Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Serhiy Dibrov · НАРЕШТІ ОЧЕВИДНЕ СТАЄ НАОЧНИМ

Конституційний Суд України нарешті ухвалив рішення у справі щодо конституційності обмежень прав і свобод громадян на період карантину.
Те, що КСУ визнає неконституційним обмеження зарплат суддів, не викликало жодних сумнівів. Навіть мотивація була прогнозоаана.
Проте одночасно з питаннями щодо своїх грошей, судді Верхового Суду поставили загальні питання щодо конституційності в цілому рішень Кабміну, які обмежують права громадян через "карантин", за що їм величезна подяка.
Розгляд справи тривав майже три місяці, і ось нарешті:
«Конституційний Суд України наголосив, що обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина є можливим у випадках, визначених Конституцією України. Таке обмеження може встановлюватися виключно законом – актом, ухваленим Верховною Радою України як єдиним органом законодавчої влади в Україні; встановлення такого обмеження підзаконним актом суперечить Конституції України».
Тобто - обмеження прав на вільне пересування, на працю, на мирні зібрання, на підприємництво виключно за рішенням КМУ - неконституційне.
http://www.ccu.gov.ua/novyna/konstytuciynyy-sud-ukrayiny-uhvalyv-rishennya-u-spravi-shchodo-konstytuciynosti-vstanovlenyh
Я писав про це ще 2 квітня — одразу після обмеження прав громадян за рішенням КМУ.
«Кабінет Міністрів України не має повноважень оголошувати надзвичайний стан і запроваджувати обмеження прав громадян. Це виключні повноваження Президента, Верховної Ради України і в деяких випадках суду».
https://dumskaya.net/post/korotko-pro-uzurpatciyu/author/
Тоді мене зрозуміли не всі, і це мені дивно. Сподіваюся, наразі це все стане більш зрозумілим і для загалу, і для посадовців.
Чекаю на повний текст рішення КСУ. Він має бути цікавим, несподіваним та корисним. І подивимося, які будуть його наслідки.
UPD
Повний текст:
http://www.ccu.gov.ua/sites/default/files/docs/10p.pdf
А наслідки будемо створювати власноруч.
Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2548253.html.
Tags: дебилы, карантин, піар, україна
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments