Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Комітет з прав людини ООН 14 серпня надав уряду Росії перелік питань...

Borys Babin
Комітет з прав людини ООН 14 серпня надав уряду Росії перелік питань до восьмого періодичного звіту ООН з прав людини. Ці вимоги є важливими адже у Переліку вимагається надання інформації про підконтрольні РФ квазівладні іноземні структури, про АРК та Севастополь (окремо), про "боротьбу з екстремізмом", права корінних народів тощо.
У цьому документі ССPR/C/RUS/Q/8 Комітет з прав людини ООН запитав РФ як саме вона забезпечує виконання Міжнародного пакту з громадянських та політичних прав "в ситуаціях збройного конфлікту за участю іноземних урядів, озброєних груп і проголошених органів влади, на які держава-учасник надає значний вплив, в тій мірі, в якій такий вплив рівносильно ефективному контролю над їх діяльністю або відповідним районом або являє собою одну з форм пособництва і підбурювання" (п. 2, "вітання" ОРДЛО).
Щодо "боротьби з екстремізмом" докуиегт (п. 18) вимагає пояснень "у зв'язку зі звинуваченнями в надмірному використанні цього законодавства і зловживанні їм, що негативно впливає на політичну діяльність".
Окремий п. 22 Переліку, "Порушення закріплених в Пакті прав жителів АРК та міста Севастополя охоплює недотримання РФстатті 1, 2, 6, 7, 9, 10, 12-14, 16-19, 21, 22 і 25-27 Пакту, зокрема про викрадення, довільні затримання, тортури, жорстоке поводження та насильницькі зникнення, про переслідування, залякування й затримання активістів, журналістів і блогерів в Криму за їх критику російської влади в засобах масової інформації та соціальних мережах.
У п. 23 Переліку окремо згадане про вбачувані утиски Православної церкви України, Греко-католицької церкви та мусульманських громад, вимагається пояснити практику адміністративного переслідування у 78 справах релігійних організацій та їх членів в Криму, вимагається надати відповідь на звинувачення в переслідуванні представників кримських татар, включаючи заборону на в'їзд в Крим, арешт і тюремне ув'язнення активістів, а також на оголошення поза законом «Хізб-ут-Тахрір», що суперечить її статусу за українським законодавством.
Перелік вимагає РФ повідомити про заходи, вжиті для забезпечення функціонування Меджлісу кримськотатарського народу, особливо з урахуванням постанови Міжнародного Суду від 19 квітня 2017 р. та про заходи, вжиті для забезпечення доступу до освіти кримськотатарською та українською мовами в Криму.
Щодо прав корінних народів ООН серед іншого вимагає у п. 24 РФ повідомити про заходи, яких було вжито для поваги і захисту прав корінних народів, включаючи заходи, що вживаються законодавчо та на практиці для запобігання деградації питної води.

Нагадаю, що саме в рамках оцінювання періодичних звітів РФ за Пактом Комітет з прав людини ще на початку 2015 р. визнав відповідальність РФ за порушення прав людини на окупованому Донбасі та констатував масові й системні порушення прав людини в Криму Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2566753.html.
Tags: крим, луг%андония, рассея
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments