Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Ярослав Вішталюк · Арешти і наслідки (2018-2)

Ярослав Вішталюк
25 липня 2018 р. ·
Арешти та наслідки - рік 2015
Помаленьку за три тижні з моменту попереднього допису назбиралось випадків за 2015 рік - тож далі буде продовження теми, піднятої в цьому дописі https://www.facebook.com/VJaroslaw/posts/2051788161558336
==========================================
21. Ю̲р̲а̲ ̲Є̲н̲а̲к̲і̲є̲в̲с̲ь̲к̲и̲й̲
Знаменитий регіональний "гаманець" і "рішала", нардеп Юрій Іванющенко з поганялом "Юра Єнакієвський" в допис про 2014 не потрапив, бо цілий рік його не чіпали - хоча його помічники таки трохи понервувались і побігали світами, але щодо самого Іванющенка ГПУ заявляла лише про "перевірку".
Рік 2015 почався повідомленням про підозру відразу трьом ригам - Іванющенку, Портнову і Клюєву (Клюєв буде в 2016 році, а по Портнову писати окремо нічого - за кілька місяців головний юрист Януковича виграв всі справи, ГПУ відкликала всі звинувачення, ЄС восени 2015 зняв санкції, тепер це чиста перед законом людина). Сам "Єнакієвський" передбачливо зник за кордоном рівно за два тижні перед оголошенням підозри. Це було нескладно, як кажуть "злі язики" в парламент від БПП пройшов його "права рука" Олег Недава, який посилено допомагав босу - нагадаю, це той самий Недава, якому адресувалась фраза "жінки третього тисячоліття" і дружини генпрокурора, крикнута в парламенті 7 жовтня 2017 року під час розгляду законів "про реінтеграцію Донбасу": "Олєг, винєсі казла нафіг" - мова йшла про народного депутата від "Свободи" Юрія Левченка.
Найгучнішою в 2015 була історія з поверненням у власність держави земель на Жуковому острові, де Юра будував так зване "Межигір'я-2" - пафосну будівлю в кращому стилі українського чиновника. Влада тоді назвала це "переконливим підтвердженням рішучості нової влади в боротьбі з корупцією і розкраданням державних ресурсів". Не один десяток нардепів, від Чорновол і Шкіряка до Левуса та Висоцького багато разів звинувачували вищих посадових осіб в "кришуванні" Юри, але всі ці слова так і лишались без конкретних дій - на прокладки Єнакієвського плили кошти (за часи Януковича Юра запустив руки в дуже багато різних сфер) з різних державних джерел - від "зеленого тарифу" до харчування в армії. Різними суддями і прокурорами справа про його розшук то відкривалась, то закривалась, суди між тим продовжували видавати рішення про перерахунок його компаніям заборгованих державою коштів. ГПУ урочисто звітувала щонайменше про десяток різних справ - від поборів в портах до розкрадання грошей "кіотського протоколу".
Врешті-решт все закінчилося в лютому 2017 року - Верховний суд України підтвердив рішення суду першої інстанції про необзідність закриття справ проти Іванющенка "через бездіяльність органів досудового слідства". Майже одночасно з Іванющенка зняли санкції, а його самого викинули з міжнародного розшуку в Інтерполі, внаслідок чого востаннє його бачили на спокійному відпочинку в Монте-Карло. Тиждень тому суд зняв арешт зі ще однієї його компанії-співвласника ринку "7-й кілометр" ООО "Віктор-Д".
22. П̲о̲л̲к̲о̲в̲н̲и̲к̲ ̲Р̲о̲м̲а̲н̲е̲н̲к̲о̲,̲ ̲в̲о̲є̲н̲н̲и̲й̲ ̲к̲о̲м̲і̲с̲а̲р̲ ̲Ж̲о̲в̲т̲н̲е̲в̲о̲г̲о̲ ̲р̲а̲й̲о̲н̲у̲ ̲Х̲а̲р̲к̲о̲в̲а̲
Може пам'ятаєте пафосний пост Авакова: "Тянется за очередной парой тысяч.. Сегодня - задержан. Имеем жесткую фиксацию и доказательства по ряду эпизодов. Надеюсь будет сидеть - и никаких залогов и домашних арестов!"? За звинуваченням полковник Олексій Романенко за різні суми, аж від 500 гривень, сприяв уникненню мобілізації. Звісно, вийшов на другий день під заставу в 100 тисяч гривень. Ймовірно номер його справи 639/3210/15-к: в липні 2017 року такому самому полковнику того самого району було винесено вирок - штраф 22500 гривень.
̲23. М̲е̲р̲ ̲Д̲е̲б̲а̲л̲ь̲ц̲е̲в̲о̲ ̲В̲о̲л̲о̲д̲и̲м̲и̲р̲ ̲П̲р̲о̲ц̲е̲н̲к̲о̲
Ще один пафосний пост фейсбук-міністра Авакова: " " Нулевая терпимость к предательству страны и людей в военное время - должно стать правилом". Арешт людини, яку звинувачували в пособництві терористам та організації так званого "референдуму", малювали, як доказ "чесності і безкомпромісності" перебіжчика, посібника окупантів і кримського зрадника Аброськіна.
В січні 2016 після року перебування в СІЗО Проценко виправданий судом за відсутністю складу злочину. Того ж дня разом з родиною залишив територію України десь в напрямку Росії.
̲24. П̲р̲о̲к̲у̲р̲о̲р̲ ̲О̲б̲у̲х̲і̲в̲с̲ь̲к̲о̲г̲о̲ ̲р̲а̲й̲о̲н̲у̲ ̲Ю̲р̲і̲й̲ ̲Д̲и̲к̲и̲й̲
Як звинувачувала прокурора поліція, він був організатором злочинної групи з семи людей, які займались вимаганням грошей і майна за закриття фіктивних і справжніх кримінальних справ. Ще один пафосний пост Авакова, не менш пафосне звільнення прокурора за "ганебний вчинок".
11 липня 2017 року прокуратурою Львівської області справу проти Юрія Дикого було закрито за відсутністю доказів його провини.
̲25. С̲к̲а̲н̲д̲а̲л̲ь̲н̲и̲й̲ ̲"̲р̲у̲ч̲н̲и̲й̲"̲ ̲с̲у̲д̲д̲я̲ ̲Р̲о̲д̲і̲о̲н̲ ̲К̲і̲р̲є̲є̲в̲
Той самий молодик, який успішно посадив за грати колишнього прем'єра Тимошенко, відчуваючи своє майбутнє, зник майже відразу після Майдану, і як кажуть джерела, не так давно отримав в Москві ліцензію адвоката, чим успішно і заробляє. Втім до отримання ліцензії йому не довелося витрачати "заначку" чи підробляти прибиральником в магазині. Лише в лютому 2015 року ГПУ подала до ВР документи на дозвіл його арешту, а звільнив його з посади судді пан Порошенко аж в січні 2016 року. Весь цей час біглому судді державний бюджет успішно нараховував його високу і рішучо реформовану зарплатню.
26. О̲л̲е̲к̲с̲а̲н̲д̲р̲ ̲Є̲ф̲р̲є̲м̲о̲в̲
Та сама справа, яку тицяють у відповідь на "чому ніхто не сидить" інфоботи. 14 лютого 2015 року головного ідеолога ПР заарештувало СБУ за звинуваченнями в діях проти України, підривній діяльності, захопленні будівель і співучасті в організації "ЛНР". Відтоді і до сьогодні суд регулярно продовжує йому термін арешту та відмовляє у виході під заставу (було кілька спроб, але його відразу ж арештовували за новим звинуваченням). Справа тягнеться повільно і невідомо чим закінчиться, оскільки чітких доказів теж нема, а подібна "безкомпромісність" суду та прокуратури, як кажуть злі язики, забезпечена натягнутими стосунками Єфрємова з головним гаманцем ПР, а нині "попутником революції" і успішним бенефіціаром схеми "Роттердам+" Ахметовим. Плюс треба ж ну хоч когось тицяти у відповідь на "чому ніхто не сидить". Тим часом сам Єфрємов успішно заробляє собі аргументи для ЄСПЛ в порушенні власних прав на швидке і об'єктивне розслідування.
27. Го̲л̲о̲в̲н̲а̲ ̲"̲р̲у̲к̲а̲"̲ ̲п̲а̲р̲л̲а̲м̲е̲н̲т̲у̲ ̲М̲и̲х̲а̲й̲л̲о̲ ̲Ч̲е̲ч̲е̲т̲о̲в̲.̲ ̲.
Цілий рік його не чіпали, а його донька навіть була призначена "головним люстратором" Харкова. Проте одночасно з Єфрємовим йому були висунуті звинувачення, а 20 лютого 2014 року він був заарештований. Просидівши два дні в СІЗО 23 лютого Чєчєтов вийшов під заставу, внесену "друзями", в 5 мільйонів - лише для того, щоб через п'ять днів, як каже офіційна версія, викинутися з балкона власної квартири на 17-му поверсі. За день перед цим Шокін заявляє, що СБУ було видане завдання запобігти ймовірному виїзду Чєчєтова за кордон (що автоматично означало, що він знаходиться під цілодобовим стеженням СБУ). Справу по його смерті було закрито ГПУ за півроку.
̲28. О̲л̲е̲к̲с̲а̲н̲д̲р̲ ̲Щ̲ь̲о̲г̲о̲л̲є̲в̲
Генерал-майор СБУ Щьоголєв очолював знамениту "антитерористичну операцію" проти Майдану, яку оголошували через гучномовці ментівські БТРи. Аж 21 лютого 2015 року він був затриманий СБУ за цілою нізкою статей кримінального кодексу, пов'язаних з подіями Майдану. З березня по серпень знаходився під домашнім арештом, з серпня 2015 і до сьогодні знаходиться в СІЗО з постійним продовженням терміну арешту на наступні два місяці. Аналогічним чином постійно переноситься і власне сам суд, апеляції ж підозрюваного в зміні запобіжного заходу постійно відхиляються. Справа практично заморожена - відбулося лише кілька справжніх засідань, з більш ніж ста свідків опитано було лише вісім. Фактично все рухається до випускання його по спливанню термінів розгляду.
̲29. Н̲а̲у̲м̲е̲н̲к̲о̲ ̲і̲ ̲Б̲о̲т̲в̲і̲н̲о̲в̲
Колишніх заступників голів Дніпропетровської обл- та міськради Віктора Науменка та Ростіслава Ботвінова вирішили зробити "крайніми" за організацію тітушні, яка побила майданівців в Дніпрі - гадаю, що всі пам'ятають ті кадри, як тітушні роздавали бити і арматуру в холі Дніпропетровської ОДА, а за цим спокійно спостерігали менти? Звісно, вищі чиновники виявились "ні при чому", шісток призначили крайніми. 2 березня 2015 року їх обох заарештували за звинуваченням в організації "Антимайдану". Вже за два тижні обох випустили на поруки народних депутатів під домашній арешт. Вже в листопаді Ботвініков спокійно обрався до Дніпровської облради, де й працює досі. Суд по побиттю майданівців скасував арешт його майна, в тому числі двох люксових автівок, а сам вже четвертий рік "слухає свідків". Ймовіно, НМСД, все закінчиться тим таки "спливанням термінів давності".
30. ̲В̲о̲в̲к̲,̲ ̲К̲и̲ц̲ю̲к̲ ̲і̲ ̲Ц̲а̲р̲е̲в̲и̲ч̲
Скандальні судді, які виносили неправомірні рішення під час Майдану, досить непогано почувались при новій владі. Тільки в березні 2015 року ГПУ подало запит до ВР про дозвіл на їх арешт за "завідомо неправосудні рішення з мотивів особистої зацікавленості". Згодом суд не погодився з аргументацією щодо арешту. На їх відсторонення від посади подавались неодноразові запити, але щоразу вони поновлювались. 2 лютого 2016 року ГПУ відкликала всі звинувачення по Сергію Вовку. Кицюку і Царевич суд призначив домашній арешт з електронними браслетами, але в травні рішення було скасоване. Лише у вересні 2016 Порошенко звільнив Царевич, за півроку Вищий адмінсуд остаточно відмовив їй у поновленні. Натомість Вовк і Кицюк повернулись до виконання своїх обов'язків.
̲31. Б̲о̲ч̲к̲о̲в̲с̲ь̲к̲и̲й̲ ̲і̲ ̲С̲т̲о̲є̲ц̲ь̲к̲и̲й̲
Про цю справу питали в коментарях до попереднього допису. Одна з найгучніших "пабєдоньок" влади з гучним медіа-піаром - 25 березня 2015 року прямо на засіданні уряду були пафосно вдягнуті наручники на голову держслужби з надзвичайних ситуацій Сергія Бочковського і його заступника Василя Стоєцького. Звинувачення були, як сказав Аваков, "шокуючими" - "кришування" схем, корупція, вивід грошей в офшори, розкрадання і так далі.
Того ж дня їх було заарештовано на два місяці з правом на заставу в 1 мільйон гривень. Згодом Бочковський вийшов під заставу, внесену його батьками - як заявила прокуратура, доказів його провини окрім пафосних дописів фейсбук-міністра Авакова не існувало. Звільнення з посади Бочковський оскаржив через кілька років, суд зобов'язав не лише поновити його на посаді, а й виплатити зарплатню та компенсацію за період вимушеного "прогулу". На сьогодні справа "заморожена" в судах на етапі розгляду, а на роботу його незаконно не пускають просто не видаючи відповідний наказ кабміну, що дає йому всі аргументи згодом отримати компенсацію ще й за це. Зі Стоєцьким ситуація та сама, але в медіа він відтоді з'являється значно рідше за Бочковського, який активно воює за відновлення своїх порушених прав.
32. ̲С̲у̲х̲і̲н̲і̲н̲ ̲і̲ ̲Г̲а̲п̲є̲є̲в̲
Краматорські прокурори були заарештовані так само пафосно і під камери. Але далі все пішло зовсім не так, як звичайно, попри купу традиційних для прокуратури процесуальних порушень в справі, які зазвичай стають підставою розвалити справу в суді, щойно обвинувачений "домовиться" з "ким треба. Молоді прокурори не звинувачувались ні в чому дивному чи рідкісному - щойно їх призначили на посади, вони почали вимагати від місцевих ментів "ділитися" вибитим з підприємців по економічним справам, а за відмову почали "вставляти палки в колеса" розслідуванням. Зазвичай таких молодих і не в міру жадібних влада "опускає" по своїм правилам і законам - наприклад арештовує, потім виводить на якусь дрібну посаду на периферію, щоб "подумали" і "перевиховались" - в будь-якому разі вони вже "свої", а "своїх" не здають. Але, як кажуть злі язики, прокурори під час своїх пошуків додаткового заробітку перейшли дорогу одному таємному горілчаному заводу, який працював на підконтрольній території, повністю "експортуючи" свою продукцію на окуповану зону Донбасу - а належать такі підприємства, звісно, зовсім не випадковим людям. В результаті процес був зроблений "показовим" - як зазначали свідки судових засідань суддя був надзвичайно жорсткий до обвинувачених, аж до порушення закону при виконанні своїх повноважень, не звертав уваги на жодні зауваження адвокатів та свідчення порушень прокуратури і засудив обох до 8 років позбавлення волі - щоб іншим був урок. Порівняйте це з історією прокурора Дикого вище.
̲33. М̲і̲н̲і̲с̲т̲р̲ ̲о̲х̲о̲р̲о̲н̲и̲ ̲з̲д̲о̲р̲о̲в̲'̲я̲ ̲п̲р̲и̲ ̲Я̲н̲у̲к̲о̲в̲и̲ч̲і̲ ̲Р̲а̲ї̲с̲а̲ ̲Б̲о̲г̲а̲т̲и̲р̲ь̲о̲в̲а̲
Зникла після Майдану і на сьогодні, як відомо, живе і займається бізнесом в Москві. До квітня 2015 року владу вона не цікавила. 15 квітня щодо Богатирьової за запитом прокуратури суд виніс рішення про "заочний арешт", того ж дня було заарештовано її майно - в тому числі будинки і квартири. Як відомо, на сьогодні всім її медичним бізнесом в Україні опікується її син, який живе в селі Плюти під Києвом. Він же займався судами по опротестуванню рішення про арешт майна. В січні Богатирьова зникла з розшуку Інтерполу, в березні з неї було знято санкції ЄС. За заявою її адвоката з жовтня 2014 року в справі жодного руху, що, ймовірно, в подальшому буде підставою для закриття справи за прикладом, наведеним вище. ГПУ заявила, що скасування санкцій - це нічого страшного, адже "за інформацією прокуратури" у Богатирьової і не було ніякого майна в ЄС.
̲34. Б̲о̲р̲и̲с̲ ̲Т̲і̲м̲о̲н̲ь̲к̲і̲н̲
Колишній директор ради "Укрсоцбанку" і топ-менеджер холдинга Сергія Курченка "ВЕТЕК" Тімонькін був затриманий прокуратурою Німеччини за поданням в міжнародний розшук від ГПУ в червні 2015 року. ГПУ пафосно заявила про подання на екстрадицію, але "подала" його так, що Німеччина його відхилила і натомість стурбувалась правами самого Тімонькіна, адвокати якого заявили про тиск і погрози від ГПУ. Суд Німеччини випустив Тімонькіна під заставу. На сьогодні йде розгляд його клопотання про статус біженця в ЄС.
35. ̲Ш̲а̲п̲а̲к̲і̲н̲ ̲і̲ ̲К̲о̲р̲н̲і̲є̲ц̲ь̲
Липень 2015 року, феєрично-піарна справа так званих "діамантових прокурорів" - першого заступника керівника ГСУ ГПУ Володимира Шапакіна та заступника прокурора Київської області Олексія Корнійця. Під час арешту у підозрюваних знайшли стандартний набір "на чорний день" для бідного українського чиновника - купу грошей у вільно конвертованій валюті, коштовні годинники, золоті прикраси і навіть діаманти у спеціальних пакетиках. Обвинувачені досить швидко вийшли під заставу у кілька мільйонів, перші слухання в судах відбулись через рік. Відтоді суд відбувається в кращому разі кілька раз на рік, фактично розгляд поставлено "на паузу", сама прокуратура не може нічого сказати по справі, а сама справа практично розвалюється. Остання новина по справі "діамантових прокурорів" - 13 листопада 2017 року суд допитав одного зі свідків, який заперечив хабарництво обвинувачених. Арешт з їхнього майна знятий в 2017 році. Якщо протягнути до 2020 року, то справу доведеться закривати через закінчення термінів, далі, ймовірно, відбудеться поновлення на роботі через суд з компенсацією втраченої за ці роки зарплатні - вже звична для наших реалій схема.
Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2536593.html.
Tags: майдан, менты, подонки, порошенко, прдоны, рассея
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments