Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Ярослав Вішталюк · Арешти і наслідки (2018-3)

Ярослав Вішталюк
25 липня 2018 р. ·
Арешти та наслідки - рік 2015
36. ̲М̲е̲д̲в̲е̲д̲ь̲к̲о̲ ̲і̲ ̲П̲о̲л̲і̲щ̲у̲к̲
Учасники АТО Андрій Медведько і Денис Поліщук були заарештовані в червні 2015 року за підозрою у вбивстві двох одіозних "діячів" попереднього режиму - нардепа-рига Михайла Калашнікова та "журналіста"-пропагандиста Олеся Бузини, яких хтось вбив з різницею в один день. Фейсбук-міністр Аваков пафосно заявив, що вбивство Бузини розкрито того ж дня. Обидва підозрюваних заявили про фабрикацію справи та свою відсутність в Києві у вказаний час вбивства. Їх брали на поруки нардепи і за них вносили застави бізнесмени, а під будівлею суду неодноразово збирались мітинги на підтримку. Через кілька місяців перебування в СІЗО їх випустили під домашній арешт. Відтоді два роки в справі практично нема руху - суд кілька разів переносили, судді заявляли про самовідведення, останнього разу суд було знову перенесено на 9 серпня цього року.
37. ̲О̲л̲е̲н̲а̲ ̲Л̲у̲к̲а̲ш̲
Знаменита чорнорота регіоналка і колишній міністр юстиції Януковича настільки не цікавила "чесну владу", що про підозру їй ГПУ заявила тільки влітку 2015 року - і то тільки для того, щоб з неї не зняли санкції ЄС, бо скандал загрожував стати гучним. В серпні 2015 суд заарештував її майно, у вересні СБУ оголосила її в розшук, нібито Лукаш подалась "в біга". 5 листопада її було заарештовано - головна брехуха СБУ Гітлянська заявила про "складну і блискучу операцію із залученням значних сил та допомогою контррозвідки". Сама Лукаш заявила, що ніякої спецоперації не було, вона весь цей час жила вдома і з'явилась до прокуратури сама. Наступного дня заставу за неї вніс герой попереднього допису російсько-український олігарх Новінський. Користуючись хитрощами часів Портнова ГПУ протримала її місяць в СІЗО, після чого суд її таки випустив. В квітні 2016 вона отримала назад свої документи для безперешкодного пересування. В листопаді 2017 року Луценко заявив, що справу Лукаш досі не передано до суду, бо його заступник вважає докази недостатніми. В березні цього року з Лукаш були зняті санкції ЄС.
38. ̲О̲л̲е̲к̲с̲і̲й̲ ̲А̲з̲а̲р̲о̲в̲ ̲т̲а̲ ̲А̲р̲т̲е̲м̲ ̲П̲ш̲о̲н̲к̲а̲
Сини двох головних поплічників попереднього режиму, які безпосередньо були причетні до розкрадання державних коштів - саме на родичів оформлювались різноманітні компанії, так старший син Януковича і став олігархом - до кінця 2014 року не цікавили "нову чесну владу", при цьому самі спокійно залишили Україну, як й інші бандити янучарської зграї. В листопаді 2014 прокуратура повідомила, що проти Олексія та Артема не ведеться жодних кримінальних проваджень. В січні 2015 ГПУ заявляла, що висувати їм підозри, цитую, "ще не час". Лише в серпні 2015 прокуратура подала до суду документи на арешт їхнього майна, зокрема маєтків Азарова-молодшого в Італії. У вересні суд ЄС розглянув їхню скаргу на дії України і знайшовши аргументи прокуратури недостатніми розморозив їх активи. "Не сипте сіль на рани, це дуже неприємна новина", - відреагував на це генгокугог Луценко. На сьогодні обидва сина отримали громадянство РФ, а їхнє майно в Україні перереєстроване на купу офшорів, тож повернути його в державну власність практично нереально - особливо руками наших "геніїв" з прокуратури.
̲39. А̲н̲д̲р̲і̲й̲ ̲Я̲н̲г̲о̲л̲е̲н̲к̲о̲
Командир батальйону МВС "Слобожанщина" Андрій Янголенко був заарештований в рамках, здається, першого гучного піару силових структур, в першу чергу головного "ловця кремлівських терористів" військового прокурора Матіоса, на "замахах". СБУ та ГПУ в червні урочисто відзвітували про викриття цілої групи змовників на службі у Кремля, які готували вбивства цілої купи високопосадовців, включно з самим міністром МВС Аваковим. Наголошувалось, що за клятими злочинцями стежили з травня, що ті отримали вказівки і зброю від російської агентури в Білгородській області, навіть оприлюднювалось оперативне відео - одним словом все, як ми згодом побачимо ще не раз. У вересні Янголенку суд обрав тримання під вартою, наступного дня він вийшов під заставу, яку вніс... один з його нібито "мішеней", сам міністр Аваков. У ФБ перед фанатами від пояснив це як "нема в світі чорного і білого". Відтоді про цю справу нічого абсолютно не чутно. Власне так далі і будуть створюватися всі подібні справи - від "замаху на Шокіна за допомогою тепловізора" до "обстрілу з мінометів парламенту нардепом Савченко".
40. ̲О̲л̲е̲к̲с̲а̲н̲д̲р̲ ̲Л̲а̲в̲р̲и̲н̲о̲в̲и̲ч̲
Ще одна ригівська шістка, колишній міністр юстиці, а згодом голова вищої ради правосуддя Лавринович виконував всі забаганки влади, в тому числі виправдав Родіона Кірєєва в справі по засудженню Тимошенко. До 2015 року він не цікавив владу зовсім, проте в травні ГПУ зареєструвала провадження по розтраті ним кількох мільйонів бюджетних гривень. Суд випустив його під заставу в 1.2 мільйона гривень. В серпні 2016 ГПУ висунула йому звинувачення в незаконному захопленні влади і забула про нього аж до вересня 2017 року, коли справа пішла в суд з проханням про арешт. Через тиждень після винесення рішення про арешт Лавриновича на два місяці Апеляційний суд випустив його на свободу. В квітні 2018 року ГПУ нібито подала до суду ще якесь обвинувачення проти Лавриновича, але відтоді нічого про нього чутно не було.
41. ̲С̲п̲р̲а̲в̲а̲ ̲"̲3̲1̲ ̲с̲е̲р̲п̲н̲я̲"̲.̲ ̲
Вона не стосується "ригів", але показова, як приклад роботи нашої влади та її правоохоронних посіпак.
31 серпня 2015 року під стінами парламенту зібрався мітинг проти змін до Конституції України в рамках плану "децентралізації". Я там теж був, дав мимоволі "інтерв'ю" якомусь англомовному телеканалу, який намагався зрозуміти, що тут відбувається, і пішов звідки десь за чверть години до того, як стався вибух. Як стверджує поліція, в ряди співробітників МВС, що охороняли парламент, кинули бойову гранату. Від цієї невідомої супергранати постраждало, за останніми оцінками Шкіряка, 124 правоохоронця і загинуло ще четверо. І хоч практично після мітингу на станції метро був затриманий співробітник МВС Ігор Гуменюк, "всю відповідальність" було покладено на одних з організаторів мітингу - партію "Свобода". Вибух став підставою провести "тотальну зачистку" - відразу після мітинга було затримано більше тридцяти чоловік, проведені численні обшуки в помешканнях активістів "Свободи", згодом оголошено підозру майже двадцятьом людям, 16 залишено під вартою без права застави. Під арешт відправились навіть колишній міністр Швайка і голова київської "Свободи" Сабій - все йшло до того, що "Свободу" оголосять ледь не злочинною організацією чи "терористичною структурою". ГПУ оголосила про завершення розгляду справи в червні наступного року, тоді ж "свободівцям" почали масово вручати "підозри". Проте після кількох бурхливих засідань, під час яких навіть інколи страждали меблі, в 2017 році активність справи пішла на спад. В березні 2017 до шести років позбавлення волі було засуджено добровольця АТО і активіста "Свободи" Генадія Дуброва, якого до сьогодні тягають по апеляційних судах у цій справі. По іншим "свободівцям" справа практично заглохла, фактично вони лишаються "на гачку" кримінальної справи і, враховуючи специфіку наших "рішучо реформованих органів", можуть висіти так невідомо скільки. Про співробітника МВС Гуменюка взагалі вже ніхто й не згадує. Останньою новиною по цій темі було рішення суду в листопаді 2017 року про продовження тримання під вартою Гуменюка і Крайняка, якого звинувачують в тому, що він подавав йому гранату.
42. ̲Д̲е̲н̲и̲с̲ ̲А̲н̲т̲о̲н̲ю̲к̲ ̲
"Молодий реформатор" і колишній голова Державіаслужби потрапив під гарячу руку під час бурхливої діяльності Саакашвілі на чолі Одеської ОДА та прагнення Порошенка показати "рішучі реформи". Внаслідок конфлікту був звинувачений Міхєїлом в лобіюванні інтересів МАУ Коломойського, звільнений з посади і заарештований за звинуваченням в перевищенні службових повноважень у вересні 2015 року. Через певний час його випустили під домашній арешт, згодом замінили його частковим домашнім арештом, в статусі якого, як я розумію, він і знаходиться досі - принаймні від 2015 року жодних новин по цій справі нема, зате сам пан Антонюк активно і з задоволенням виступає експертом в різних статтях на авіаційну тематику.
43. ̲Я̲р̲о̲с̲л̲а̲в̲ ̲К̲а̲ш̲у̲б̲а̲
Ще один молодий рішучий реформатор, який очолив свого часу державну службу зайнятості, на початку вересня за кошти ЄС їздив до Німеччини ще краще боротися з корупцією, аніж він вже боровся. Через тиждень після повернення рішучого реформатора і автора книжки "Корупція та відповідальність за корупційні дії" затримали на хабарі в 650 тисяч гривень. Міністр Розенко пафосно розповів, як рішучо він буде боротися з корупцією в своєму відомстві, і звільнив все керівництво ДСЗ. За два тижні Кашуба вийшов з-під варти під заставу в півтора мільйона гривень. В березні 2016 - через суд поновився на посаді. Розенко заявив, що не буде його поновлювати (який законослухняний міністр) і буде далі з ним судитися. Як саме він судиться - невідомо, бо відтоді про обидві судові справи жодної інформації. Забігаючи наперед можна сказати, що наступником Кашуби на посаді голови держслужби зайнятості став його кум Валерій Ярошенко з "поганялом" "Валєра Грєбєнь", завдяки якому, як кажуть злі язики, Кашуба і перетворився з маленького львівського чиновника на одного з головних "розпилювачів" потоків державного бабла, але не втримався від спокуси взяти "не по рангу". Чому забігаючи наперед - бо рівно через два роки, у вересні 2017 року, на хабарі з такою ж сумою в 650 тисяч було затримано вже самого Ярошенка. Втім, це історія для допису по арештам за 2017 рік - це я так, для характеристики "намоленого місця".
̲44. І̲г̲о̲р̲ ̲М̲о̲с̲і̲й̲ч̲у̲к̲
Нардеп від Радикальної партії Ляшка став героєм чи не найгучнішого піару прокуратури в 2015 році. Продемонструвавши в парламенті нібито "оперативне відео", де Мосійчук розповідав про те, за скільки у ВР можна "порішати питання", в порушення законів України 17 вересня його було заарештовано і відправлено до СІЗО. ГПУ оголосила про підозру за п'ятьма статтями кримінального кодексу. Інфотітушня рвала блоги і писала здоровенні простирадла на тему боротьби з корупцією чесної і безкомпромісної влади. Сам Мосійчук потрапив до лікарні нібито зі скаргами на спину, згодом - з виразкою шлунку. Тим часом суд по його арешту переносився протягом півроку чи не з десяток разів. Зрештою в травні 2016 року ГПУ відкликала своє прохання про арешт, а РПЛ знайшла спільну мову з АП по критичним голосуванням. Як заявив в липні 2016 року голова САП Холодницький, "антикорупційним органам Мосійчук не цікавий". Піар зроблено, згоду на голосування отримано - далі всі про все забули.
45. ̲С̲е̲р̲г̲і̲й̲ ̲К̲а̲л̲и̲н̲о̲в̲с̲ь̲к̲и̲й̲
Мабуть вже знову всі забули це прізвище, правда ж?
В далекому 2007, ще коли у нас були не "рішучі реформи", а "бандитам тюрми", пасинок знаменитого олігарха Дмитра Фірташа летів на своєму "бумері" з такою неймовірною швидкістю, що коли він втратив керування і врізався в "жигулі", де сидів співробітник МВС Володимир Куликовський, обидві машини перетворились на маловпізнавані шматки металобрухту, а Куликовський і дівчина, яка сиділа поруч з Калиновським, загинули на місці. Подальший розвиток подій показав, наскільки гарно обіцяні тюрми бандитам - спочатку куплена експертиза показала, що Сергій повз зі швидкістю не більшою за 55 км/год, потім сам Калиновський потрапив до приватної лікарні, з якої згодом втік і опинився в міжнародному розшуку. Злі язики не раз стверджували, що він продовжував спокійно жити в Києві і навіть брати участь в незаконних перегонах мажорів, а менти просто змушені були проковтнути загибель свого співробітника. Як би там не було, 19 вересня 2015 Калиновського було затримано поліцією після грубого порушення правил дорожнього руху. Після арешту на два місяці повторилась комедія з госпіталізацією молодого мажора, а в березні 2016 року суд випустив його під домашній арешт. Зрештою засідання суду по його долі було перенесено на невизначений термін 28 березня 2016 року, відтоді про його долю нічого не чутно. Вочевидь до наступних виборів - з Калиновського вийшов чудовий лакмусовий папірець для президентів.
46. ̲О̲л̲е̲к̲с̲а̲н̲д̲р̲ ̲К̲н̲и̲ш̲е̲в̲
17 жовтня 2015 року країну збурила звістка про трагедію в Одеській області - в районі населеного пункту Затока перевернувся і затонув розважальний катер "Іволга". 23 людини було врятовано з води, ймовірно 19 загинуло (згодом озвучувалось, що на ньому могло бути і більше людей). В області оголосили траур, кабмін пообіцяв терміново розглянути це питання. Особисто пан президент висловив співчуття рідним загиблих (згодом рідні дівчаток, які згоріли у відкритому ним та росіянином, мером Одеси Трухановим, таборі "Вікторія" такої честі вже не дочекались) і доручив ретельно розслідувати причини катастрофи, втім вони були на поверхні - невеликий катер був перевантажений та не мав відповідної кількості рятувального спорядження, тому коли на морі піднялася хвиля, перевантажений кораблик просто перекинуло. Власник судна відразу ж розчинився десь за кордоном, зате капітан Олександр Книшев потрапив в СІЗО без права виходу під заставу. В березні 2016 справу було передано прокуратурою в суд, відтоді про неї нема жодної звістки. Також невідомо, чи отримали рідні загиблих обіцяні Яценюком 150 тисяч гривень матеріальної допомоги.
47. ̲Г̲е̲н̲а̲д̲і̲й̲ ̲К̲о̲р̲б̲а̲н̲
Один з найгучніших піарів влади 2015 року - арешт із залученням безпрецедентної кількості правоохоронців лідера партії "Укроп" Корбана нібито за підозрою у розкраданні благодійних внесків громадян до "Фонду оборони країни" через підставні юрособи. Порошенко, нахмуривши брівки, сказав, що на Корбані ніхто зупинятись не буде і гідра корупції та злочинності буде придушена. Щойно адвокати Корбана відбились від арешту в цій справі, його було заарештовано за іншою. Справу щодо арешту Корбана розглядав суддя Микола Чаус, який сам знаходився на гачку у ГПУ під розслідуванням у прийнятті завідомо неправосудних рішень проти майданівців. Чисто випадково відразу після винесення рішення Вища рада юстиції відмовилась схвалити його звільнення з посади через ці обвинувачення. Втім 15 березня 2016 року Генадія Корбана звільнили під домашній арешт. Через місяць в справі про викрадення колишнього голови держкомзему Сергія Рудика Корбана було засуджено до 1.5 роки ув'язнення умовно. Через кілька місяців суд дозволив Корбану виїзд до Ізраїля на лікування. Назад опальний "укропівець" повернувся вже після закінчення умовного терміну аж в грудні 2017 року, про що радісно повідомив у Фейсбуці ще один соцмережний політик, мер Дніпра Філатов. Наступного дня генпгокугог нагадав Корбану, що він проходить в ГПУ ще по кільком справам, тож нехай не розслабляється.
48. ̲Г̲у̲л̲и̲к̲,̲ ̲Г̲е̲р̲а̲с̲и̲м̲е̲н̲к̲о̲ ̲і̲ ̲Б̲у̲л̲а̲в̲а̲
"СБУ продовжує затримувати чиновників режиму Януковича", - пафосно прозвітувала головна брехуха СБУ Гітлянська про одночасний арешт колишнього керівника Державного управління справами Василя Гулика, керівника компанії "Медінвесттрейд" Генадія Герасименка та директора компанії "Дім лісника" Юрія Булави за підозрою в розкраданні держмайна (а точніше у виведенні з держвласності земель "Межигір'я"). Через кілька тижнів їх було відпущено під домашній арешт, через рік, в 2017, Луценко пообіцяв відправити справу до суду. Відтоді про них жодних новин.
49. ̲"̲С̲п̲р̲а̲в̲а̲ ̲А̲р̲т̲е̲м̲а̲ ̲П̲р̲и̲х̲о̲д̲ь̲к̲а̲"̲
Вночі з 26 на 27 вересня в київському кафе "Пальміра" компанія демобілізованих солдатів святкувала початок мирного життя. В процесі виник конфлікт з трьома місцевими, які під час з'ясування стосунків вихопили пістолет і відкрили стрілянину. Після бійки один з нападників втік, інший наїхав автомобілем на демобілізованого бійця АТО Артема Приходька і втік з місця події. По справі проходило троє підозрюваних - Євген Корнєйко, який і вчинив смертельний наїзд, та його співучасники - Артур Бірюк та Вадим Козаченко. Останній прийшов на другий день в поліцію, де і був затриманий, за Бірюком ганялись півроку і затримали на початку квітня 2016 року, ще через місяць аж в Тернополі був затриманий Корнєйко. Через деякий час Бірюк і Козаченко були відпущені під домашній арешт. Бірюка згодом знайшли застреленим біля свого будинку, двох інших зрештою відпустили в 2018 році по амністії.
50. ̲Г̲а̲н̲и̲ш̲,̲ ̲Г̲а̲л̲и̲ч̲и̲й̲ ̲т̲а̲ ̲П̲а̲н̲ь̲к̲о̲в̲.̲ ̲
Протягом 2015 року на адмінкордоні з анексованим Кримом було заарештовано трьох чиновників окупаційної влади - голову комісії з "референдуму" в Старому Криму Олега Панькова, депутата ВР АРК Василя Ганиша та депутата Севастопольської міськради Володимира Галичого. Всіх трьох СБУ звинуватила в державній зраді, проте доля у них виявилась різною. Паньков визнав свою провину, покаявся і вийшов по закону Савченко, відсидівши півроку в СІЗО, бо його засудили до року ув'язнення - найменше покарання по інкримінованій статті ККУ. Справа по Володимиру Галичому тягнеться досі, вочевидь тому, що він знаходиться в списку на обмін українських політв'язнів, який два тижні тому оприлюднила Ірина Геращенко - в 2017 суд випустив його з СІЗО і залишив під домашнім арештом. Що стосується Василя Ганиша, то йому пощастило найменше, попри те, що один з кримських активістів під час свідчень на суді назвав його "найбільш проукраїнським чиновником Криму" - до того ж Ганиш був тим самим єдиним депутатом ВР АРК, який проголосував проти "референдума". Після року сидіння в СІЗО, з якого його регулярно доводиться відвозити до лікарні (Ганиш - інвалід другої групи по серцю), весь склад прокурорської групи, яка висувала йому звинувачення, було заарештовано за вимагання хабара. Після зміни прокурорів суд протягнувся з перервами ще рік, поки в 2017 році Вища рада юстиції не звільнила з посади суддю, який виносив проти майданівців неправомірні вироки. Після призначення нового судді суд, після двох років розгліду, фактично розпочався з нуля - з ознайомлення нового судді зі справою та заслуховування свідків.
Він і буде фіналом цієї частини. Далі на нас чекає рік 2016 - "рік рекордних застав".
P.S. Як завжди, приймаються доповнення і виправлення.
Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2536810.html.
Tags: майдан, менты, подонки, порошенко, прдоны, рассея
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment