Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Borys Babin· Добрі новини з питань деокупації

Одеським судом розпочате справу про бездіяльність профільного міністерства щодо виплат заручникам агресора.
Яка має викрити фейковість відповідних заходів з боку окремих посадовців, що тривалий час саботували доручення Уряду та Президента.
Нагадаю, що Уряд України двічі запроваджував процедури разової виплати коштів особам, ув`язненим у зв`язку із конфліктом, по сто тисяч гривень.
Але обидва рази процедури видачі коштів ставали непрозорими, оскільки реалізовувалися наказами та комісіями Мінокупації. А там виникали величезні проблеми.
Зокрема заручникам з числа викрадених росіянами на Чорному морі та Сиваші рибалок в перший раз комісією було відмовлене як "соціально чуждим" (бо не принижувалися, мабуть не занесли та й рідний батько у тій комісії не працював, як у окремих політв`язнів).
Вдруге, у 2019 році, заяви рибалок втупу не хотіли приймати. Повертали листи. Ховалися у кабінетах від нарочного. А потім - просто не розглядали. А пізніш й саму комісію тишком-нишком згорнули. Розрахунок недобросовісних виконавців був простий - "забули, проїхали", заявники там мають важку працю без часу на тривалі листування, а судитися з Мінокупації дорого та довго.
Але наразі до суду в інтересах цих забутих державою людей важкої морської праці (які, до речі, поводили себе у полоні гідніше за багатьох "героїв жанру"), звернулася профспілка, що представляла захоплених рибалок в міністерстві.
Та й окремі причетні до розподілу ста тисяч "кримські патріоти" з Мінокупації вже звільнені, "за статтею" як то кажуть.
А наразі суд, дослідивши надані матеріали, вже з власної ініціативи витребував у Мінокупації усі нетаємні матеріали з питань діяльності "комісій" та їх "комісарів", які розподіляли виділені на заручників гроші платників податків "зручним шляхом".
Якщо тепер Мінокупації не надать за два тижні суду підстави свавільної відмови захистити права рибалок-заручників - то цей орган буде оштрафований судом.
Звісно це ще далеко не кримінальне провадження, бо процес адміністративний.
Така собі "дрібничка - але приємно".
Бо ця справа надає шанс на оздоровлення політики МІнокупації стосовно жертв агресора, на належне виконання чиновниками відповідних доручень вищої влади.
Зрозуміло, що в таких справах, пов'язаних з агресією, для справедливості суду активна робота агентів ворога є величезним викликом. Тому звісно захист порушених міністерством прав рибалок - це справа як мінімум дуже довга.
Але, у найгіршому випадку, Європейському суду цей кейс точно стане до вподоби.
Посилання на ухвалу http://reyestr.court.gov.ua/Review/91120152
Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2547074.html.
Tags: донбасс, крим, луг%андония, піар, україна
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments