Moscovia delenda est (don_katalan) wrote,
Moscovia delenda est
don_katalan

криза довіри

Вячеслав Ільченко
Якби мене запитали, яку саме головну проблему я вбачаю в світовому масштабі...
... я відповів би двома словами: криза довіри.
Довіри взагалі до всього. Людина, на жаль, не є вітрувіанським ідеалом - вона не може самостійно осягнути все і забезпечити собі абсолютно все своїми силами та знаннями. Відтак вона просто змушена покладатись на колективну памʼять і колективне знання.
І ось із останнім у нас відбувається страшна ерозія.
Донедавна думали, що справа в грошах. Треба, мовляв, просто все перевести в грошові відносини, і "магія контракта" зробить чужу памʼять точною, а чужі знання - достовірними. Чим більші гроші платиш, тим точніші та якісніші послуги отримуєш.
Забули тільки, що все це стояло у свій час на потужній "західній трудовій етиці", яка буквально возводила порушення контракта в ранг гріха.
А тепер, скільки б ви не платили, вас завжди будуть намагатись намахати, обдурити, або й просто підсунути халтуру.
Наприклад, ціни на комірне у нас підвищились в рази, а чи відчув хтось хоча б двократне підвищення якості обслуговування? Дзуськи.
Контракт у нас виконують тільки лохи, а справжні успішні люди після заключення контракту уже шукають, як позручніше розірвати його і кинути контрагента. От я прочитав за банкрутство мегазастройщика "Укрбуд" - це ж класика жанру, 25 зон застройки повисли в повітрі, а разом із ними гроші інвесторів. І це ж не виключення, а правило - достатньо згадати "Еліта-Центр", яка стала притчею во язицех...
А інформаційний простір - це взагалі щось непристойне. По факту споживач інформації платить за те, що йому згодовують заздалегідь складені темники, які... кгхм... не описують реальність, а фабрикують її. Особисто мене від стопіццотого згадування "каубальних коунтрагхдтів" та "сивочолого гетьмана" уже тошнить. Як і від бравурних реляцій нинішньої влади, які до реальності мають відношення ще менше, ніж фільми кіностудії Asylum.
Зрештою, люди не тупі. Які б вони не були барани, але довго їх дурити не можна. Але якщо дурити їх постійно і дурити їх всюди, виникає "криза довіри". Коли люди перестають довіряти взагалі нікому і намагаються замкнутись в власних чотирьох стінах, щоб нічого не знати, нічого не бажати понад техмінімум для виживання.
Після чого владу в країні захоплюють шахраї та пройдисвіти, і на цьому історія країни закінчується.
Такі от сумні думки у мене після прочитання новин на кінець літа, дорогий фейсбучок.
Сподіваюсь, осінь принесе нам свої плоди і вони нас не розчарують.
Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2552251.html.
Tags: анализ, мажоры, мировое правительство, рейдеры
Subscribe

promo don_katalan Грудень 29, 2014 14:39 117
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments