Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Артур Харитонов Весь день від гонконгців надходять дуже тривожні повідомлення

Артур Харитонов
Весь день від гонконгців надходять дуже тривожні повідомлення.
Це той випадок, коли я не знаю, що робити. Бо враховую повну бездіяльність уряду України на шляху підтримку демократії, свободи та міжнародного права.
1. Сьогодні 12 гонконгських активістів, що брали участь у протестах проти місцевих «законів 16 січня» (про екстрадицію та нацбезпеку), прямували морем до Тайваню, аби отримати там політичний притулок.
2. З невідомих причин про їхній шлях дізналися у Компартії, що направила спецпризначенців «відловити втікачів». Всіх дванадцятьох було заарештовано поблизу узбережжя біля територій материкового Китаю та доставлено у невідоме місце.
3. Серед затриманих знаходиться активіст Анді Лі, якого близько двох тижнів тому було заарештовано за драконівським законом про нацбезпеку – одночасно з Джимі Лайєм – єдиним продемократичним медіа-магнатом Гонконгу та гарантом свободи преси.
4. Як пише топ-лідер демократичного руху, Джошуа Вонг, «операція КНР» відбулася одночасно з заявою уряду про «переписування історії 2019 року» (зміною фактів про масовий кривавий напад тітушок на активістів, журналістів і депутатів, на нові «факти», де, певно, депутати та дівчата-журналісти біли тітушок), скасуванням гонконгських віз для відомих іноземних журналістів, продовженням репресій проти молодих кандидатів у депутати та введенням жорсткої цензури у школах та університетах.
5. Активісти серйозно побоюються, що 12 викрадених гонконгців, враховуючи протиправний закон про нацбезпеку, будуть не просто довічно засудженими у Гонконзі, а відправленими до китайських таємних трибуналів та «чорних в’язниць» (концтаборів або камер смерті), без права на правовий захист та доступу до правосуддя.
6. Уряд КНР традиційно не вказує строк затримання, адже у комуністичному Китаї не діють міжнародні правові принципи кримінального процесу. Джошуа наводить приклад викрадення двох громадян Канади, які утримувалися комуністами протягом 620 днів – без інших деталей.
7. Сміливі гонконгці, попри ризик бути викраденими на територію КНР з Гонконгу, намагаються достукатися до всіх можливих «дружніх островків» закордоном, аби просити допомоги від демократичних держав, однією з яких є Україна, яка сама пережила комуністичну окупацію та наразі захищає Європу від російської агресії.
Однак, перед нами – глухий кут.
Міністерство закордонних справ України / MFA of Ukraine, у кращих традиціях антиутопії, робить вигляд, що гібридної анексії Гонконгу не існує, що жахливо, беручи до уваги запит України на підтримку Заходу щодо деокупації Криму та районів Донбасу.
Та сама історія з профільним комітетом ВРУ, який вважає, що бездіяльність – це саме та дипломатія, що має представляти український народ.
Що робити, коли дружній гонконгський народ благає Україну про підтримку, а український уряд цинічно закриває руками вуха та зачинає двері? Чи це є українські цінності? Питання риторичне.
P.S. На фото – спина 23-річного кухара, на якого у липні 2019 року напали пропекінські тітушки, під контролем поліції. Він не брав участі у протестах – його просто катували.
Тепер Пекін говорить, що цього ніколи не було, репресуючи моїх друзів-депутатів за те, що ті захищали ціною власного життя та здоров’я власний народ від нападів місцевої поліції.


- Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2546679.html.
Tags: беспредел, гонконг, китай, левые, менты, україна
Subscribe

 • на рівні дна

  Артур Харитонов Доки громадянське суспільство допомагало СБУ виконувати свої функції щодо Басти, у окупованій Ялті китайські співаки та інші…

 • Igor Baryshev · О плюсах и минусах, сами знаете, кем навеяно

  У ада есть свои плюсы и минусы. Как и у рая. Притом, то, что у одного плюс, - у другого минус. Например, в аду точно не скучно: ну как можно…

 • Станислав Кукарека · Пра аналогии - 4

  Как я уже писал в предыдущих частях "успехи первых пятилеток" и прочая "индустриализация" происходили во многом на фоне (и благодаря) специфической…

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment