Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Ярослав Вішталюк · Арешти і наслідки (2018-4)

Ярослав Вішталюк · Арешти і наслідки (2018-4)
=====
Ярослав Вішталюк
12 грудня 2018 р. ·
Арешти та наслідки - рік 2016
(продовження, початок
2014 рік - https://goo.gl/ig44Bw
і
2015 рік - https://goo.gl/6BfUMy )
Поновлення ставленика Сивого гетьмана на грошових потоках держави, "інвестиційного банкіра" і "рішучого реформатора" Насірова на службу зобов'язує стряхнути пил з файлу з 2016 роком і продовжити спогади про "пабєдні арешти".
51. ͟С͟е͟р͟г͟і͟й͟ ͟К͟л͟ю͟є͟в͟
Рік 2016 почався дозволом парламенту на застримання одіозного Сергія Клюєва. Обвинувачений різними публічними особами влади в розкраданні мільйонів колишній топовий ригоанал-олігарх був поданий ЄС як "член злочинного режиму", в зв'язку з чим його активи були заморожені, а на нього накладені санкції. Як і з іншими "ригами", два роки доблесна прокуратура не могла з ним нічого вдіяти, в результаті чого січень 2016 ознаменувався рішенням суду ЄС по скасуванню санкцій. Через півгодини після цього ГПУ примудрилась назвати загальний суд ЄС брехунами, заявивши, що "санкції досі діють", а нинішній генпрокулол, тоді ще просто лідер фракції БПП, кум Луценко сказав на те журналістам, що їм не варто "сипати сіль на рани, бо це неприємна новина". Отримавши такого копняка під зад фракція БПП "згадала" про Клюєва і через два дні оперативно розглянула та схвалила рішення про дозвіл на його арешт, яке не могла розглянути до того більше півроку. Сам же Клюєв, нагадаю, втік з України ще влітку 2015 після перших чуток про те, що з нього знімуть недоторканність. Того ж таки січня 2016 року обидва брати Клюєви закрили свої бізнеси в ЄС (продали або "збанкрутували" компанії) і офіційно розлучились з дружинами, відписавши на них всі статки в Україні. Остаточно справа по санкціям була закрита в березні 2018 року, коли Рада ЄС виключила Клюєва із санкційного переліку.
52. ͟С͟е͟р͟г͟і͟й͟ ͟К͟о͟р͟с͟у͟н͟с͟ь͟к͟и͟й͟
"Кадровий терорист" і "права рука Болотова" луганський бойовик Корсунський спокійно мешкав в Києві після закінчення "гарячої фази" війни в 2015, коли його послуги більше не знадобились російським кураторам. На його превеликий жаль, його спокійне життя було порушено наївними громадськими активістами, які помітили його під час спокійного обіду в столичному ресторані - причому Сергій чесно не розумів, які до нього є претензії і прямо заявив активістам, що має "довідку від СБУ, що він чесна людина, до якої нема претензій".
В Фейсбуці піднялася буря, Пупсик Геращенко пообіцяв "вплинути", на другий же день СБУ пафосно його заарештувала і відвезла на допит. Щоб не відповідати, як він тут спокійно живе, пані Олена "скошені від постійної брехні очі" Гітлянська заявила, що СБУ "не знає, як він потрапив на територію України" і "за ним довелось побігати, щоб упіймати". На першому ж допиті випливли неприємні факти участі в створенні так званої "ЛНР" нинішніх соратників Сивого лідера нації з числа "Опоблоку", а точніше нардепа Сергія Дунаєва, тому СБУ швидко заховала Корсунського подалі від очей, а через невеликий час - звільнила, після чого він тихо зник десь в спокійніших країнах. Як свідчило судове рішення, оприлюднене журналістами - "за співпрацю з СБУ і відсутність фактів протиправних дій".
53. #галущенкогейт
В лютому 2016 головний воєнпрокулол Анатолій "Сова" Матіос виступив з грандіозними заявами по вбивству волонтера Андрія Галущенка, мобільна група якого була підірвана і розстріляна в "сірій зоні", підконтрольній 92-й бригаді ЗСУ. Матіос розсипався "одкровеннями" - заявив, що ДРГ ні при чому, що точно стріляли свої, що його доблесна військова прокуратура розкрила злочин і знає всіх причетних, причому всі вони живі і будуть заарештовані, що сліди від злочину, цитую, "тягнуться на Печерські пагорби". За два тижні було заарештовано старшину розвідроти 92-ї бригади Олександра "Змія" Свідро за підозрою в злочині. За кілька днів було проведено ще кілька арештів та обшуків, зокрема у комбрига Ніколюка. Втім, оскільки щодо "пагорбів" Матіос був таки правий, розслідування дуже швидко "заглохло", Матіос за занадто велику "балакучість" втратив можливості до кар'єрного зростання, журналіста Бобровнікова, який проводив журналістське розслідування по смерті Андрія, погрозами змусили втекти з країни, заарештованих відпустили, а в листопаді 2016 - визнали невинними. Ніколюка Порошенко перевів "від гріха подалі" керувати знаменитим навчальним центром "Десна", а тиждень тому, 5 грудня 2018 року, надав йому звання генерал-майора.
54. ͟С͟е͟р͟г͟і͟й͟ ͟О͟л͟і͟й͟н͟и͟к͟
В ніч з 6 на 7 лютого новореформовані селфіпонти відзначились першим вбивством невинного громадянина України, та ще й неповнолітнього. В результаті абсолютно незаконної гонитви за автомобілем з підлітками, понти випустили по ньому більше сотні куль, одна з яких вбила пасажира автомобіля. В зв'язку з абсолютно очевидною неадекватністю "полювання" вулицями столиці патрульний понт Олійник, з табельної зброї якого було випущено кулю, був заарештований. Гадаю, нема сенсу описувати зайвий раз всю ту бурю, яка піднялася як в соцмережах, так і в ЗМІ. "Активісти-реформатори" в дружньому хорі зі старими мусорами та чиновниками-бандюками волали про "правоту поліції" і вимагали відкликати обвинувачення понта. Справу згодом поклали "під сукно", на сьогодні Олійник працює в поліції на паперовій роботі, а суд регулярно збирається просто щоб продовжити йому запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання - вочевидь так буде тягнутися, поки справу не закриють за спливанням термінів.
55. ͟С͟т͟а͟н͟і͟с͟л͟а͟в͟ ͟К͟р͟а͟с͟н͟о͟в͟
В ніч з 27 на 28 лютого 2016 року СБУ заарештувала голову "цивільного корпусу Азов", одного з головних активістів "блокади Криму" Станіслава Краснова. Згодом йому та його дружині були висунуті гучні обвинувачення в роботі на ФСБ і підготовці терактів на території України - улюблена в подальшому вистава Грицака. На публіку викинули відеозаписи і масово піарили всі кроки - обшуки та арешти. Сам Краснов, який став відомим за півроку до того, коли Слідчий комітет московщини відкрив проти нього справу і обшукав будинок його батьків в Криму, всі обвинувачення відкидав. Справа була гучною рівно місяць, після чого з кінця березня перейшла в стандартний режим "людина сидить, справу слухають", аж Краснову довелось оголошувати голодування, щоб нагадати про себе ЗМІ. При цьому джерела в ГПУ стверджували, що насправді Краснов - один з наївних, які пішли співпрацювати з СБУ, внаслідок чого виявились "розмінними монетами", коли спецслужбі треба був піар - аналогічні відомості надходили по Галущенку, Мужчилю і навіть Савченко. Результат вийшов традиційним для всіх піар-кампаній СБУ - за півроку сплив термін безпідставного тримання заарештованого під вартою і Краснов вийшов на домашній арешт. Останньою новиною в січні 2018 було спрямування прокуратурою до суду обвинувачувального акту щодо Краснова і його дружини. Лишається тільки нагадати, що таку комедію з Красновим СБУ крутить вже вдруге - 22 травня 2014 року він разом із Олександром Костенком затримувався СБУ за підозрою в, не повірите, "роботі на ФСБ і плануванні терактів". Тоді вони досить швидко вийшли із СІЗО, після чого доля їх розійшлася - Костенко гайнув до Криму, де прийняв російське громадянство, відсидів три з гаком роки за "кидання камінням в "беркутівця" на Майдані" і повернувся додому вшанованим Порошенком героєм-політв'язнем, а от Краснов - відправився на "друге коло".
56. ͟О͟л͟е͟к͟с͟і͟й͟ ͟Б͟у͟р͟а͟н͟
Скандально відомий одеський суддя-хабарник прогримів як "НАБУ Работаєт" - під таким лозунгом в ФБ поширювались новини про те, як під час спроби арешту за хабар в півмільйона бадьорими, відібраними за жорстким конкурсом і озброєними тефлоновими шкарпетками НАБУїнами, товстий старий суддя "відстрілявся і зник". Суддю затримали спеціально прислані з Києва спецназівці, які привезли його для пояснень в столицю. Після місяця піару "доблесного НАБУ" в квітні 2016 суддю заарештували і посадили до СІЗО, де він і просидів без жодної новини про свою справу аж до лютого 2018 року, коли суд випустив його під домашній арешт. Через два місяця після цього, під час судового розгляду продовження цілодобового домашнього арешту, артистичний суддя з криками "не хочу я так жити" намагався вкоротити собі віку кульковою ручкою.
͟57. С͟п͟р͟а͟в͟а͟ ͟в͟б͟и͟в͟с͟т͟в͟а͟ ͟П͟о͟г͟о͟р͟і͟л͟о͟г͟о͟
За два роки до гучної афери зі "вбивством" Бабченка, в травні 2016 року в Одесі, вже розігрували комедію з імітацією успішного замаху - метою таких дій поліції був нібито арешт банди, яка намагалася вбити адвоката Олександра Погорілого, що представляв інтереси естонського інвестора Марселя Віхманна, котрий повірив "рішучим реформаторам" і захотів вкласти мільярд в розбудову курортної зони Затоки. Історія Віхманна, у якого віджали все вкладене, тягне на окремий допис, адже ця історія вже давно вийшла на рівень президентів (президент Естонії особисто піднімав цю тему під час свого візиту) та ЄС (депутати Європарламенту піднімали цю тему на засіданні). Під час імітації було затримано групу виконавців, лідера якої, Юрія Христова, ловили ще два місяці. Через кілька місяців після арешту всієї групи прокуратура почала ігри зі змінами запобіжного заходу, а сама справа успішно лягла "під сукно". Зрештою 23 квітня 2018 року всі були випущені судом на свободу, а ймовірний замовник, міський голова Затоки Вячеслав Бокій, був поновлений на своїй посаді. Відчайдушне звернення адвоката, кілери якого опинились на волі, до лідера нації лишилось без уваги.
58. ͟О͟л͟е͟к͟с͟а͟н͟д͟р͟ ͟К͟о͟л͟е͟с͟н͟и͟к͟
"Цукровий" прокурор Колесник був призначений на посаду після звільнення "діамантових" прокурорів Шапакіна і Корнійця з попереднього року - надзвичайно хлібне місце виявилось. НАБУ висунуло йому обвинувачення в розтраті на більш ніж 200 мільйонів гривень під час махінацій з цукром з державного аграрного фонду. Прокурора взяли під арешт з правом внесення застави в 5.5 мільйонів. Вже за кілька днів Колесник вийшов і оскаржив винесення йому постанови. Справу до суду доблесне НАБУ передавало ще цілий рік, завершивши все в серпні 2017 року. Останньою новиною було рішення апеляційного суду в лютому 2018 року про правильність оформлення справи і повернення її в суд першої інстанції.
59. ͟М͟и͟к͟о͟л͟а͟ ͟Р͟о͟м͟а͟н͟ч͟у͟к͟
"Герой України" (2007 рік, Орден "Держави" від Ющенка за "внесок в суднобудування") Романчук був затриманий СБУ в червні 2016 року за хабар в 90 тисяч доларів, коли перебував на посаді заступника голови Миколаївської ОДА. Незабаром, після обшуку одного зі своїх чотирьох будинків, чесний чиновник прогримів на всю країну в результаті заяви СБУ про відкриття там "низки підземних тунелів зі сховищами золота і валюти". В сейфах також нібито була "чорна бухгалтерія" ОДА, в зв'язку з чим слідчі пафосно заявили про "групу високопосадовців", хоча згодом так жодного прізвища в справі і не було заявлено. Через два тижні Романчук вийшов під заставу в 5 мільйонів гривень. Станом на жовтень 2017 року зі справи зникли речові докази у вигляді 50 тисяч доларів, що вже є підставою для закриття справи, про що і було заявлено адвокатами. Відтоді про справу жодної новини.
60. ͟О͟л͟е͟к͟с͟і͟й͟ ͟М͟о͟м͟о͟т͟
Мера Вишгорода Момота прокуратура і СБУ заарештували за спробу вимагання хабара майже в мільйон доларів - 300 тисяч в готівці і приміщення на 4000 квадратів в новобудові. 17 квітня суд виніс йому арешт із заставою в 5 мільйонів гривень, яка була внесена протягом доби. Згодом справу передали в НАБУ, де вона успішно і потонула - за два місяці апеляційний суд скасував арешт і заставу, та відпустив його додому під особисте зобов'язання. В жовтні 2017, через півтора роки, справу було "завершено", після чого про неї нічого не чути. В травні 2018 року Момот заявив, що буде балотуватися на наступних виборах.
61. ͟А͟л͟л͟а͟ ͟А͟л͟е͟к͟с͟а͟н͟д͟р͟о͟в͟с͟ь͟к͟а͟
Очільницю харківських комуняк СБУ урочисто затримала 28 червня 2016 року. Їй висунули звинувачення в хабарництві і сепаратизмі - нібито Александровська розносила хабарі до місцевих рад, аби ті підтримували звернення про федералізацію України. 30 червня суд заарештував її на 60 діб без права застави, а порошенківський "феодал" Харкова Кернес відмовився позбавляти її звання почесного громадянина міста. Вже в жовтні Алла вийшла з СІЗО "за станом здоров'я". Останньою новиною по її справі були слова адвоката про передачу її справи до суду в грудні 2016 року, відтоді про неї жодного слова не чути, зате сама "смертельно хвора" комунячка 9 травня провела акцію в Харкові, під час якої скандували "Янки - геть з України разом з вашими бандерівцями".
62.͟С͟у͟х͟о͟м͟л͟и͟н͟ ͟і͟ ͟К͟а͟ц͟у͟б͟а͟
Ексзаступника міністра економіки (яким був Порошенко) Сухомлина прокуратура обвинуватила в розкраданні газу на 5 мільярдів гривень, в результаті суд виніс йому рекордну заставу в 100 мільйонів гривень. Проте після арешту колишнього директора одного з підприємств "групи Курченка" Кацуби справа переросла в знамениті "конфісковані 1.5 мільярда доларів Януковича", які по факту виявились облігаціями ВДП. Як відомо, вироки по цій справі є засекреченими разом із самою справою - як, не змигнувши оком пояснює генпрокулол і порохоботи - "щоб не оскаржили в ЄСПЛ". Відомо, що з Сухомлина видоїли 22 мільйони гривень компенсації до бюджету - ймовірно додали ще умовний термін і відпустили за "співпрацю зі слідством". Кацубі "впаяли" 1.5 роки, які він відбув "день за два" в СІЗО поки йшло слідство.
͟63. А͟н͟д͟р͟і͟й͟ ͟Б͟о͟р͟о͟в͟и͟к͟
Прокурора Боровика було затримано в липні 2016 року, коли вкотре Сивий лідер нації вирішив продемонструвати, як "бурштинова мафія підібгала хвости" і як "працює його кум", якого щойно продавили на посаду генпрокурора. Була проведена "операція "бурштин", про яку пафосно повідомила любителька норкових шуб на посаді секретутки в ГПУ Лариса Сарган. Як "цапа-відбувайла" заарештували і Боровика. Рік прокурор відсидів в СІЗО, після чого вийшов в зв'язку із закінченням терміну. На сьогодні справа так і припадає пилом в суді Львова, сам Боровик успішно захистив в листопаді 2017 року дисертацію по корупції, проте незабаром випробував долю - в річницю арешту, в липні 2018 його автівці "не надала пріоритет руху" вантажівка. Автомобіль було знищено, прокурор дивом уцілів.
64. ͟Р͟о͟м͟а͟н͟ ͟В͟а͟с͟и͟л͟и͟ш͟и͟н͟
В ніч з 6 на 7 липня був затриманий заступник міністра охорони здоров'я Василишин. ГПУ звинуватила його в отримуванні хабарів розміром в 50-100 тисяч за операції в лікарні. Було все необхідне для піару - килим з грошей на фото, гучні обвинувачення, навіть сам Гройсман відмітився фразою "Я ж казав - сядете, аж загуде". Суд заарештував Романа на два місяця під заставу в 2.5 мільйона, які були внесені за три дні. За вже класичною схемою, яку ми побачили вчора на прикладі Насірова, Кабмін оперативно звільнив Василишина, проте вже через місяць апеляційний суд скасував його звільнення. Останньою новиною про нього була обіцянка Луценка передати справу Василишина до суду до кінця 2016 року. На тому тиша. Єдиним вагомим наслідком фактично стало звільнення тодішнього в.о. Віктора Шафранського і прихід на цю посаду американки Супрун.
65. ͟А͟н͟а͟т͟о͟л͟і͟й͟ ͟В͟о͟й͟ц͟е͟х͟о͟в͟с͟ь͟к͟и͟й͟
"Людина, яка прославився незаконними забудовами, людина-аферист, страшніша за будь-який "Еліта-центр". Людина, яка будувала понад 40 житлових комплексів у Києві. Сьогодні, ось зараз, його затримують у місті Київ. Це, я вважаю, гідна перемога правоохоронних органів. Давно такого не було, тому що Войцеховського "кришували" ще з часів Пшонки. Особисто Пшонка був "дахом" Войцеховського. Навіть зараз у нього залишалися офіційні заступники. Втім, Юрія Луценка це не зупинило. Моя подяку особисто йому. Вони впоралися", - так пафосно розписував в середині липня нардеп Борислав Береза. Кличко розписував, що половину забудов Войцеховського доведеться знести, а його заступник Білоцерковець - що в Києві зупинено і не буде підключено більше 60 його забудов. За два дні суд заарештував Анатолія на два місяця під заставу в 14 мільйонів. Звісно, застава була внесена. 9 грудня 2016 року справу передали в суд, після того про нього нічого не було чути.
66. ͟П͟е͟р͟е͟л͟о͟м͟а͟ ͟і͟ ͟Щ͟у͟р͟и͟к͟о͟в͟
Про арешт першого заступника голови "НАК "Нафтогаз" Сергія Перелому і заступника директора Одеського припортового завода Миколу Щурикова з піаром оголосив голова САП Холодницький. Справа крутилась в рамках війни тодішнього очільника Одеської ОДА Саакашвілі за контроль над ОПЗ. САП наполягала на заставі в цілих 205 мільйонів гривень, в результаті суд погодив 80 мільйонів. За місяць суд відмовив НАБУїнам та САПюкам у відстороненні Переломи від посади, ще за два тижні обидва відомства "забули" про цю справу і Перелома та Щуриков були змушені звернутися до суду з вимогою прискорити передачу в суд їхньої справи. Пинзеник назвав це "розправою", а "Нафтогаз" заявив, що справа проти чиновника сфальсифікована і може зірвати опалювальний сезон. Вже в жовтні Перелома повернувся в свій кабінет і на сьогодні спокійно працює в Нафтогазі, про справу відтоді нічого не чути.
67. ͟В͟о͟л͟о͟д͟и͟м͟и͟р͟ ͟М͟е͟д͟я͟н͟и͟к͟
Знаменитий нардеп-риг, який прославився своїм Бентлі і переглядом під час парламентських слухань бойовиків замість роботи, був заарештований в "справі Єфрємова" за звинуваченнями в сепаратизмі. Саме Медяник був одним з тих кількох нардепів, які у вересні 2014 року відвідували російську держдуму із самовільним "візитом", він же світився на сепарських телеканалах з інтерв'ю про те, що часто відвідує окупований Луганськ. Суд заарештував його на два місяці, проте вже через місяць генпрокумлол Луценко, який ще не так давно співав про докази посередництва Медяника між бойовиками та ригами, заявив, що у прокуратури нема доказів його злочинів і висунув припущення, що Медяник скоро вийде із СІЗО. Ще веселіше стало увечері того ж дня, коли спікер Парубій назвав Медяника патріотом, який "в складний час визначився правильно і став на бік України". Не дивно, що на другий день Медяник вийшов і після того про нього нічого не було чути.
68. ͟С͟п͟р͟а͟в͟а͟ ͟б͟а͟н͟к͟у͟ ͟"͟М͟и͟х͟а͟й͟л͟і͟в͟с͟ь͟к͟и͟й͟"͟
20 травня голова ради правління банку "Михайлівський" Ігор Дорошенко звільнився і за два дні влаштувався на роботу в банк "Платинум". Через дві доби "грянув грім" - зранку з'явилось повідомлення в ЗМІ, що НБУ визнав банк неплатоспроможним, через дві години офіційні персони НБУ заперечили цю інформацію, а ще через п'ять годин вийшов офіційний реліз про визнання банку неплатоспроможним (привіт порохоботам, які славлять Гонтарєву і клянуть "паскудний нарід", який "не вірить владі"). На другий день в банк було введено тимчасову адміністрацію і з'ясувалося, що банк порожній - з нього вивели майже 700 мільйонів активів, зате напередодні перед визнанням його неплатоспроможним, в банку з'явилась купа нових "вкладників" сумарно більш ніж на мільярд гривень, які лягли на Фонд гарантування вкладів. Гонтарєва пафосно пообіцяла власникам банку до 5 років в'язниці за махінації. ФГВ згодом знайшов ще майже 1.5 мільярда вкрадених коштів вкладників, а особисто Сивий гетьман Порошенко урочисто пообіцяв знайти всі вкрадені гроші. Дорошенка заарештували під заставу в 138 мільйонів гривень, взяли під арешт також кількох членів правління, вкладники тим часом почали виходити на мітинги, а власне сам господар банку, він же власник мережі побутової техніки "Ельдорадо" і ТРЦ Гуллівер Віктор Поліщук встиг спокійно виїхати з країни. В листопаді рішучих реформатор і ні разу не популіст Порошенко вніс до парламенту невідкладний законопроект, який було оперативно прийнято - за ним всі виплати вкладникам було повішено на державний бюджет. Під кінець 2017 року суд скасував арешт, накладений на рахунки Поліщука, більше відтоді про цю справу ніхто нічого не чув.
͟6͟9͟.͟ ͟В͟а͟л͟е͟н͟т͟и͟н͟ ͟Л͟и͟х͟о͟л͟і͟т͟
1 липня 2016 року за заявою чиновників міста Сєвєродонецьк з обвинуваченням в пограбуванні був заарештований командир батальйону "Айдар" Валентин Лихоліт. Розгляд питання про його затримання ознаменувався бійкою в залі засідань, а сам Лихоліт звинуватив у фальсифікації своєї справи колишнього командира батальйона Мельничука. Сам Мельничук наступного дня отримав травми під час штовханини, а кілька нардепів висловили бажання взяти Лихоліта на поруки. Засіданя відвідав навіть сам генпрокулол Луценко, який заявив, що винних тут нема, бо суддя судить за законодавством мирного часу людину, яка фактино воювала. Розігнавшись на всіх парах кум президента навіть заявив, що потрібно звільнити від відповідальності всіх учасників бойових дій, які порушували кримінальний кодекс через умови воєнного часу. Зрештою Лихоліта випустили на поруки трьох нардепів, а сама справа лягла в стіл і більше не спливала.
70. ͟С͟п͟р͟а͟в͟а͟ ͟К͟р͟и͟в͟о͟г͟о͟ ͟О͟з͟е͟р͟а͟
Ніч 24 серпня стала для влади "рішучих реформаторів" власною "Врадіївкою". В пгт Криве озеро шість співробітників "реформованої" понтівні закатували до смерті (офіційною причиною було оголошене травматичне поранення кулею "Флобера" в серце, це було одне з чотирьох поранень, не рахуючи синців та інших травм) 31-річного мешканця села. В селі спалахнув бунт, Пупсик Геращенко заявив, що це в жодному разі не стане "другою врадіївкою", грузинська аферистка Деканоїдзе оперативно розформувала відділення поліції в Кривому Озері. Рішучий реформатор Фацевич заявив, що співробітники відділення не будуть звільнені, а пройдуть навчання, а заступник грузинської аферистки Бушуєв категорично відкинув зв'язок події з атестацією. За два місяці підозрювані вийшли з СІЗО під домашній арешт, а перше засідання суду відбулося аж через півроку, в лютому 2017 року. Відтоді про цю справу нічого не відомо.
71. ͟П͟а͟в͟л͟о͟ ͟Г͟р͟е͟ч͟к͟о͟в͟с͟ь͟к͟и͟й͟
Члена Вищої Ради Юстиції Гречковського прокуратура звинуватила в отриманні хабарів на 500 тисяч доларів. Луценко пафосно обіцяв "розкриття цілої кримінальної мережі" і безліч арештів, ГПУ просила від суду арешт і заставу в 13 мільйонів, а слідчий розповідав, як вони заарештували золото, валюту і автомобіль "Майбах". В результаті Павло вийшов того ж дня під заставу в 3.8 мільйона, а за два місяці повернувся на роботу. ГПУ передала справу до суду в січні 2017 року і висунула вимогу до ВРЮ відсторонити його від роботи, втім справа виявилась настільки криво і наспіх зліпленою, що ВРЮ відмовілась сприймати її серйозно. Зрештою суд виправдав Гречковського в жовтні 2018 року, а трохи раніше колишній слідчий ГПУ Сус в інтерв'ю прямо сказав, що справа фальсифікувалась під тиском Луценка.
72. ͟О͟л͟е͟к͟с͟а͟н͟д͟р͟ ͟П͟у͟г͟а͟ч͟о͟в͟
25 серпня 2016 року сталася гучна справа, від якої ще довго кипіли всі соцмережі - в Дніпрі на автобусній зупинці невідомий розстріляв двох поліцейських і втік, попри спробу одного з водіїв маршруток його затримати. Самого стрільця, який отримав кулю в живіт, затримали того ж дня, водія урочисто нагородили пістолетом, сім'ям поліцейських видали квартири, а Геращенко метав блискавки в ФБ, обіцяючи стрільцю довічне ув'язнення і швидкий розгляд справи. За три місяці поліція передала справу до суду, а стрілець виявився нібито членом батальйону "Торнадо". Перше засідання, відбулося лише в лютому наступного року, останнє, про яке щось писали - у вересні 2018. "Швидка справа" перетворилась на черговий судовий "висяк".
73. ͟Т͟р͟а͟г͟е͟д͟і͟я͟ ͟в͟ ͟К͟н͟я͟ж͟и͟ч͟а͟х͟
4 грудня відбулася найбільш ганебна в історії "новореформованої" понтіції перестрілка - внаслідок взаємного вогню між службою держохорони та спецназом поліції КОРД в морг поїхало п'ять правоохоронців. Офіційна точка зору влади досі поки що не змінювалась - понти проводили спецоперацію по затримці групи злочинців, які грабували елітні маєтки, а стрілянина виникла внаслідок неузгодженості дій. Неофіційно журналісти та батько одного із загиблих працівників ДСО прийшли до іншого результату - що не було ніяких "грабіжників" та "спецоперації", просто понти заробляли на дозвіллі, грабуючи "заникані" гроші одного старого "валютного бариги", прикриттям для чого була "спецоперація", а співробітники ДСО, що приїхали на виклик, просто виявились неврахованим фактором, який все зірвав. Вся правоохоронна верхівка від Трояна до Луценка відмазувала понтів, як тільки могла, було влаштовано кілька показових арештів місцевих бандюганів. Зрештою в 2017 році на лаві підсудних лишились тільки працівник КОРД Курта і заступник керівника відділку Малиновський, яких звинуватили в організації вбивства. Лише в травні 2018 ГПУ подала до суду справу про "перевищення повноважень", більше про цю справу нічого не чути. Окремо варто згадати безпосереднього керівника спецоперації Куряту - його оперативно звільнили з посади і відправили під домашній арешт, проте вже за кілька місяців суд зняв з нього підозри і відновив на посаді. Тиждень тому Леонід Курята очолив поліцію прифронтового Бахмута завдяки, як сказано в характеристиці, "значному досвіду роботи".
74. ͟І͟в͟а͟н͟ ͟Б͟е͟з͟'͟я͟з͟и͟к͟о͟в͟
Полковник ЗСУ Без'язиков вперше потрапив до ЗМІ, коли на посаді командира розвідки 8 армійського корпусу потрапив в полон до так званих "ДНРівців" під час спроби забрати тіла бійців, що загинули в бою під Степанівкою 11-13 серпня 2014 року. Два роки полковник знаходився в списках на обмін, дружина розповідала, що він в полоні співає гімн України і вважається бойовиками "особливо нахабним". 5 липня 2016 він був урочисто звільнений з полону - представниця лідера нації Геращенко заявила, що це була "справжня таємна операція", речник СБУ Тандіт розповів, що в полоні його намагались завербувати, але полковник не піддався. Наступного дня з полковником зустрівся особисто Сивий гетьман, який охарактеризував подію словами "ми будемо боротися за кожного українця". Проте вже 12 грудня героїчного полковника затримує СБУ за звинуваченнями в участі в терористичній організаці і переході на бік бойовиків. Підставою стали свідчення інших звільнених, що в полоні полковник ходив в російській уніформі і зі зброєю. Сам Іван пояснив це інсценуванням бойовиків для схиляння до зради майора Косинського. СБУ пафосно оприлюднила аудіозаписи, які нібито підтверджують зраду полковника. Станом на сьогодні полковник другий рік знаходиться в СІЗО, а справа повільно тягнеться в судах. Хто такий полковник Без'язиков - герой чи зрадник - досі судом не встановлено.
75. ͟П͟р͟о͟с͟т͟о͟ ͟п͟і͟а͟р͟-͟ф͟е͟й͟к͟
В якості епіграфу маленький спогад - в липні 2016 року новопризначений кум-генпрокулол Луценко анонсував затримання групи співробітників СБУ із "серйозними зірками на погонах", "причетних до тортур і здирництва". Далі пряма мова: "Ціла група співробітників СБУ найближчим часом буде також арештована, тому що причетні до тортур людей, коли посадові особи із серйозними зірками на погонах стріляли в людей під час вимагання в ноги, в руки, ламали череп - це працівники правоохоронної системи", - додав Луценко.
Гадаю, що ні для кого не буде секретом той факт, що ця заява так і залишилась тільки гучною заявою - жодних "співробітників СБУ" згодом не було заарештовано, а сам генпрокулол про це жодного разу не згадував.
=======
Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2537088.html.
Tags: #галущенкогейтВ, майдан, менты, подонки, порошенко, прдоны, рассея
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments