины, старейший в мире президент государственной Академии наук. 27 ноября 2019 года ему исполнился 101 год. У него на глазах менялись правители, границы государств, эпохи.
Он не просто свидетель главных событий, которые пережило человечество за последние 100 лет. Он их участник, один из тех, кто создавал историю. Помог победить в Великой Отечественной войне и защитить мир от ядерной катастрофы. Сделал космос ближе к человеку и дал толчок промышленной революции. Осуществил прорыв в медицине и спас тысячи жизней после аварии на ЧАЭС.
Сегодня блики патоновской сварки озаряют весь мир. А Борис Евгеньевич продолжает работать. И по-прежнему остается человеком будущего.
В документальном проекте телезрителей ждет эксклюзивное интервью с известным академиком. Также о нашем великом современнике расскажут знаменитые ученые, историки, космонавты и врачи.
(http://tzu.com.ua/language/ru/2019/11/%d0%bf%d1%80%d0%b5%d0%bc%d1%8c%d0%b5%d1%80%d0%b0-%d0%b4%d0%be%d0%ba%d1%83%d0%bc%d0%b5%d0%bd%d1%82%d0%b0%d0%bb%d1%8c%d0%bd%d0%be%d0%b3%d0%be-%d0%bf%d1%80%d0%be%d0%b5%d0%ba%d1%82%d0%b0-%d0%ba%d0%b0/)
=====
Борис Євгенович Патон — почесний член IEEE!
Почесне членство в Інституті інженерів електротехніки та електроніки (IEEE) призначається фізичній особі на все життя. Присуджується Радою директорів IEEE людям, які, не будучи членами IEEE, внесли видатний вклад в розвиток людства в сферах інтересів IEEE.
Секція IEEE України з гордістю повідомляє, що професор Борис Патон, президент Національної академії наук України, директор Інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України обраний для отримання Почесного членства в IEEE 2020. Це визнає його досягнення в технічних галузях IEEE, що впливали на розвиток електрометалургії, матеріалознавства, електрозварювання металів та біологічних тканин.
В кінці поточного року на зборах ради директорів IEEE схвалено рішення по наданню проф. Борису Патону, президенту Національної академії наук України, директору Інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України особливої нагороди — Почесного члена IEEE (Honorary Membership Award) з формулюванням «За досягнення в технічних галузях IEEE, що впливають на розвиток електрометалургії, матеріалознавства, електрозварювання металів та біологічних тканин».
Звання Honorary Member присуджується IEEE за вагомий внесок у розвиток технічних наук, визначених IEEE. Інститут інженерів електротехніки та електроніки налічує більше ніж 400 тис. членів з 160 країн світу, однак саме Honorary Members — не більше 50. Одержувачам цього звання вручають сертифікат, знак «Почесний член» та кришталеву статуетку.
В попередні роки одержувачами почесного членства IEEE були Теллі Уітні (2019), Антон Цайлінгер (2018), Родольфо Стефано Зіч (2016), Елон Маск (2015), Ширлі Марі Тільгман (2014) та інші.
Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2530963.html.
Tags: піар, траур, україна
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment