Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Ярослав Вішталюк · Арешти і наслідки (2018-1)

Ярослав Вішталюк 9 липня 2018 р. Арешти і наслідки - рік 2014
Ледь не кожного дня доблесні правоохоронці урочисто звітуються про "рішучу боротьбу зі злочинністю і корупцією", когось арештовують, а декого навіть катають на гелікоптерах.
Мені стало цікаво, що ж там з результатами тих арештів насправді, адже гучно піариться тільки сам факт арешту, рішення ж судів зазвичай в новини не потрапляє. Поїхали...
͟1͟.͟ ͟М͟а͟р͟к͟о͟в͟
Одіозний проросійський виродок, який прославився побиттям ногами протестуючих проти пам'ятника Єкатєріне ІІ в 2007 році, дострибався до арешту ще при ригах. Тоді суд залишив його під арештом, оскільки прокуратура заявила обгрунтовану підозру, що він може втекти за кордон. З-під арешту його звільнили вже при новій владі рішучих реформаторів 25 лютого 2014 року. Після виходу з СІЗО і вітання своїх шанувальників Марков тут же залишив Україну. В 2015 за тією ж таки справою його заарештувала італійська прокуратура, яка рік чекала від українських колег нормального подання на екстрадицію. В лютому 2016 не дочекавшись аргументів суд міста Генуя звільнив його з-під домашнього арешту, після чого Марков надовго заліг в Росії, звідки продовжує "інформаційний похід" проти України.
2͟.͟ ͟Д͟о͟б͟к͟і͟н͟
Затриманий 10 березня 2014 року. Через тиждень отримав "домашній арешт", через місяць - "особисте зобов'язання", в лютому було скасовано заборону на виїзд і минулого місяця цього року Добкін вже гуляв в Німеччині із забороненою в Україні георгіївською стрічкою на лацкані.
͟3͟.͟ ͟К͟е͟р͟н͟е͟с͟
Затриманий 13 березня 2014 року. Наступного дня - "домашній арешт", згодом - "особисте зобов'язання", пізніше замах і дозвіл на виїзд на лікування за кордон.
Фінал краще процитувати словами інтерв'ю правої руки Порошенка триденної давнини: "Грановский: Если бы Генеральный прокурор Юрий Луценко мог предъявить подозрения действующему мэру Харькова Геннадию Кернесу, то он бы это сделал. Но есть обстоятельства, которые этого не позволяют". В результаті був переобраний і нині керує Харковом.
͟4͟.͟ ͟"͟Б͟е͟р͟к͟у͟т͟"͟
Члени цієї легальної банди на службі у влади були відповідальні за найбільш жорстокі дії проти учасників останнього Майдану, в тому числі за загибель окремих героїв Небесної сотні від спецкуль для зупинки транспортних засобів, мисливського дробу та автоматичної зброї. Маючи дуже чіткі зовнішні ознаки належності до цього закону вони були зафіксовані тисячами камер. Проте варто було змінитися президенту з Януковича на його міністра, як всі докази "втратили вагу". З кількох тисяч членів "Беркуту", які позмінно брали участь в протистоянні на Майдані, більшість виявилась "переатестованою" в нові підрозділи поліції, НГУ та різних новоутворень на зразок КОРДу - за заявою фейсбук-міністра Авакова в структурі новостворених спецпідрозділів поліції колишні "беркутівці" складають майже третину.
Найбільш феєричною виявилась історія Дмитра Садовника - майора ПМОП "Беркут", якого заарештували майже відразу після Майдану. Майору просто не пощастило - його надто легко було упізнати навіть в балаклаві, адже він не мав правої кисті, і тому стріляв по майданівцям лівою рукою, опираючи автомат на передпліччя правої. В жовтні 2014 його випустили під домашній арешт, і він того ж дня зник, спливши вже в Росії, де згодом отримав російське громадянство. Лише через три роки адвокат родичів "Небесної сотні" Віталій Титич заявив, що Садовник нікуди не втікав, влада його таким чином обміняла у Росії на когось з полонених.
5͟.͟ ͟Г͟л͟а͟в͟а͟ ͟"͟Н͟а͟ф͟т͟о͟г͟а͟з͟у͟"͟ ͟п͟р͟и͟ ͟Я͟н͟у͟к͟о͟в͟и͟ч͟і͟ ͟н͟а͟р͟д͟е͟п͟ ͟П͟Р͟ ͟Б͟а͟к͟у͟л͟і͟н͟
Заарештований 21 березня 2014 року. Через місяць - випущений під підписку про невиїзд. Через п'ять місяців ГПУ закрила проти нього справу. Через місяць через гучний скандал справу було відкрито заново і покладено в стіл на чотири роки. Три місяці тому, в березні 2018 року було внесено подання на арешт, за три дні до того прес-секретар генпрокурора повідомила про такі плани в ЗМІ. Того ж дня Бакулін вилетів до Москви і більше не повертався. На сьогодні оголошений в розшук.
͟6͟.͟ ͟П͟о͟м͟і͟ч͟н͟и͟к͟ ͟"͟Ю͟р͟и͟ ͟Є͟н͟а͟к͟і͟є͟в͟с͟ь͟к͟о͟г͟о͟"͟,͟ ͟р͟о͟з͟к͟р͟а͟д͟а͟ч͟ ͟г͟р͟о͟ш͟е͟й͟ ͟б͟а͟н͟к͟у͟ ͟"͟Р͟о͟д͟о͟в͟і͟д͟"͟ ͟н͟а͟р͟д͟е͟п͟ ͟П͟Р͟ ͟Ш͟е͟п͟е͟л͟є͟в͟.͟ ͟
Був заарештований в Угорщині, виданий Україні в березні 2014. Через чотири місяці "втік" з СІЗО. Через рік затриманий в Росії, в 2016 відпущений з російського СІЗО. Був заарештований у себе вдома під Києвом в лютому 2018, на сьогодні знаходиться в СІЗО.
͟7͟.͟ ͟Л͟і͟д͟е͟р͟и͟ ͟т͟і͟т͟у͟ш͟о͟к͟,͟ ͟я͟к͟і͟ ͟з͟а͟х͟о͟п͟и͟л͟и͟ ͟х͟а͟р͟к͟і͟в͟с͟ь͟к͟у͟ ͟О͟Д͟А͟ ͟С͟п͟а͟р͟т͟а͟к͟ ͟Г͟о͟л͟о͟в͟а͟ч͟ь͟о͟в͟ ͟т͟а͟ ͟С͟е͟р͟г͟і͟й͟ ͟Ю͟д͟а͟є͟в͟.͟ ͟
Заарештовані в квітні 2014 року. Просиділи більше двох років в СІЗО, зрештою суд їх відпустив в жовтні 2016 року.
͟8͟.͟ ͟Р͟е͟к͟т͟о͟р͟ ͟п͟о͟д͟а͟т͟к͟о͟в͟о͟г͟о͟ ͟у͟н͟і͟в͟е͟р͟с͟и͟т͟е͟т͟у͟,͟ ͟н͟а͟р͟д͟е͟п͟ ͟П͟Р͟ ͟М͟е͟л͟ь͟н͟и͟к͟
Заарештований першого квітня 2014 року, в 2015 році виправданий судом. ГПУ відкрила нову справу, яка повільно тягнулася до самої смерті підозрюваного в грудні 2018 року.
͟9͟.͟ ͟К͟е͟р͟і͟в͟н͟и͟к͟ ͟о͟д͟е͟с͟ь͟к͟о͟ї͟ ͟м͟і͟л͟і͟ц͟і͟ї͟ ͟Ф͟у͟ч͟е͟д͟ж͟и͟,͟ ͟я͟к͟и͟й͟ ͟п͟о͟к͟р͟и͟в͟а͟в͟ ͟т͟і͟т͟у͟ш͟о͟к͟,͟ ͟щ͟о͟ ͟р͟о͟з͟с͟т͟р͟і͟л͟ю͟в͟а͟л͟и͟ ͟о͟д͟е͟с͟ь͟к͟и͟х͟ ͟м͟а͟й͟д͟а͟н͟і͟в͟ц͟і͟в͟
7 травня 2014 року Пашинський сказав, що Фучеджи заарештований і співробітничає зі слідством. Насправді, як невдовзі з'ясувалося, йому не висували обвинувачень, тому днем раніше він спокійно залишив територію України. Відтоді в бігах.
͟1͟0͟.͟ ͟З͟а͟м͟м͟е͟р͟а͟ ͟Д͟н͟і͟п͟р͟а͟ ͟В͟о͟л͟о͟д͟и͟м͟и͟р͟ ͟Л͟и͟с͟и͟й͟
В червні 2014 заарештований за "розкрадання держмайна в особливо великих розмірах". Згодом відпущений, в березні 2015 року виправданий судом. Рішення, схоже, далося недешево, бо йому довелося продати свою "лисієнду" - пафосний маєток в пшонківському стилі, куди свого часу навідувався дніпровський Майдан. Відтоді про нього нічого не чутно.
͟1͟1͟.͟ ͟К͟л͟ю͟ч͟о͟в͟и͟й͟ ͟р͟е͟г͟і͟о͟н͟а͟л͟ь͟н͟и͟й͟ ͟"͟г͟а͟м͟а͟н͟е͟ц͟ь͟"͟,͟ ͟р͟о͟с͟і͟й͟с͟ь͟к͟о͟-͟у͟к͟р͟а͟ї͟н͟с͟ь͟к͟и͟й͟ ͟о͟л͟і͟г͟а͟р͟х͟ ͟Н͟о͟в͟і͟н͟с͟ь͟к͟и͟й͟
Влітку 2014 ГПУ урочисто повідомила про арешт якихось там несусвітніх мільярдів Новінського. В 2015 він повернувся в Україну, одночасно з сайту президента АП прибрала петицію на 20 тисяч голосів за позбавлення його громадянства. Після скандалу Порошенко відправив до міграційної служби запит і отримав цілком очікувану "відповідь", що "процедурних порушень не було", отже "підстав для позбавлення громадянства нема". До 2017 йшла клоунада зі спробами позбавити його недоторканності, над якою він відверто сміявся. В 2017 недоторканість була знята. Остання новина "11.07.17 Слідство стосовно Новінського просувається ефективно - Луценко". Відтоді - тиша.
͟1͟2͟.͟ ͟З͟а͟с͟т͟у͟п͟н͟и͟к͟ ͟я͟н͟у͟ч͟а͟р͟с͟ь͟к͟о͟г͟о͟ ͟м͟і͟н͟і͟с͟т͟р͟а͟ ͟в͟н͟у͟т͟р͟і͟ш͟н͟і͟х͟ ͟с͟п͟р͟а͟в͟ ͟З͟а͟х͟а͟р͟ч͟е͟н͟к͟а͟ ͟С͟е͟р͟г͟і͟й͟ ͟Л͟є͟к͟а͟р͟ь͟.͟ ͟
5 березня 2014 року відправлений у відставку, того ж дня Аваков виписав йому пенсію у 85% від окладу. В липні 2014 заарештований в справі Майдану, як відповідальний за застосування спецзасобів. Відправлений під домашній арешт, одночасно суд підтвердив правомірність наказу Авакова і постановив продовжувати йому виплачувати гроші. Станом на сьогодні справа досі "розглядається по суті".
͟1͟3͟.͟ ͟Я͟н͟у͟ч͟а͟р͟с͟ь͟к͟и͟й͟ ͟м͟і͟н͟і͟с͟т͟р͟ ͟е͟н͟е͟р͟г͟е͟т͟и͟к͟и͟ ͟С͟т͟а͟в͟и͟ц͟ь͟к͟и͟й͟
Він не потрапляв під арешт, оскільки виїхав з країни одночасно з Януковичем. Як згодом з'ясувалось, за гроші в РАГС йому підробили документи його родички, що дозволило йому емігрувати в Ізраїль, де він і знаходиться відтоді під ім'ям Натана Розенберга. В квітні 2014 його компанії в Україні було анульовано ліцензії, а на кошти накладено арешт, вдома було проведено обшук, під час якого знайшли весь скромний перелік українського чиновника - золото, доларова готівка, коштовні годинники та іншого збіжжя потроху. В 2016 після двох років судів його компанія повернула як гроші, так і ліцензії. Нещодавно його ім'я знову сплило зі скандалом - журналісти оприлюднили телефонні переговори Ставицього з представниками прокуратури.
͟1͟4͟.͟ ͟М͟е͟р͟ ͟С͟л͟о͟в͟'͟я͟н͟с͟ь͟к͟а͟ ͟Н͟е͟л͟я͟ ͟Ш͟т͟е͟п͟а͟
Затримана влітку 2014 за цілою низкою звинувачень проти безпеки країни. Провела три роки в СІЗО, випущена судом під домашній арешт, справа досі розглядається в суді.
͟1͟5͟.͟ ͟Я͟н͟у͟ч͟а͟р͟с͟ь͟к͟и͟й͟ ͟м͟і͟н͟і͟с͟т͟р͟ ͟е͟к͟о͟л͟о͟г͟і͟ї͟ ͟З͟л͟о͟ч͟е͟в͟с͟ь͟к͟и͟й͟
Найбільш одіозний за наслідками член цієї добірки. В серпні 2014 року прокуратурою було відкрито справу проти колишнього міністра, в жовтні 2014 року правоохоронці Британії заарештували його фінанси. В грудні 2014 ГПУ відповіла Британії, що у неї нема підстав для винесення Злочевському підозр, через що кошти були розблоковані. В 2015 "Злося" спокійно відкриває в Києві однойменний бутік елітного взуття, яке виробляє на власній фабриці в Італії. Знову проблеми у любителя червоних піджаків виникли в 2016 році, коли суд наклав арешт на свердловини його компанії "Бурізма", яка спокійно постачала паливо весь цей час, в тому числі на підприємства компаній президента. Проте вже за три місяці роботу компанії було розблоковано, а розшук екс-міністра припинено. В 2017 році віце-прем'єр-міністр Кістінон та керівник податкового комітету ВР нардеп від БПП Южаніна відмітились на організованому "Бурізмою" семінарі в Монако. Останнє, що я про нього чув - вчора по радіо рекламувався якийсь дитячий музичний фестиваль, який організовує "Бурізма" в партнерстві з благодійним фондом нашого міністра культури та місцевою ОДА.
͟1͟6͟.͟ ͟К͟е͟р͟і͟в͟н͟и͟к͟ ͟д͟е͟п͟а͟р͟т͟а͟м͟е͟н͟т͟у͟ ͟к͟о͟н͟т͟р͟р͟о͟з͟в͟і͟д͟к͟и͟ ͟С͟Б͟У͟ ͟г͟е͟н͟е͟р͟а͟л͟ ͟В͟о͟л͟о͟д͟и͟м͟и͟р͟ ͟Б͟і͟к͟.͟ ͟
В лютому 2014 звільнений Турчиновим, відразу виїхав до Росії. В жовтні 2014 року відкрито справу за проведення підривної діяльності проти країни. В листопаді 2014 заарештований, в жовтні 2017 випущений судом під домашній арешт. Справа так і досі тягнеться в судах.
͟1͟7͟.͟ ͟Г͟е͟н͟е͟р͟а͟л͟ ͟Н͟а͟з͟а͟р͟о͟в͟
Був обвинувачений прокуратурою в службовому недбальстві, яке призвело до загибелі десантників на збитому росіянами військовому літаку. Суд визнав його винним, проте по службовій лінії його не покарали, а навіть підвищили. Нині триває апеляційний процес, в соцмережах тим часом боти посилено його відмазують.
͟1͟8͟.͟ ͟Д͟и͟р͟е͟к͟т͟о͟р͟ ͟"͟У͟к͟р͟і͟н͟т͟е͟р͟е͟н͟е͟р͟г͟о͟"͟ ͟В͟о͟л͟о͟д͟и͟м͟и͟р͟ ͟З͟і͟н͟е͟в͟и͟ч͟
Був заарештований 5 грудня 2014 року за підозрою в розтраті державних грошей в особливо великому розмірі - 846 мільйонів гривень, при купівлі вугілля в ПАР. Суд призначив йому рекордну на той момент заставу в 365 мільйонів гривень, але він успішно її оскаржив, отримав домашній арешт і згодом був госпіталізований з-під нього через "проблеми з серцем". Відтоді жодних заяв по його справі не було. Натомість кілька тижнів тому була новина, що підконтрольна Зіневичу офшорка придбала кілька вугільних шахт в Ростовській області Росії - що й не дивно з огляду на обставини, викладені в попередньому дописі про паливний ринок України.
͟1͟9͟.͟ ͟Д͟и͟р͟е͟к͟т͟о͟р͟ ͟"͟У͟к͟р͟г͟а͟з͟в͟и͟д͟о͟б͟у͟в͟а͟н͟н͟я͟"͟ ͟С͟е͟р͟г͟і͟й͟ ͟К͟о͟с͟т͟ю͟к͟ ͟т͟а͟ ͟й͟о͟г͟о͟ ͟з͟а͟с͟т͟у͟п͟н͟и͟к͟ ͟В͟а͟д͟и͟м͟ ͟Ш͟л͟е͟н͟ч͟а͟к͟
Були заарештовані за звинуваченням в розкраданні коштів в грудні 2014 року. Після року в СІЗО, як висловився суд, прокуратура так і не змогла надати переконливі докази провини і обидва стали "чесними людьми" в жовтні 2017 року після остаточного підтвердження цього рішення у Вищому суді.
͟2͟0͟.͟ ͟М͟і͟н͟і͟с͟т͟р͟ ͟ф͟і͟н͟а͟н͟с͟і͟в͟ ͟п͟р͟и͟ ͟Я͟н͟у͟к͟о͟в͟и͟ч͟і͟ ͟з͟ ͟2͟0͟1͟2͟ ͟п͟о͟ ͟2͟0͟1͟4͟ ͟р͟і͟к͟ ͟Ю͟р͟і͟й͟ ͟К͟о͟л͟о͟б͟о͟в͟
Він не був заарештований в Україні, але його справа настільки показова, що я вирішив її долучити до списку. Проти Колобова було відкрито в 2014 році кримінальну справу щодо розтрати 220 мільйонів гривень на будівництві системи спецзв'язку та незаконній приватизації Укртелекому. На початку 2015 року Колобова заарештувала іспанська прокуратура у власному маєтку у Валенсії. В 2016 році генпрокурор Луценко тішив всіх пабєдніков великими перспективами екстрадиції Колобова до України для суду. В лютому 2018 року за клопотанням прокуратури суд закрив справи Колобова через закінчення термінів давності. В Україні інтереси Колобова захищав Ігор Фомін - він був адвокатом Луценка в 2012 році.
Цю причину найближчими роками ми будемо чути ще не раз.
Продовження: рік 2015 - https://www.facebook.com/VJaroslaw/posts/2083372921733193
Далі буде...
P.S. Якщо забув кого із гучно заарештованих в цьому році - нагадуйте, додам.
Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2536361.html.
Tags: менты, подонки, порошенко, прдоны, рассея
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments