Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Алі Татар-заде · "Одного разу в Криму"

Ми стояли у черзі, черга була довгою і класичною - створена з метою запобігти вірусу, вона сама створювала ідеальні умови для поширенню чого завгодно в цій спітнілій від хвилювання і нервів юрбі. Якби в мене була чума чи проказа, то заразилися б усі, хто мене торкнувся, штовхнув, притиснувся - а це були всі хоч по разу, включно із лікарями.
Я стояв серед моря кричачих дорослих і зосереджених малюків (вони втикали в смартфони з дорослим контентом - класно їхні батьки придумали).
В цій сірій масі мій погляд швидко привлекло щось незвичне.
Неподалік стояла жінка у довгому - від плеч донизу - платті, а це плаття було все усіяне червоними й рожевими нитками на бездогано білому тлі.
По всій фигурі квітли мальви, маки, фантастичні рослини, а серед них метушилися півники, гуси, летіли лелеки.
То був цілий світ зі своїми законами і сюжетами. На грудях був один сюжет, на спині - інший, на рукавах ще інакший.
Не знаю скільки пройшло часу, поки я не второпав, що безсоромно п'ялюсь на сторонню жіночку, причому оглядаю її зі всіх боків.
Я почервонів, коли зрозумів, що вона давно дивиться на мене у відповідь.
Я вибачився, вона сказала "нічого", я спитав - що це за вишивка, вона розповіла що зробила її сама, я спитав чия це школа, і відчув як вона зам'ялася.
Розмовляючи, ми відійшли в сторінку, потім ще далі, замовили чаю та всілись подалі від біснуватої юрби, яка застрягла в черзі.
З великими пересторогами вона повідала, що це за мотивами "народних" сорочок, і тільки на котрійсь хвилині обережно вимовила, що це українські мотиви.
Потім - що вона бувала в Україні в останні роки, багато дивилася там вишиванок, але їй чогось бракувало в асортименті, який є на продажу.
Це її так захопило, що вже в Криму вона взяла голку і почала шити. Все, що бачила десь потрохи, знаходила в інтернетах, додумувала сама.
Останього з часом ставало все більше, тому що вона зрозуміла, що оволоділа формою, а змістом мусить наповнювати сама.
Я спитав, чи вона вишиває іншим, вона сказала що ні. І це плаття - її перший серйьозний твір, не рахуючи - вона дістала з сумочки якусь тряпицю - різних дрібничок (на платочку теж була вишивка, але в іншій манері - не ромбиками, як на платті, а округлими формами).
Коли ми скінчили чай, виявилось, що пройшла година, юрба кудись поділась і ми можемо владнати свої діла за якісь хвилини.
Потім на виході я спитав її, чи хотіла б вона вишити щось для мене і скільки б це коштувало - але вона відповіла, що це справа дуже інтимна і таке можна робити лише близьким людям
-- Що ж, - розвів я руками, - доведеться нам познайомитись значно більше.
Розмова відбувалась російською - це звичайна пересторога навіть для україномовних, але ця жінка зізналася, що українську розуміє "тільки на слух".
-- Раніше, - сказала вона, - я не замислювалась, хто я: розмовляю російською, батьки походять з українських областей - отже "все складно". Але тепер я все частіше гадаю, що десь в душі я - українка.
З того часу пройшло мабуть три зустрічі, поки ми обережно торкнулися "політики" - зараз до цього незнайомці ставляться обережніше, ніж старшокласники - до спонтаного сексу, бо це значно небезпечніше в наших реаліях. І лише тоді з'ясували, що ми в цілому схожі в поглядах.
Але ми б ніколи й не познайомились, колиб не візерунки на її платті.
-- А пам'ятаєш, як я тебе розглядав у натовпі, - сказав я.
-- Так, це було дуже неприлично, - сказала вона.
-- Всьому виною твоє платячко.
-- А от і ні! Ти був один на всю ту юрбу, хто взагалі звернув увагу.
І тут я пригадав Булгакова:
— «А что вы на меня так смотрите, отец родной? На мне узоров нету и цветы не растут.»
-- Цей хитрюга навіть тут протащив свою українофобію. Це ж пряма вказівка на вишиванки! буквальний опис, в такому презрительному контексті.
Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2539991.html.
Tags: крим, піар, україна
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo don_katalan Грудень 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment