Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

“ПРОСТО ПЕРЕСТАТИ ТЕСТУВАТИ”, АБО "АМЕРИКА ПЕРЕЗАВАНТАЖУЄ КОРОНАВІРУС"

Serhiy Dibrov
На сайті американського федерального відомства CDC оприлюднили оновлену настанову щодо тестування на коронавірус. Це дуже важливо: нові правила фактично встановлюють нове визначення хвороби і нову тактику протидії її розповсюдженню.
Ключові зміни.
1. Тестуванню підлягають лише ті, хто має симптоми хвороби. Якщо симптоми слабкі, лікар МОЖЕ призначити тест. Проте, якщо разом з вами живуть люди з груп ризику — їх тестувати потрібно буде обов’язково.
2. Навіть якщо ви були в контакті з хворим, проводити тест в загальному випадку НЕ ТРЕБА. Якщо лікар все ж призначить вам тестування, і буде негативний результат — це ще нічого не означає (саме так в тексті, і це повторюється кілька разів).
3. Якщо ви не хворієте, не контактували з хворими, і ви (це слово виділено жирним: “ВИ”) чомусь зненацька вирішили пройти тест, то доведеться сидіти вдома на самоізоляції до отримання результатів. З цього витікає: якщо ви не вирішили тестуватися, то і самоізолюватися не треба.
4. Якщо ви були в компанії без масок і без соціального дистанціювання, то тестуватися НЕ ТРЕБА, лише якщо ви не належите до групи ризику або якщо тест вам не призначить лікар.
5. Якщо у вас слабкі симптоми хвороби і ви отримали позитивний результат тесту (або не здавали його), то треба самоізолюватися на термін 10 (десять) днів. Повторно здавати тести (до отримання негативного результату) вже немає потреби. Десять днів — і ти здоровий.
Також відтепер встановлено ще один симптом одужання — нормалізація температури протягом 24 годин без вживання жарознижувальних ліків. В такому випадку одужати і вийти “на волю” можна ще швидше - звісно, без проведення тестів.
6. Для діагнозування хворих застосовується лише ПЦР. Тести на антитіла можна використовувати лише для уточнення клінічної оцінки і встановлення факту перенесеної (в тому числі безсимптомної) інфекції.
7. Надаються окремі рекомендації для медичних працівників, співробітників та мешканців будинків перестарілих, працівників критичної інфраструктури.
8. Окремо зазначається, що безсимптомні можуть бути джерелом інфекції. Проте про поголовне виявлення і тестування усіх поспіль мова, звісно, не йде.
9. Запропоновані обмежувальні заходи та перестороги: соціальне дистанціювання; носіння маски у випадках, коли дистанції не можна дотримуватися; уникнення скупчень людей; часте миття та дезінфекція рук.
Повний текст:
https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/hcp/testing-overview.html
Висновки і наслідки.
Відтепер в США де-факто будуть реєструвати лише “симптомні” випадки. Безсимптомних носіїв планово (рутинно) не виявлятимуть. Це може спричинити зменшення абсолютної кількості хворих і збільшення відносного показника “летальність”.
Другим наслідком стане помітне зняття бар’єрів для розповсюдження низькопатогенних штамів, які не викликають серйозних симптомів. За великим рахунком це саме те, що епідеміологи (не зажди коректно) називають “шведський шлях”: ізоляція хворих з симптомами (носіїв високопатогенних штамів), зняття перешкод для розповсюдження низькопатогенних, з одночасним захистом груп ризику. Все це може прискорити процеси природного відбору штамів і надати еволюційну перевагу менш небезпечним.
Третій один наслідок — відсутність рутинних даних щодо (переважно безсимптомного) розповсюдження вірусу в соціумі. Тести тепер покажуть хіба що відсоток інфікованих коронавірусом серед хворих на ГРВІ.
Проте варто зауважити, що наразі достовірних даних щодо поширення вірусу та відсотку перехворілих немає, я про це писав. Проте в рекомендаціях CDC окремо згадується про можливість проведення скрінінгових та “спостережних” тестувань безсимптомних людей, які не були в контакті з хворими. Такі дослідження можуть бути більш інформативними та достовірними.
І насамкінець, для більш чіткого розуміння.
Станом на сьогодні в Україні протестували на коронавірус одного з тридцяти мешканців, в США — кожного четвертого.
Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2546229.html.
Tags: dibrov_s.livejournal.com, карантин, медицина, сша, трамп
Subscribe

promo don_katalan Грудень 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments