Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

11 вересня стався, мабуть, чи не найбільш ніщивний удар по західній цивілізації

Igor Lutsenko
11 вересня стався, мабуть, чи не найбільш ніщивний удар по західній цивілізації.
Удар прийшовся не стільки по символах, скільки по цінностях західного світу. Захід радісно виступив у хрестовий похід проти самого себе. Постраждала, перш за все, свобода.
Захід втомився від власної свободи слова, від власних свобод, від верховенства права.
Захід позбавили його найсильнішої зброї – моральної переваги. Захід раніше міг пишатися, що перемагає, не порушуючи власних принципів. Але увігнаний у телевізійну паніку, Захід після 11 вересня 2001 року здався.
Посполитим розказали, що без контролю за кожною транзакцією на більш ніж 200 доларів неможливо побороти тероризм – так, ніби для тероризму це має якусь значення, ніби ти не можеш придбати вантажівку і чавити нею людей.
Посполитим пояснили, що не можна без того, щоб катувати підозрюваних в тюрмі на Гуантанамо. Так, ніби цим можна зупинити смертників.
Звісно, після 2001 року тероризм розквітнув буйним цвітом.
***
Україна, з її прагненням ненасильницької боротьби 2004 та 2013/2014 років (до речі, як Білорусь зараз), так і не усвідомила своєї сили.
Більшість аналітиків, котрі описують світові події, мені нагадують спостерігачів, котрі звертають увагу лише на м’яз на пальці того, хто натискає на гачок. От, мовляв, що рухає війною – оцей м’яз.
Але в кінцевому підсумку рухають не м’язи, а мотивації. Головна війна, котра перманентно відбувається – це формування мотивацій. І тут ми могли і все ще можемо запропонувати світові набір мотивацій, котрі можуть бути конкурентоздатними.
Що примушує людей воювати за русскій мір? Що примушує жителів мирного і відносно вільного Заходу вважати Путіна чимось вартісним?
Що примушує росіян воювати проти Росії за Україну? Що примушує італійців чи шведів воювати проти Росії за Україну?
З владу над світом конкурують різні розуміння сенсу життя, а все інше – спецслужби, медіа та тим більше армії є лише виразом і втіленням цих сенсів.
***
І ще один, маленький спогад. У нас тоді, у 2001 році, був викладач, французький професор. Вічно усміхнений, у метелику.
Коли сталися теракти, він і далі посміхався, тільки трохи розгубленіше, і повторював «peace, peace!». Потім, через півтора десятка років, нам усім довелося побачити, що за словами про мир – огидна капітуляція перед злою силою, смерть не стільки фізична, скільки духовна.


- Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2567182.html.
Tags: арабы, история, левые, мировое правительство, сша, траур
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment